Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

Skórzak - policjanci są bardzo często niedouczeni i opierają się na zaprzeszłych informacjach, które kiedyś ktoś im władował do głowy - niekoniecznie zgodnie z przepisami. Przede wszystkim właśnie z tego powodu zrobiłem B+E, a nie z powodu wymagań ustawowych. Ustawodawca określił tak, jak napisał Miodzio - jak widać w KRD. Jeśli zatrzymuje Cię gliniarz i kombinuje z takimi pomysłami, to pozostaje tylko poinformować "pana władzia", że nieco mija się z prawdą i żądasz skierowania sprawy na drogę sądową nie przyjmując mandatu. Potem ciągasz się po sądach i masz zapewne sprawę wygraną, ale jakim kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Masz 100% racji. Nikt nie ma na to czasu.

Rozmawiałem dziś z miłą panią kierownik w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych, która najpierw upierała się, że dla przyczepy "innej niż lekka" jest bezwzględnie potrzebne B96, następnie po dłuższej rozmowie zgodziła się, że można to interpretować też inaczej, ale oni mają wytyczne z Ministerstwa Transportu i z nich wynika to, co powiedziała wcześniej, poza tym na szkoleniu w ministerstwie, pan ... ... (tu padło nazwisko, którego nie pamiętam) przekazał im, że mają instruować kierowców, że "egzamin na B96 jest nieopłacalny i lepiej niech robią od razu B+E".

Dzwoniłem też do WORDu, tam pan Egazminator Nadzorujący w ogóle nie słyszał o kategorii B96, a jak zorientował się, że cytuję ustawę to zdenerwował się, zaczął na mnie krzyczeć i powiedział, że mam zadzwonić później, bo on nie może ze mną rozmawiać bo ma inne zajęcia....  takie jaja.

Więc Michalc3 - masz rację. Faktycznie najprościej zrobić B+E i olać niedouczonych policjantów i urzędników. Tak zrobiłbym od razu, ale.... mam najpierw obowiązek uczestniczyć w kursie na B+E, za który muszę zapłacić 1000zł, potem dopiero egzamin. Poza tym ja od kilku lat jeżdżę z przyczepą i umożliwiała mi to kategoria, którą posiadam, dlatego niechętnie wydam kasę na kurs+ egzamin+ lekarz+zdjęcie+ nowe prawko. Łącznie pewnie z 1500zł. To wolę za to pojechać przyczepą na urlop. Dlatego wnikam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzak - policjanci są bardzo często niedouczeni i opierają się na zaprzeszłych informacjach, które kiedyś ktoś im władował do głowy

[...]

Jeśli zatrzymuje Cię gliniarz i kombinuje z takimi pomysłami, to pozostaje tylko poinformować "pana władzia", że nieco mija się z prawdą i żądasz skierowania sprawy na drogę sądową nie przyjmując mandatu.

[...]

Teraz wpadłem jeszcze na jedno Michalc3 - jeśli "pan władzio" zatrzyma cię i wpadnie na pomysł, że musisz mieć B96 aby ciągnąć przyczepę "inną niż lekka", to nie będzie chciał ci tylko wlepić mandatu, ale zabrać prawko, zholować auto z przyczepą na parking policyjny i wlepić mandat za "kierowanie pojazdem bez uprawnień". Smutne jest to, że policja interpretuje to tak jak dziś napisałem. Nawet jeśli nie ma racji to i tak powoduje to kłopoty. Podobnie jak z bzdurnym przepisem o oznakowaniu zespołu pojazdów powyżej 8m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wpadłem jeszcze na jedno Michalc3 - jeśli "pan władzio" zatrzyma cię i wpadnie na pomysł, że musisz mieć B96 aby ciągnąć przyczepę "inną niż lekka", to nie będzie chciał ci tylko wlepić mandatu, ale zabrać prawko, zholować auto z przyczepą na parking policyjny i wlepić mandat za "kierowanie pojazdem bez uprawnień". Smutne jest to, że policja interpretuje to tak jak dziś napisałem. Nawet jeśli nie ma racji to i tak powoduje to kłopoty. Podobnie jak z bzdurnym przepisem o oznakowaniu zespołu pojazdów powyżej 8m.

witam

w takim przypadku zadzwon do ITD , powiedz o co chodzi i spokojnie poczekaj az przysla inspektorow , naprawde warto zobaczyc jak wtedy bedzie wygladac  ten wladzio :)

 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru przekonywać ani Ciebie ani nikogo innego do robienia B+E, przedstawiłem tylko swój sposób myślenia. Zresztą wtedy, kiedy robiłem B+E nie było mowy o B96, zaś całość opłat za prawko była znacznie mniejsza. Zresztą ciągle jeszcze jest tam, gdzie robiłem. Swoją drogą, to przyznam, że masz wyjątkowego pecha na niedouczonych ludzi - policjant pani w wydziale komunikacji, egzaminator nadzorujący. Wszyscy niedouczeni i jeszcze pouczają innych. Wielokrotnie spotykam się z ignorancją ludzi pracujących w swojej działce, ale jeszcze nie spotkałem się z takim nagromadzeniem ignorantów w jednym czasie i miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zapytam, o co chodzi z tym oznakowaniem?

