Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bagażnika w C4GP i Kia to przepaść! Bez porównania na korzyść Citroena. A to jest bardzo wygodna sprawa mieć duży kufer.

A w kwestii silnika to mi się akurat odwrotnie kojarzy. Właśnie 2.0 HDi kojarzy się z bezawaryjnością, a Kia średnio. Pamiętam, że gdy sam szukałem auta to ktoś z forum wypowiadał się na ten temat. Ma doświadczenie, bo pracuje w sklepie z częściami do Kia. Czy to nie Pierzasty? Może pomyliłem osoby. W każdym razie wynikało z tego, że silnik Kia nie jest zły, ale wypada przeciętnie jeśli chodzi o awaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bagażnika w C4GP i Kia to przepaść!.

właśnie w tym rzecz. poza tym mój teść pracuje w salonie citroena i myślę że mógłby załatwić ,,preferencyjne,, warunki

Moj 1,6 z 2007 ma 1180 ale te nowsze mialy juz 1050 przynajmniej w Norwegii nie wiem jak w innych krajach

ale o czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4gp pierwszej generacji na rynek skandynawski DMC przyczepy


1050kg DMC mialy modele od bodajze 2011r. czyli te skrzynie nie za bardzo nadajasie do holowania


Jak zdecydujesz sie na cytryne, to polecam zawieszenie pneumatyczne, fajna sprawa

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4gp pierwszej generacji na rynek skandynawski

1050 mialy modele od bodajze 2011r. czyli te skrzynie nie za bardzo nadajasie do holowania

Jak zdecydujesz sie na cytryne, to polecam zawieszenie pneumatyczne, fajna sprawa

 

 

Powtorze raz jeszcze C4GP 2.0 HDI ZAWSZE miał 1500kg na haku bez wzgledu na skrzynie i panstwo  (roczniki 2007-2012 z F, DK, D, N czy B ) bo z takimi mialem stycznosc ...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sobie trochę trudu, poszukać jeszcze w innych markach czy nie ma coś ciekawego. Jaki masz budżet ? bo nie wiem ile te auta kosztują?

 

Jeżeli chodzi o nową Kia Sportage to bardzo mi się podoba ten samochód od czasów jak powstał concept jakoś w 2015r. Niestety jak w rodzinie trwały poszukiwania nowego samochodu to w Kia nikt nie wiedział kiedy będzie dostępna, obiecywali coś tam o styczniu 2016r a jak dobrze pamiętam to nie było jej jeszcze ok kwietnia maja. W tym czasie w rodzinie pojawiła się kuga i temat umarł. W ostatnim czasie widziałem taką Kia kilka razy na ulicy i nie powiem samochód budzi emocje :) przynajmniej u mnie. Z tego co pamiętam cena Kia w stosunku do Forda była znacząco na korzyść koreańca.

 

Citroen też wygląda fajnie na ulicy i mógłbym nim jeździć. Silnik, jeżeli tylko księgowi nie zepsuli i nie wprowadzili nowinek jest bardzo fajny. Posiadam taki w cmaxie jak kolega Inhalt i potwierdzam, że to duża zaleta tego auta. Wydaje mi się tylko, że nasze fordowskie mają inny osprzęt ale mogę się mylić. Od kiedy mam tego cmaxa przestałem czytać fora motoryzacyjne, samochód jeździ a teraz w zasadzie więcej stoi (do 5000km rocznie) a jak się coś popsuje to naprawiam za grosze. Przegląd (czytaj serwis) robię w Aso w programie jakimś tam ford motorcraft + klima za ok 400zł rocznie.

 

Wydaje mi się, że porównujesz małego Suva z dużym rodzinnym vanem ? Sprawdź masy własne, dmc i dmc przyczepy. Kup z zapasem bo do przyczepy 1500 powinieneś mieć jednak kawał holownika, skoro będziesz jeździł tym z 5 lat lub więcej. Przesiadasz się z dużego auta i uważaj abyś się nie zdziwił jak zapniesz do niego te 1500kg i uśmiech zniknie (tu myślę bardziej o kia). Sprawdź rozstaw osi, nacisk na hak i takie tam parametry wpływające na holowanie i wygodę. Zostaw też sobie jakiś zapas, apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak za 5 lata przyjdzie Ci kupić ten wymarzony układ przyczepy co masz w stopce :) np. ode mnie :) to okaże się, że nie ma czym ciągnąć. W hobby ten układ miał dmc chyba do 1800kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kie biorę pod uwage chyba tylko dlatego że ki się podoba i sam siebie oszukuje że pojadę ją obejrzeć to bagażnik nie będzie taki mały i auto będzie przestronne. Wagowo są prawie identyczne. Cytryna cena wyjściowa, czyt katalogowa 112 a kia 105. Z tym że na cytryne dostane większy rabat. Podoba mi się też grand scenic i smax, ale tu ciągle idziemy z ceną w góre. Zaczeło się od tego sharana za ok 55-60 a już jest ponad 100. Smax z jako takim wyposażeniem wyjdzie ze 120 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.