Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy to demówka a drugi silnik 1,6

Może nie full full wyposażenie, ale w porównaniu np do alhambry bardzo bardzo bogate

To tu jest 2.0 i nie demówka

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-7-miejsc-2-0-bluehdi-150-eat6-more-life-automat-wyprzedaz-2016-ID6yHpUp.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-2-0-hdi-150-km-automat-more-life-gj843092-ID6yKKxz.html

 

Co do Seata no cóż VAGi są w cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie chciałbym szklanego dachu. Jeździłem z takim i generalnie cały czas był zamknięty bo mnie to wkurzało:-)

 

W C4P jest wielka przednia szyba, która i tak robi duża robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w jednym samochodzie szklany dach, więcej nie będzie. roletka mało dawała i grzało w głowę, i ogółem dach był cieplejszy niż blacha + izolacja  + podsufitka, dzieciaki z tyłu raziło po oczach, jadących z tyłu wkurzało.

 

przy zakupie auta, teraz pierwsze co to rozglądamy się, czy jest to szklane ustrojstwo.

 

Jacek gratuluję, dobrze, że zdecydowałeś się na nowe auto.

 

Ja aktualnie mam jeszcze jakieś 1,5-2 lata do końca kredytu, oszacuje się budżet i będę się martwił. Na dzień dzisiejszy bardzo podoba mi się skoda kodiaq 2.0 turbo.... niezależnie czy benzyna czy diesel. Odpowiednio 320 i 400Nm. Trochę martwi mnie wytrzymałość TFSI, na plus skrzynia dsg 7 biegów. Moja wersja z konfiguratora to 167.000 brutto, teoretycznie porównywalnie do Ford edge, ale z plusem dla skody. Jak zacznę dokładać do forda, to bedzie bliżej 200.000zł... a jak dołożę jeszcze ze 40.000 to bedzie touareg :P... i tak zawsze bedzie... bo za kolejne ok 50 będzie fajna Q7....  a może land rover :). Tak czy siak, kwestia przedłużania długości leasingowania. Może lepiej płacić 2 lata dłużej ale śmigać touaregiem, który później przy moich przebiegach powinien się drogo sprzedać.

 

A najchętniej kupiłbym jakiegoś busa, ale tam już będzie problem z dobraniem wyposażenia, mocy, skrzyni, napędu 4x4 itd a o cenie nie wspominam. Chodzi mi po głowie ponton z silnikiem, do takich SUV-ów będzie konieczny box, a i tak wygodnie nie będzie, do busa zleciłbym zbudowanie konstrukcji nośnej na silnik :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dokładaniem to tak jest, chciałem bude do 20k, kupiłem za 25, później pozazdrościłem tharule jego detka za 29, później tej adrii co gość opisał jak bajke za 36. Auto chciałem do 60, później do 80-90. Nic nie znalazłem, stanęło na 100 za cytryne. Alhambra odpuściłem, 115 za golasa, to coś by dorzucić, wyszłoby za 140 itd itd

Odpuszczam automaty i inne, jutro postaram się sfinalizować tą cytryne bo już mam łeb kwadratowy od tego myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybór na nowy holownik padł. Niestety nie będzie to ani sharan, alhmbra ani smax. Stanęło na c4 grand picasso, 2.0 hdi 150KM. Nigdy nie miałem nic innego jak vw, mam nadzieje że skończy się wybór wielką miłością do francuzek, a nie wielką niechęcia. Biorę go na firme i będę z nim nierozerwalnie związany przez 5,5 roku. Brrr, troche się tego obawiam, ale trudno. Raz się żyje :)

ten C4  ma pełną gwarancję na 5 lat ?

na forda dostałem pełne 5 lat gwarancji do 150kkm francuzy nie są złe teraz czy Vw czy Fiat  czy tam inny Peugeot to w zasadzie jedno barachło brać nowe i sprzedać przed końcem gwarancji , szczególnie jak masz się związać z kredytem/leasingiem (osobiście nie wziął bym leasingu na okres dłuższy niż gwarancja auta)

