Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Caravelair jest po cyganach więc pewnie nie ma nawet kibla. Za takie pieniądze to kogoś poniosło

 

Co znaczy że po cyganach? Na fotach wygląda wszystko ok. Uważasz,że tanio czy drogo?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cyganach znaczy ze mieszkali tam cały rok 

świadczy o tym folia na siedzeniach i brak toalety "nie można załatwiać się tam gdzie się śpi" czy jakoś tak, przyczepy te są bardzo zużyte nie dbano o nie itd. 

tyle wiem z forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek8a napisał:

druga za to w pełni doposażona, we wszystko co chcę mieć żeby jeździć na dziko. Co myślicie?

Nie do końca.

Cena jest spora. Z usprawnień na dziko jest tylko solar z aku i przetwornica, nie wiadomo w jakim stanie, jak stare i czy jeszcze sprawne, widać, że elektrycznie ktoś to chyba ogarnął dość dobrze ale trzeba by sprawdzić, czy całość jest bezpiecznie i solidnie wykonana. Szkoda, że regulator tylko PWM a nie MPTT a ten miernik, to trochę na wyrost, ciekawe jaką funkcję pełni.

Zestaw solarny z akumulatorem i MPTT i przetwornicą ogarniesz nowy w tych parametrach za około 1500-2000zł a masz wszystko nowe i wiesz jak zrobione, więc taka to mniej więcej wartość całego dodatku "na dziko".

Do dzikowania, to jeszcze bojler np. gazowy by się przydał (+3000zł) albo większa przetwornica i żyłowanie akumulatora, żeby w tej Trumie nagrzać.

Dalej nie widzę jaki mover, jest przed osią więc możliwe, że jeżeli jeździ kilka lat to nie jest zalany i może jeszcze kilka lat posłuży.

Do sprawdzenia co to za mazaje na boku

image.png.bada029c71dac10f0e7a9127e3536f78.png

 

generalnie to, farfocle w szybach po klejeniu i stan np. klapy obniżają mocno ocenę estetyki

image.png.9548415b585a2d3e1f74b4dc1c34c2d1.png

Jak będziesz się kontaktował, to zapytaj o nick,

image.png.d9e6ea043659e4fbdf793b5ca73fdab0.png

może na forum znajdziesz ciekawe informacje o tej przyczepie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek8a napisał:

Z wyposażenia na dziko to tylko solar jest. Cena jak dla mnie z kosmosu, prawie 40 tyś bez fv za 16 letnią przyczepę,  gdzie nowe tej wielkości są niewiele droższe (w cenach netto, jak ktoś ma możliwość odliczenia vat), w okolicach 50 tyś netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.  Chcę pojechać (7h jazdy!) zobaczyć tę:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-400-dmc-1100kg-4-osobowa-przedsionek-ID6DiVqp.html

 

Zamysł: doposażyć do wersji dzikiej. Czyli solar, bojler gaz i prysznic. Już raz o nią pytałem, ale tylko jedną zdawkową odp. dostałem. Widzicie coś, co może niepokoić?

Czy taka przyczepka posłuży jeszcze z 10 lat? W sumie 5 byłoby ok :)

Edytowane przez marek8a (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Misio napisał:

A tą ze Skawiny odpuściłeś?

Nie, ale cena jest dość wysoka, ta jest 10k tańsza a wygląda podobnie fajnie. Dlatego chcę ją zobaczyć. A przy okazji się przejadę z synek na drugi koniec Polski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hobby jak masz więcej niż 170cm to raczej nie zamkniesz drzwi do toalety...siedząc na tronie...patent ze składaną umywalką też bywa problematyczny...

To tyle co mogę napisać moim niefachowym okiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego postu tego tematu.

Dziękuję WSZYSTKIMI za wszystkie rady znalezione na tym forum !

Kupiłem swoją pierwszą cepke w styczniu 2021. I sam robię jej metamorfozę , dzięki wiedzy z forum.

