Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, jacek00 napisał:

Raczej nie pogrzebana, ale czy osiągnie sukces? Czy to się będzie nadawać do holowania? To w końcu auto oparte na płycie podłogowej Fiata 500... 

No ale jest to wydłużona platforma SCCS na której jest robiony Jeep Compass II czy Fiat 500X, które aż takie mikro nie są. Zresztą platfomy mają swoje jakieś widełki, np. na MQB robione jest i VW Polo i Skoda Kodiaq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Raczej nie pogrzebana, ale czy osiągnie sukces? Czy to się będzie nadawać do holowania? To w końcu auto oparte na płycie podłogowej Fiata 500... 

No i pamiętaj, że Fiat ze wszystkimi swoimi markami weszli pod skrzydła PSA, to oni będą już decydować o tym czy to wlezie na rynek czy nie, czy może taniej zrobić coś w oparciu o Opla CROSSLANDa X.

 

No też bym się tego obawiał, ale przecież jeszcze pod koniec zeszłego roku przedstawili już niby wersję produkcyjną , oczywiście znacznie odbiegającą od przepięknej wizji. No ale jak się już prezentuje niby wersję produkcyjną to znaczy, że prace nad modelem są już mocno zaawansowane. No ale minęło już od tego czasu kolejne 10 miesięcy chyba i póki co nic...

https://moto.rp.pl/parking/33509-alfa-romeo-tonale-tak-wyglada-drugi-suv-alfy

No i jak stoi w artykule: "Technicznie Alfa Romeo Tonale bazuje na Jeepie Compass."

Co do nadawania czy nie do holowania, to oczywiście trzeba poczekać na masy i silniki. Z tego co pamiętam to wymiary miałaby ona mieć w okolicach 4,5 m., a to powinno się wiązać z wagą ok 1600 kg i DMC ok. 2100 podejrzewam. Kwestia silnika i pewnie do 1500 DMC cepki spokojnie pociągnie, a 1200 (czyli taka jak moja) to z pacem w d... (gdyby miała palec oczywiście).

W Compassie szału nie ma z silnikami, przynajmniej jeśli chodzi o benzynę, ale jak Tonale będzie lżejsza (a powinna) to będą wystarczające - o ile będą te same...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zulos napisał:

W Compassie szału nie ma z silnikami, przynajmniej jeśli chodzi o benzynę, ale jak Tonale będzie lżejsza (a powinna) to będą wystarczające - o ile będą te same...

w Compassie właśnie wchodzi hybryda 190KM lub 240KM. Jeśli będzie platforma ta sama to pewnie przejmie i te hybrydy alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dudek_t napisał:

Sam pewnie skoncze ze Stelvio jako zastepczym holownikiem. Swietnie jezdzi, dobrze wyglada i ma mega ceny obecnie. 

kiedy ja byłem na etapie zakupu holownika to ceny stelvio były pomylone o kilkadziesiąt tyś :) ciekawe jak teraz cały rynek nowych leżaków salonowych

 

Edit - sprawdzone.  Ceny wyjściowe na otomoto bez zmian w autach, które mnie interesowały kiedyś - VW Tiguan Allspace i Skoda kodiaq VRS - oba po 240KM Bitdi - oba od 199.000 (skoda z hakiem), wielkiej wyprzedaży nie ma, jedyny plus, że kilka sztuk dostępnych czeka na zakup a nie za pół roku od zamówienia.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach Stelvio i powiem że szału nie ma . W Scenicu lepszy komfort resorowania wygodniejsze fotele, lepsze hamulce i multimedia. W Stelvio przyspieszenie i automat robią wrażenie.20200811_174454.thumb.jpg.8c853075776f7e97ec89cbb338eb0064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to ciasny samochód jest... moim zdaniem pod kątem ilości miejsca w środku to nawet takie kwadraty jak moje D3 ustępują pierwszemu lepszemu vanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na drodze nr 10  kilkanaście kilometrów od Torunia w stronę Lipna zobaczyłem piękna trajkę ( bestia sinik V8 przynajmniej tak wyglądał przednia opona bardzo szeroka a tylne to przynajmniej szerokie na 50 cm ) jechała para w kaskach i ciuchach motocyklowy a z tyłu na haku pełnowymiarowa przyczepa  i to  na pewno sporo dłuższa od N126. Przyczepa na blachach WL czyli z PL . Szkoda ze nie udało się zrobić zdjęcia ( jechałem motocyklem ). Zestaw wyglądał zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 14:16, maarec napisał:

Edit - sprawdzone.  Ceny wyjściowe na otomoto bez zmian w autach, które mnie interesowały kiedyś - VW Tiguan Allspace i Skoda kodiaq VRS - oba po 240KM Bitdi - oba od 199.000 (skoda z hakiem), wielkiej wyprzedaży nie ma, jedyny plus, że kilka sztuk dostępnych czeka na zakup a nie za pół roku od zamówienia.

