Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wypożyczenie nie wchodzi w rachubę, a zakup ograniczony budżetem, co wiąże się wiekiem przyczepy. Zdaję sobie sprawę z tego, że  będzie  około 30-letnia.  Dlatetego część wyposażenia będzie wymieniona (tapicerka na łózkach, itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, grall napisał(a):

Wypożyczenie przyczepy ma swoje wady, ale i zalety. Za pierwszym razem zobaczysz czy pasuje Ci układ przyczepy, wielkość. Wydasz na wypożyczenie 2-3k, ale zdobędziesz doświadczenie z Twoją rodziną. 

Nieśmiało napiszę, że takie wypożyczenie ma raczej same zalety - po pierwsze przyszły ewentualny karawaningowiec odpowie sobie - lub z rodziną - na pytanie czy taka forma spędzania czasu im w ogóle odpowiada - bo póki nie spróbujesz to nie będziesz tak naprawdę wiedzieć.

I temat drugi - rozkład wnętrza i wielkość - tutaj temat rzeka i każdy musi sobie samemu wypracować swoje oczekiwania.

Nam np. z żoną od zawsze podobała się podkówka i osobna - z drugiej strony - część przyczepy - sypialna z toaletą i z zamykaną całą tą częścią przyczepki przesuwnymi drzwiami  lub roletą.

I żaden inny rozkład nam nie leży - i okazało się, że wielkość 450 cm wystarczy.

Za wyborem rozkładu idzie masa przyczepy - jej DMC - do tego DMC holownika + posiadane prawo jazdy + ocena gdzie taką przyczepę po zakupie trzymać.

Jak widać prosty pozornie temat zakupu przyczepy a pytań wiele.

Także ja także nie zaczynałbym od kupna tylko od wypożyczenia - tym bardziej, że w wypożyczalni jest możliwość obejrzenia różnych układów zabudowy przyczep i już wtedy może przyszły użytkownik takiej będzie umiał wstępnie odpowiedzieć na pytanie o preferowany rozkład.

Także Kolego - przejedź się najpierw do wypożyczalni.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sunway napisał(a):

Niestety wypożyczenie nie wchodzi w rachubę, a zakup ograniczony budżetem, co wiąże się wiekiem przyczepy. Zdaję sobie sprawę z tego, że  będzie  około 30-letnia.  Dlatetego część wyposażenia będzie wymieniona (tapicerka na łózkach, itp). 

Ja także początkowo nie brałem pod uwagę wypożyczenia, bo szkoda kasy. Ale się przełamałem, wydałem i nie żałuję. A teraz jest czas aby zobaczyć, gdzie są w pobliżu wypożyczalnie i przyczepę zobaczyć w środku. W tej przyczepnie nie ma łóżka, które może być na stałe zaścielone. Jest duża podkowa, albo śpisz, albo jesz posiłki. Nie zawsze jest możliwe jedzenie na zewnątrz. 

A wymiana tapicerki na nową (gdyż ta ma ok. 30 lat), to pryszcz w porównaniu z wymianą podłogi na nową :-)

Dla ilu osób będzie przyczepa?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grall napisał(a):

Ja także początkowo nie brałem pod uwagę wypożyczenia, bo szkoda kasy. Ale się przełamałem, wydałem i nie żałuję. A teraz jest czas aby zobaczyć, gdzie są w pobliżu wypożyczalnie i przyczepę zobaczyć w środku. W tej przyczepnie nie ma łóżka, które może być na stałe zaścielone. Jest duża podkowa, albo śpisz, albo jesz posiłki. Nie zawsze jest możliwe jedzenie na zewnątrz. 

A wymiana tapicerki na nową (gdyż ta ma ok. 30 lat), to pryszcz w porównaniu z wymianą podłogi na nową :-)

Dla ilu osób będzie przyczepa?
 

Dla dwóch dorosłych osób i pies, priorytetem jest WC z natryskiem.  O własnej przyczepie myślimy od kilkunastu lat, ale zawsze coś stało na przeszkodzie w zakupie. Urlop wiązał się z kilkunastodniowym pobytem w jednym miejscu ośrodku,pensjonacie bez względu na pogodę. Przyczepa daje różne możliwości, brak pogody- jedziemy w inne miejsce, nie podoba się tu - to gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dorobić zasłonkę i powinno być git.

Zwróć jeszcze uwagę:

1. Wykładzina na podłodze przed szafkami i z lewej strony popękana

2. Tam gdzie gaśnica to nie jest standardowa okleina tylko coś dokładanego (warto sprawdzić czy nie zamaskowany zaciek)

3. Klapa serwisowa też od nowszego modelu (może tylko wymieniona).

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kleo77 napisał(a):

No to dorobić zasłonkę i powinno być git.

