Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ZdzislawW napisał:

Ja mam benzynę sedana , teraz kupuję kombi ropniaka .To dwa światy.

Teraz rozumiem skąd pytanie, choć podzielam pogląd kol @Commander że pytanie i to, czy 400NM wystarczy do tak lekkiej przyczepy zakrawa na żart a conajmniej świadczy o braku lektury forum ;)

Konkluzja - bez problemu silnik da radę 

Ale pojawia się konkretne pytanie

13 minut temu, ZdzislawW napisał:

Chodziło mi też o tył tego samochodu .Jest nisko czy nie będzie przeszkodą

Przy kombi odległość kuli haka za osią jest spora ale nie musi być dużo większą niż w sedanie, sprawdź to. Masz doświadczenie z autem to sprawdź czy jest inne zawieszenie, inna twardość np. sprężyn. 

Skoro kombi jest holownikami nie słyszałem o przeszkodzie w tym względzie. 

No i pilnuj nacisku na hak ale to już chyba oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam tego samochodu więc nie porównam , natomiast zawieszenie w wersji gt jest progresywne ,usztywnia się przy różnych trybach jazdy. Co do silnika to parametry są wystarczające wg. lektury z forum lecz jak wygląda współpraca z automatem (nigdy nie holowałem) ,jazda w alpach (grzanie) i wiele innych dylematów.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ZdzislawW napisał:

Jeszcze nie mam tego samochodu więc nie porównam , natomiast zawieszenie w wersji gt jest progresywne ,usztywnia się przy różnych trybach jazdy. Co do silnika to parametry są wystarczające wg. lektury z forum lecz jak wygląda współpraca z automatem (nigdy nie holowałem) ,jazda w alpach (grzanie) i wiele innych dylematów.

 

 

 

 

 

Ok. Może dziś będzie lepszy dzień....

Nie mam najmniejszych wątpliwości co do zdolności pociągowej tego pojazdu. I silnik i zawieszenie przy średniej przyczepie jaką jest 1300 kg zrobią robotę bez grama potu.

Jeśli będziesz zamawiał samochód z konfiguratora to dowiedz się czy opcja fabrycznego haka nie niesie przypadkiem że sobą oprócz ceny jakiś zmian technicznych. W szczególności chodzi mi np o większą chłodnicę, dodatkowy wiatrak, większą misę olejową lub dodatkowe chłodnice oleju w skrzyni. Warto dobrze się dopytać i ew. dopłacić bo to fajne rozwiązania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad Alfą Romeo Stelvio 200KM benzyna do holowania mojej przyczepki. Masa przyczepy 1200 a Stelvio 2300 co daje równo 3500. Czy nie będzie problemu z kategorią B prawa jazdy? A poza tym co sądzicie o Alfie w roli holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Alfą Romeo Stelvio 200KM benzyna do holowania mojej przyczepki. Masa przyczepy 1200 a Stelvio 2300 co daje równo 3500. Czy nie będzie problemu z kategorią B prawa jazdy? A poza tym co sądzicie o Alfie w roli holownika.
A czemu ma być problem z kategoria prawa jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Cichy56 napisał:

Masa przyczepy 1200 a Stelvio 2300 co daje równo 3500

Tylko pamiętaj,  że każda dodatkowa opcja wyposażenia zmienia DMC danego egzemplarza. To twój samochód musi mieć 2300, a nie katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zastanawiam się jak interpretować do 3500kg włącznie czy 3499.

Kat. B uprawnia do kierowania pojazdem do 3500 kg a nie do 3499 kg Analogicznie jak liczeniem do 10 gdzie liczenia nie kończysz na 9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Kat. B uprawnia do kierowania pojazdem do 3500 kg a nie do 3499 kg emoji6.png Analogicznie jak liczysz do 10 to włącznie z 10

Tak myślałem ale chciałem potwierdzenia od mądrzejszych ?.

8 minut temu, BUMERANG napisał:

Tylko pamiętaj,  że każda dodatkowa opcja wyposażenia zmienia DMC danego egzemplarza. To twój samochód musi mieć 2300, a nie katalogowy.

Dane DMC znalazłem tylko w jednym miejscu i co ciekawe niezależnie od silnika podają 2300kg , zmienia się tylko ładowność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

A co z Alfą Romeo Tonale - pogrzebana??

Raczej nie pogrzebana, ale czy osiągnie sukces? Czy to się będzie nadawać do holowania? To w końcu auto oparte na płycie podłogowej Fiata 500... 

No i pamiętaj, że Fiat ze wszystkimi swoimi markami weszli pod skrzydła PSA, to oni będą już decydować o tym czy to wlezie na rynek czy nie, czy może taniej zrobić coś w oparciu o Opla CROSSLANDa X.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.