Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-bailey-ranger-460-2-CID5-IDHPQEa.html#7b50c2a53b jeśli ktoś miałby jakieś uwagi techniczne do tej przyczepy, poproszę o opinię

Chcesz uwagi na podstawie tych kilku nijakich zdjęć? Zdjęcia typowo zrobione tak aby nic nie pokazać, no chyba że wielkość zbiornika na szarą lub wzoru siedziska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwa zdjęcia, które udają, że cokolwiek pokazują. Brak zdjęć górnych i dolnych, wewnętrznych  krawędzi ścian wzdłuż całego sufitu i podłogi, oraz wokół każdego okna itp. Zdjęcia oczywiście w najwyższej rozdzielczości, bez rozmycia i po otwarciu wszystkich szafek oraz schowków, po usunięciu z nich ewentualnego szpeju. Mówcie, co chcecie, ale jak dla mnie, ta przyczepa jest kilkanaście kilogramów cięższa od wody w suficie :hmm:, jednak gdy się nie obejrzy, to się nie zobaczy ...

PS Oczywiście mogę się mylić ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Simonn napisał:

Jeszcze jest takie zdjęcie. Niepokoi ten  dyfuzor zapachowy w szafce...

A mnie zastanawia czemu na zdjęciach w OLX, czyli pewnie tuż po ściągnięciu, nie ma tabliczki znamionowej, która jest widoczna później:

image.png.f5db4193b08e9d57784cf5bd750754f0.png

 

Czyżby jakiś wałek? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bart123 napisał:

Byłem widziałem i stanowczo odradzam, przestrzegam, strata czasu pomimo obietnic, że przyczepy w idealnym stanie na miejscu okazuje się jednak wielką zgnilizna.... . Więcej mogę zainteresowanym dopowiedzieć na priv.

 

https://www.olx.pl/oferta/kemping-4-6-osob-streckman-CID5-IDIvKRl.html

 

https://www.olx.pl/oferta/kemping-knaus-piekny-z-mowerem-CID5-IDIv1jg.html

Dlaczego na priv :hmm:  Jest coś do ukrycia?

Śmiało smaruj, o wszystkim, co zauważyłeś w tym temacie, aby wszyscy wiedzieli i by nikt nie zawracał Ci głowy z osobna ;)

4 minuty temu, jacek00 napisał:

A mnie zastanawia czemu na zdjęciach w OLX, czyli pewnie tuż po ściągnięciu, nie ma tabliczki znamionowej, która jest widoczna później:

Czyżby jakiś wałek? ?

Jacku, nie popadajmy w paranoję w stosunku do tych przyczep ;) Na pewno "naklejka" się odkleiła w czasie jazdy. Oczywiście natychmiast zostało to zauważone w lusterku. Kierowca się zatrzymał, znalazł, a po przyjeździe przylepił na swoje miejsce ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

A mnie zastanawia czemu na zdjęciach w OLX, czyli pewnie tuż po ściągnięciu, nie ma tabliczki znamionowej, która jest widoczna później:

image.png.f5db4193b08e9d57784cf5bd750754f0.png

 

Czyżby jakiś wałek? ?

 

Wytłumaczcie, bo się nie znam: na tej tabliczce jest tylko masa i DMC, a numery VIN na ramie i szybach? Tak twierdzi sprzedawca. Mówi, że tabliczka była w szafce, razem z dokumentami i tak przyczepa przyjechała do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wytłumaczcie, bo się nie znam: na tej tabliczce jest tylko masa i DMC, a numery VIN na ramie i szybach? Tak twierdzi sprzedawca. Mówi, że tabliczka była w szafce, razem z dokumentami i tak przyczepa przyjechała do PL.
W Europie na tabliczce znamionowej musi być VIN. Jak jest w UK? Nie mam pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Simonn napisał:

Czy jest jakaś baza dotycząca np. historii przyczepy, którą można odczytać po numerze VIN?

Chyba bym się zdziwił, gdyby tak było.

Według mnie, wspomniana tabliczka (naklejka) nie jest oryginalna. Przede wszystkim jest inne logo firmy. Z tego, co zauważyłem, zwłaszcza w roczniku 2004 oraz zbliżonych, tabliczki były umieszczane tuż przy ramce drzwi i były jasne (srebrzyste/białe), nigdy czarne. Logo "Bailey" posiada ciemne tło - niebieskie, czasem czarne, ale nigdy nie widziałem białego. Białe powinny być litery. Poza tym, na naklejce powinny być jeszcze dane ciśnienia w kołach.

Nie wiem, czy w tym momencie ta tabliczka jest aż tak istotna. Bardziej skupiłbym się na ustaleniu stanu przyczepy, a gdyby się okazała OK, wtedy dopiero sprawdzałbym kwestie prawne (dokumenty, vin, itd.), a na zakończenie rzeczywistą MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bart123 napisał:

Niema nic do ukrycia, nie czuje potrzeby rozpisywania się co do szczegółu przy tych okazach, ale jak ktoś będzie potrzebował ich to jestem.

Na tym polega forum, aby nie tylko brać, ale i dawać jakąś wiedzę od siebie. Więc jeśli sam pytałeś publicznie na forum o różne rzeczy dotyczące danej przyczepy to wypadałoby też coś napisać od siebie, a nie że zapraszasz na priv. W ten sposób możesz kogoś ustrzec przed potencjalną miną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Na tym polega forum, aby nie tylko brać, ale i dawać jakąś wiedzę od siebie. Więc jeśli sam pytałeś publicznie na forum o różne rzeczy dotyczące danej przyczepy to wypadałoby też coś napisać od siebie, a nie że zapraszasz na priv. W ten sposób możesz kogoś ustrzec przed potencjalną miną. 

To też uczyniłem przestrzegając przed tymi ofertami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.