Zwróć jeszcze uwagę:

1. Wykładzina na podłodze przed szafkami i z lewej strony popękana

2. Tam gdzie gaśnica to nie jest standardowa okleina tylko coś dokładanego (warto sprawdzić czy nie zamaskowany zaciek)

3. Klapa serwisowa też od nowszego modelu (może tylko wymieniona).

Za dwa tygodnie jadę pooglądać, może do tej pory znajdę kogoś, kto chłodnym okiem spojrzy na przyczepę. Dzięki za wskazówki na co zwrócić uwagę, oglądałem zdjęcia i nic złego nie zauważyłem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grall napisał(a):

W tej przyczepnie nie ma łóżka, które może być na stałe zaścielone. Jest duża podkowa, albo śpisz, albo jesz posiłki.

To jest racja - z doświadczenia powiem od siebie, że ten powyżej to nie jest wygodny układ w funkcjonowaniu wewnątrz - poszukaj rozkładu takiego, gdzie podkówka owszem jest - bo jest to rzecz bardzo wygodna, ale z drugiej strony przyczepki jest oddzielona kotarą lub wręcz przesuwnymi drzwiami cała część - nazwijmy to - sypialni/toaletowa. I taki układ jest faktycznie wygodny.

Pzdr

Wlodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kleo77 napisał(a):

No to dorobić zasłonkę i powinno być git.

Zwróć jeszcze uwagę:

1. Wykładzina na podłodze przed szafkami i z lewej strony popękana

2. Tam gdzie gaśnica to nie jest standardowa okleina tylko coś dokładanego (warto sprawdzić czy nie zamaskowany zaciek)

Pęknięcia wykładziny mogą wynikać z wymęczenia (wygniecenia) podłogiprzy szafkach, jeśli sa spękania na wykładzinie, tzn. że zapada się górna wartwa podłogi - siłą rzeczy tam się potencjalnie więcej stoi, niekoniecznie w związku z gotowaniem, ale żeby np. dostać się do lodówki (lodówka to prawa część szafki otwieranej, więc żeby otworzyć, trzeba "stąpnąć" w lewo, po otwarciu ciut w prawo, uszkodzenia praktycznie dokładnie w tych miejscach, gdzie należałoby postawić stopy). Takie uszkodzenia powstają przy mocno intensywnym używaniu przyczepy (lub jeśli używał jej wyjątkowy kloc). Jeżeli w tym miejscu gdzie pęknięcia będzie wyczuwalne zapadnięcie podłogi, czy wyraźnie podłoga będzie się uginać, znaczy to że polistyren w podłodze jest ugnieciony, a górna warstwa podłogi załamana. Częste uszkodzenia w przyczepach, które lata swojej świetnosci spędziły w wypożyczalniach i były "gonione" przez cepę przez parę miesięcy w roku tabuny ludzi. Stosunkowo trudne do skutecznej naprawy bez pozostawienia widocznych śladów czy wymiany wykładziny, a wszystko w cepie "stoi" na wykładzinie (jest zamontowane po położeniu wykładziny), a wymienić należałoby większy panel sklejki (inaczej problem szybko wróci, ale na łączeniach "łaty") plus włożyć nowy polistyren ekstrudowany z dokładnym na wysokosć wypełnienie pustek stelaża.

Gaśnica - pełna zgoda. Poza tym dość specyficzne miejsce na założenie gaśnicy, raczej wiesza się tam "kotki" (moskitierę), ta wklejka i gaśnica wg mnie to patent albo maskujący, albo wskazujący na wypożyczalnianą przeszłość (albo jedno i drugie razem wzięte). Z wyboru tam gaśnicy nikt rozsądny by rczej nie umieścił, przy tym jak miota cepą w czasie jazdy, tym bardziej pod sufitem, to niechby spadła z mocowania albo wyrwało ją ześciany razem z uchwytem, byłyby na pewno spore szkody. Z drugiej strony - gaśnica w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, ale raczej założona tam z innego powodu (bardziej żeby coś zasłonić). 