Jakąś wiedzę już zdobyłem wiec pomogę w oględzinach w okolicy miasta SŁUPSK - Pomorskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pjetko napisał:

Cena jak dla mnie z kosmosu, prawie 40 tyś bez fv za 16 letnią przyczepę

Dlaczego z kosmosu? :niewiem: Abstrahując od tego konkretnego egzemplarza przyczepy, wiadomo nie od dziś i jest to powszechnie znany pogląd, że w przypadku przyczep, nie rocznik ma znaczenie, a stan i wyposażenie danej przyczepy. Wiem, że mało doświadczonym osobom się wydaje, że doposażyć przyczepę można we wszystko i niewielkim kosztem. Taki pogląd można często wyczytać między zdaniami postów, zwłaszcza w tematach dotyczących zakupu pierwszej przyczepy. Niestety, nie jest to prawdą. Prawda jest taka, że każdy karawaningowy drobiazg kosztuje spore pieniądze, nawet gdy jest używany, a "grubsze" sprzęty liczy się w tysiącach zł. Dobrze, jeśli z każdym sprzętem i jego instalacją ktoś sobie poradzi we własnym zakresie, robiąc to bezbłędnie i w/g zasad, lecz obawiam się, że takie osoby, to promil świeżo kupujących przyczepę, więc dochodzą kolejne, niemałe koszty instalacji tego wszystkiego i to znów liczone w tysiącach. Dodając do tego obecną sytuację, czyli powszechny brak w sklepach i serwisach większości ważnych sprzętów doposażenia, nie tylko w Polsce, ale na całym europejskim rynku, to oprócz finansowego, rodzi się kolejny problem. Jakby tego było mało, większość serwisów ma już zamówione terminy do końca tego roku, czyli zrobienie czegokolwiek "od ręki" graniczy z cudem.
Czy w takim przypadku, kupno/sprzedaż zadbanej przyczepy, będącej w super stanie i super doposażonej, nie powinno mieć odzwierciedlenia w cenie?

2 godziny temu, mundek28 napisał:

Też uważam że kible z taką umywalką to ostateczność ale dla mnie nie do zaakceptowania.

Również podzielam Twój pogląd.

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Kupiłem swoją pierwszą cepke w styczniu 2021. I sam robię jej metamorfozę , dzięki wiedzy z forum.

Życzę Ci powodzenia w modernizacji i zadowolenia z użytkowania :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

jak będziesz się kontaktował, to zapytaj o nick,

może na forum znajdziesz ciekawe informacje o tej przyczepie

Koleżanka bywa na forum, więc może się odezwie.

PS

marek8a napisał:
"Chcę pojechać (7h jazdy!) zobaczyć tę:
https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-400-dmc-1100kg-4-osobowa-przedsionek-ID6DiVqp.html
Zamysł: doposażyć do wersji dzikiej. Czyli solar, bojler gaz i prysznic. Już raz o nią pytałem, ale tylko jedną zdawkową odp. dostałem. Widzicie coś, co może niepokoić?
"

Generalnie na fotkach nie wygląda źle, ale zdjęcia robione "fachowo", więc przekonać się można dopiero podczas oględzin. Jeśli to, co zostało napisane o łazience nie jest dla Ciebie istotne, to być może jest ona najlepiej wyglądającą z dotychczasowych. :hmm:  Trzeba zwrócić uwagę na typowe przypadłości (np. pęknięcia poszycia przy górnych narożnikach ramy drzwi, przedniej ściany, zawilgocenie przedniej ściany, parapetu i bakisty, zawilgocenia dolnej części ścian itp.).
Może to niczego nie oznacza, może to refleksy lub tylko przebarwienia, ale wspomnę.
1. Górny, tylny narożnik lewej ściany - inaczej wyglądające malowanie paska, jest bardziej intensywny na końcowym odcinku i jakby minimalnie szerszy.

a.thumb.jpg.7cbd0f2918cc1c7af6829ea1f1e7c9b7.jpg

 

2. Dolny fragment ściany - z prawej strony termy. Być może to cień, a być może zaciek - do weryfikacji.

b.thumb.jpg.31f7570986f0f1db00b0ae6c96b6088f.jpg

 

3. Wygląda na uszkodzoną oponę koła zapasowego - do weryfikacji (również felga).

c.thumb.jpg.f6474f6209b2f01f84f61379b1845022.jpg

 

4. Do sprawdzenia lodówka (trzy źródła zasilania), ponieważ brakuje jakiegoś elementu (kontrolki, włącznika :hmm:)

d.jpg.da92e05056256a6b7745929180c24ace.jpg

 

Reszta zdjęć mało istotna, więc trudno na ich podstawie powiedzieć coś więcej o tej przyczepie, ale chyba warto oglądać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.