Darek_K,

To była moja aluzja do zamieszania jakie swego czasu wprowadzili ustawodawcy przepisem o tablicach wyróżniających dla zespołu pojazdów powyżej 8m. Nagle wszyscy zaczęli (w tym policja i diagności) wymagać takich tablic na przyczepach kempingowych, co było ewenementem na Europę...

Temat masz opisany na naszym forum tutaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/6989-tablice-wyrozniajace-z-tylu-przyczepy/?hl=%2Btablice+%2Bwyr%C3%B3%C5%BCniaj%C4%85ce

[...]masz wyjątkowego pecha na niedouczonych ludzi - policjant pani w wydziale komunikacji, egzaminator nadzorujący.[...]

Wiesz, to jest próbka tego jaka jest wiedza w kraju... Skoro  ja mam takiego pecha to ktoś może mieć go na drodze, dlatego opisuję co i jak, żeby wyprzedzić smutne fakty. Dziś pani w wydziale komunikacji zaproponowała mi rozwiązanie salomonowe: napisać do Ministerstwa Transportu z prośbą o interpretację przepisu. Jeśli odpowiedź będzie po mojej myśli, to mogę mieć w dowodzie rejestracyjnym ksero tej odpowiedzi i czuć się bezpiecznie... Niby proste, ale jakieś takie....... groteskowe? Nie sądzicie?

A swoją drogą to w zeszłym tygodniu wróciłem z USA, gdzie na zwykłe prawko B można jeździć czymś takim ja na zdjęciu:

post-2518-0-34158500-1366268513_thumb.jpg

post-2518-0-45317800-1366268769_thumb.jpg

Edytowane przez Skorzak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w takim przypadku zadzwon do ITD , powiedz o co chodzi i spokojnie poczekaj az przysla inspektorow , naprawde warto zobaczyc jak wtedy bedzie wygladac  ten wladzio :)

 pozdrawiam

 

 

Nie mam zamiaru przekonywać ani Ciebie ani nikogo innego do robienia B+E, przedstawiłem tylko swój sposób myślenia. Zresztą wtedy, kiedy robiłem B+E nie było mowy o B96, zaś całość opłat za prawko była znacznie mniejsza. Zresztą ciągle jeszcze jest tam, gdzie robiłem. Swoją drogą, to przyznam, że masz wyjątkowego pecha na niedouczonych ludzi - policjant pani w wydziale komunikacji, egzaminator nadzorujący. Wszyscy niedouczeni i jeszcze pouczają innych. Wielokrotnie spotykam się z ignorancją ludzi pracujących w swojej działce, ale jeszcze nie spotkałem się z takim nagromadzeniem ignorantów w jednym czasie i miejscu.

 

W zeszłym roku jak kupowaliśmy cepkę w związku z tym, że nie przekraczamy 3,5t ale przyczepa waży więcej niż lekka (nie przekraczamy żadnych wymogów mas własnych itp) ale też mieliśmy wiele niepokojów z tym związanych i tak:

1) dzwoniłam do drogówki w Warszawie (żeby było światowej i pewniej wybrałam stolycę) dowiedziałam się, że z B nie mogę jeździć z naszą przyczepą bez kat E

2) nie zrażona tym pierwszym niepowodzeniem zapytałam kolegów - jednego instruktora kat B i E - nie mogę

                                                                                                        -drugiego pasjonata samochodów, miłośnika garbusów posiadającego własny warsztat i tutaj jakie było moje zdziwienie gdy jako jedyny znał przepisy (!!!) i powiedział, że MOŻEMY JEŹDZIĆ (wow)

3) aby się upewnić zadzwoniłam do ITD - i znowu rozczarowanie :( też nie znali przepisów (więc Radwan nimi też się nie podeprzesz) 

 

No szlag mnie trafia z tej ignorancji. My w razie co gdy podróżujemy z przyczepą w samochodzie wozimy kodeks ruchu drogowego z zakreślonym paragrafem, aby tym głąbom ( bo jak nazwać to inaczej) pokazać w razie kontroli. 

Edytowane przez banicja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, znajomość kodeksu drogowego obowiązuje każdego kierowcę, dlatego trochę dziwią mnie usilne próby dowiedzenia się rzeczy oczywistych w dziwnych firmach zamiast u źródeł.