Układ typu "alkowa" - dla 2 osób wydaje się ok, ale to co piszą koledzy, albo rozbabrane spanie albo stół, układ raczej nie cieszący się wzięciem. Przy 4 m trudno o rewelacje, ale można znaleźć lepszy. W praktyce przezbrajanie stołu w spanie i na odwrót, czyli taka operacja 2x dziennie jest upierdliwa, sprawdzić sie to może w zasadzie tylko wtedy, gdy zawsze rozstawiasz przedsionek i część kuchenno-wypoczynkowa jest w przedsionku. Na szybkie wypady, bez rozstawiania majadanu przed cepą, słabo.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 17:57, Marwro napisał(a):

Cześć Panowie. Mój pierwszy post na forum :)
Proszę o zerknięcie doświadczonym okiem na potencjalną pierwszą cepkę dla rodzinki 2+2. 
Oglądaliśmy ją spośród 12 innych tego dnia, więc przyznaję, że nie poświęciłem jej wystarczającej uwagi ale może sami coś ujrzycie.
Wiem, że jest pęknięcie przedniej szyby, brak klosza lampki w środku (obiecali naprawić/uzupełnić). Za dopłatą dostaję duży namiot i zbiorniki na wodę black&white. 

Proszę o sceptyczne podejście i podpowiedź na co popatrzeć, jak będę tam drugi raz. Mam 200 km, może ktoś ma bliżej?

http://swiatkempingow.pl/przyczepa/pastiche-coachman-1641

Pozdrawiam wszystkich!

Powitać Pierworodnego na Forum :)
Poza wspomnianymi już przez Koleżeństwo kwestiami związanymi z podłogą i plastikami na czele i ogonie i ich połączeniem ze skorupą, moją uwagę zwróciła lodówka, ewidentnie sygnalizująca swą pozycją dokonywane manipulacje....
Poza tym, układ fajny, i gdyby nic nie było zgnite, to sprzęt wygląda ciekawie.

Edytowane przez BiaWoj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czyś napisał(a):

Gaśnica - pełna zgoda. Poza tym dość specyficzne miejsce na założenie gaśnicy

To może zbyt daleko idące podejrzenia ale fakt umieszczenia w takim miejscu gaśnicy (trochę w czasie jazdy tego nie widzę) i ostatnie zdjęcie z ogłoszenia(sztuczna trawa itd.) - można wnioskować, że przyczepa długo służyła stacjonarnie i mogła być też wynajmowana. Ale oczywiście to gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kleo77 napisał(a):

To może zbyt daleko idące podejrzenia ale fakt umieszczenia w takim miejscu gaśnicy (trochę w czasie jazdy tego nie widzę) i ostatnie zdjęcie z ogłoszenia(sztuczna trawa itd.) - można wnioskować, że przyczepa długo służyła stacjonarnie i mogła być też wynajmowana. Ale oczywiście to gdybanie.

Sprzedający jest wędkarzem i przyczepa stała w sezonie na działce nad jeziorem stąd

szuczna trawa.

 

Edytowane przez sunway (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sunway napisał(a):

Sprzedający jest wędkarzem

Bardzo możliwe ale jak będziesz oglądał to dokładnie sprawdź tą przyczepę, bo nikt kto używa przyczepy (no chyba prawie nikt) podróżnie, wakacyjnie nie targa dodatkowych kilogramów w postaci sztucznej trawy, czerwonego dywanu i klocków drewna do obstawienia przedsionka  na tydzień w jednym miejscu a następnie w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu ogłoszeń i zdjęć stwierdziliśmy, moja lepsza połowa i ja, że:

Wykładziny w Angielkach są piękne, ciepłe, ale wykładzina w łazience to już przesada.

Poza tym przy małym dziecku wyobraziliśmy sobie te tony piachu, błota i innych atrakcji na dywanie. Więc odpadły.

Teraz mam prośbę o ocenę tych dwóch ogłoszeń:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-460-przedsionek-zadbana-zarejestrowana-ID6FeKb5.html#gallery-open

hobby jest faworytem bo bliżej i ma zielony wystrój, czy te relingi na dachu wzmacniają konstrukcję,  jaka jest obciążalność dachu? Można tam sobie zrobić np. taras na 2 osoby w sumie 150kg max? w jakich miejscach hobby są narażone szczególnie na uszkodzenia.

https://www.otomoto.pl/oferta/chateau-caratt-430-przedsionek-zarejestrowana-w-pl-ID6Fegvf.html

ta ma fajny układ z dwoma stolikami, ale mam wrażenie że trochę tak jakbym porównywał VW do francuskiego No name ale za to w dobrej cenie.

Proszę o krytyczne opinie

Chateau Caratt 430  Przedsionek Zarejestrowana w PL - 20

P.s mam wrażenie że, ta ścianka działowa po lewej ma "zaciek". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.