 

ja zamierzam zamienić auto za ok tyle że będę celował w coś z automatem i 4x4 więc francuzy raczej odpadają (mały wybór)

S-max mi się podoba ale fordy wcale nie są tanie i za wypasionego S-maxa można kupić np Alhambrę jesze podoba mi się Seat Ateca i Superb kombi,

Kodiaq też fajna ale nie wiadomo jak będzie z chorobami wieku dziecięcego :hmm:

 

 

miałem w jednym samochodzie szklany dach, więcej nie będzie. roletka mało dawała i grzało w głowę, i ogółem dach był cieplejszy niż blacha + izolacja  + podsufitka, dzieciaki z tyłu raziło po oczach, jadących z tyłu wkurzało.

 

przy zakupie auta, teraz pierwsze co to rozglądamy się, czy jest to szklane ustrojstwo.

 

Jacek gratuluję, dobrze, że zdecydowałeś się na nowe auto.

 

Ja aktualnie mam jeszcze jakieś 1,5-2 lata do końca kredytu, oszacuje się budżet i będę się martwił. Na dzień dzisiejszy bardzo podoba mi się skoda kodiaq 2.0 turbo.... niezależnie czy benzyna czy diesel. Odpowiednio 320 i 400Nm. Trochę martwi mnie wytrzymałość TFSI, na plus skrzynia dsg 7 biegów. Moja wersja z konfiguratora to 167.000 brutto, teoretycznie porównywalnie do Ford edge, ale z plusem dla skody. Jak zacznę dokładać do forda, to bedzie bliżej 200.000zł... a jak dołożę jeszcze ze 40.000 to bedzie touareg :P... i tak zawsze bedzie... bo za kolejne ok 50 będzie fajna Q7....  a może land rover :). Tak czy siak, kwestia przedłużania długości leasingowania. Może lepiej płacić 2 lata dłużej ale śmigać touaregiem, który później przy moich przebiegach powinien się drogo sprzedać.

 

A najchętniej kupiłbym jakiegoś busa, ale tam już będzie problem z dobraniem wyposażenia, mocy, skrzyni, napędu 4x4 itd a o cenie nie wspominam. Chodzi mi po głowie ponton z silnikiem, do takich SUV-ów będzie konieczny box, a i tak wygodnie nie będzie, do busa zleciłbym zbudowanie konstrukcji nośnej na silnik :).

to kup Multivana :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forda dostałem pełne 5 lat gwarancji do 150kkm francuzy nie są złe teraz czy Vw czy Fiat  czy tam inny Peugeot to w zasadzie jedno barachło.

Po jej upływie można ją wydłużyć do 10 lat/200000km, w programie F12.

 

Druga sprawa to 100% prawdy, mercedesy produkuje renault we Francji i dostają te same silniki dCI które są w daciach. PSA produkuje we Francji toyoty, Fiat produkuje peugeoty, cytryny i ople w Turcji, a do niedawna również fordy w Bielsku. PSA z Fordem projektują silniki, które trafiają potem do wszystkich modeli Fordów, Cytryn, Peugeotów a na dodatek jeszcze do Volvo. Konkurencja między gigantami motoryzacyjnymi jest pozorna, udawana - jedna wielka sitwa motoryzacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to 2 lata. Kolejne można dokupić nawet przed końcem gwarancji. Czasem są promocje.

 

Ja tam w swoim to olałem a też miałem leasing na 5 lat. Leasing się skończył a auto dalej jeździ i odpukać zepsuć się nie chce :-) Na gwarancji to jakieś pierdoły mi robili, a przez 5 lat to na palcach jednej ręki mogę policzyć co mi tam padło z jakiś duperelek za grosze.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to 2 lata. 

Cinko. Dacia teraz daje 3 lata w standardzie + 2 lata za złotówkę. (w programie dacia ambasador). Autko 3 razy droższe niż dacia powinno mieć co najmniej tyle samo gwrancji, no bo sami powiedzcie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.