Za te pieniądze w tych wersjach Tiguan czy Kodiaq nie mają sensu. Praktycznie w bardzo zbliżonej cenie można dostać X5 xdrive25d  z dieslem 2.0 231KM, osiągi podobne, do tego auto dłuzsze, cięższe, DMC 2820kg, i DMC przyczepy 2700kg, bak 80l zamiast 60l jak w skodzie  i bez porównania bardziej zaawansowane. Tylko trzeba iść do salonu po ofertę konkretną a nie patrzeć na otomoto, tam sie inaczej rozmawia niż w skodzie. VW/Skoda ma sens w takich średnich, zwykłych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, golob napisał:

Za te pieniądze w tych wersjach Tiguan czy Kodiaq nie mają sensu. Praktycznie w bardzo zbliżonej cenie można dostać X5 xdrive25d  z dieslem 2.0 231KM, osiągi podobne, do tego auto dłuzsze, cięższe, DMC 2820kg, i DMC przyczepy 2700kg, bak 80l zamiast 60l jak w skodzie  i bez porównania bardziej zaawansowane. Tylko trzeba iść do salonu po ofertę konkretną a nie patrzeć na otomoto, tam sie inaczej rozmawia niż w skodzie. VW/Skoda ma sens w takich średnich, zwykłych wersjach.

Dobra rada dla szukających holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

Za te pieniądze w tych wersjach Tiguan czy Kodiaq nie mają sensu. Praktycznie w bardzo zbliżonej cenie można dostać X5 xdrive25d  z dieslem 2.0 231KM, osiągi podobne, do tego auto dłuzsze, cięższe, DMC 2820kg, i DMC przyczepy 2700kg, bak 80l zamiast 60l jak w skodzie  i bez porównania bardziej zaawansowane. Tylko trzeba iść do salonu po ofertę konkretną a nie patrzeć na otomoto, tam sie inaczej rozmawia niż w skodzie. VW/Skoda ma sens w takich średnich, zwykłych wersjach.

To za ile udało Ci się kupić nową X5? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielpoz napisał:

To za ile udało Ci się kupić nową X5? 

Nie kupowałem, ale realnie po rabacie kupisz za 220-230 brutto właśnie wersje 25d. Gdzie Kodiaq czy Tiguan All cennikowo startuja od 200 i jeszcze troche wyposażenia potrzebują, więc dobijają do 220 i teraz minus nie za duży rabat. Także różnica jest niewielka (względnie) jeśli ktoś w tym budżecie auta szuka. Swoja drogą to teraz nawet Tuareg V6 cennikowo jest 242k choc do niego tez trzeba dołożyc troche opcji ale to tez inna liga w porównaniu do Tiguana/Kodiaqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak z x5, ale ja wyceniałem x1 w salonie i wersję z konfiguratora za coś ok. 215 tys. zaoferowali mi za ok. 185 tys., a znajomy, który siedzi w brokerce samochodowej zapewnił mnie (nie wiem na ile to pewne zapewnienia;-), że zrobiłby mi ją za ok. 165 tys.

Możliwe więc, że x5 z konfiguratora za 300 tys. można wyhaczyć za ok. 240 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Nie wiem, jak z x5, ale ja wyceniałem x1 w salonie i wersję z konfiguratora za coś ok. 215 tys. zaoferowali mi za ok. 185 tys., a znajomy, który siedzi w brokerce samochodowej zapewnił mnie (nie wiem na ile to pewne zapewnienia;-), że zrobiłby mi ją za ok. 165 tys.

Możliwe więc, że x5 z konfiguratora za 300 tys. można wyhaczyć za ok. 240 tys.

To jest bardziej jak pewne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.