To że tej wiedzy brakuje Policjantom (choć ja osobiście się nie spotkałem z tym) to już wielki wstyd ....i problem.

Panie z wydziału komunikacji,Viatolla i takich tam, to bym sobie darował na dzień dobry.

 

Co do uprawnień:

Art. 88.

1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

...

...

kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
B) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

 

 

3. Prawo jazdy:
kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E;
kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;
kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką;
kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

 

 

 

Inne przydatne dla "karawaningowców" przepisy:

 

Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

 

PRZEPISY OGÓLNE

...

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

...

49) zespół pojazdów - pojazdy złączone ze sobą w celu poruszania się po drodze jako całość; nie dotyczy to pojazdów złączonych w celu holowania;

50) przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem;
51) przyczepa lekka - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

...

53) masa własna - masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego;
54) dopuszczalna masa całkowita - największą określoną właściwymi warunkami technicznymi masę pojazdu obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze;
55) rzeczywista masa całkowita - masę pojazdu łącznie z masą znajdujących się na nim rzeczy i osób;
56) dopuszczalna ładowność - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;

 

 

 

Rozdział 5
Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach

 

Oddział 4
Warunki używania pojazdów w ruchu drogowym

 

Art. 62. 1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:
1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;

...

4. Zespół pojazdów może składać się najwyżej z 3 pojazdów, a zespół ciągnięty przez pojazd silnikowy inny niż ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny - z 2 pojazdów.
4a. Długość zespołu 2 pojazdów nie może przekraczać 18,75 m, a 3 pojazdów - 22 m, z wyjątkiem zespołu pojazdów złożonego z:
1) pojazdu samochodowego i naczepy, których długość nie może przekraczać 16,5 m;
2) motocykla i przyczepy, motoroweru i przyczepy, roweru i przyczepy, wózka rowerowego i przyczepy, którego długość nie może przekraczać 4 m.
4b. Przejazd zespołu pojazdów złożonego z liczby pojazdów większej niż określona w ust. 4 lub o długości większej niż określona w ust. 4a wymaga zezwolenia, o którym mowa w art. 64d.

 

DZIAŁ III - POJAZDY

 

Rozdział 1 -Warunki techniczne pojazdów

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:  

 

3. Urządzenia służące do łączenia pojazdu ciągnącego z przyczepą powinny zapewnić bezpieczne ciągnięcie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej przewidzianej do ciągnięcia przez ten pojazd, uniemożliwić samoczynne odłączenie się przyczepy oraz zapewnić prawidłowe działanie świateł i hamulców, o ile przyczepa jest w nie wyposażona.  

 

 

Rozdział 2- Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

 

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.  

 

 

Rozdział 12

§ 42. 1. Pojazd lub zespół pojazdów, którego długość przekracza 12 m albo dopuszczalna masa całkowita
przekracza 16 t, z wyłączeniem autobusu i ciągnika siodłowego, oznacza się z tyłu w sposób określony w
załączniku nr 10 do rozporządzenia.

 

 

 

także przydatne będzie:

 

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z dnia 31 grudnia 2002 r:
§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
(...)
13) w trójkąt do ustawiania na drodze, przeznaczony do ostrzegania o obecności unieruchomionego pojazdu; przepisu nie stosuje się do motocykla jednośladowego;
14) w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla;

 

 

 

 

 

5. Dopuszczenie przyczep do ruchu

5.1. Przyczepy dopuszczone do ruchu muszą spełniać te same warunki techniczne co pojazd samochodowy, jeśli chodzi o wymiary, masy, ogumienie i niektóre rodzaje świateł.

5.2. Przyczepa powinna być połączona z pojazdem ciągnącym w taki sposób, aby niemożliwe było samoczynne rozłączenie się pojazdów w czasie jazdy oraz aby było zapewnione prawidłowe działanie hamulców i świateł.

5.3. W przyczepie wymaga się następujące hamulce:
- hamulec roboczy, uruchamiany z miejsca kierowcy i zapewniający samoczynne zatrzymanie przyczepy w razie zerwania podczas jazdy połączenia z pojazdem ciągnącym,
- hamulec postojowy, działający również, gdy przyczepa jest odłączona od pojazdu ciągnącego i uruchamiany z zewnątrz.

 

5.4. Przyczepy zwolnione z obowiązku wyposażania w hamulce:
- przyczepy lekkie, pod warunkiem, że niezależnie od urządzenia łączącego przyczepa ta ma dodatkowe połączenie (łańcuch, linka), które w razie zerwania głównego urządzenia łączącego będzie zapobiegało dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewniało niezbędną kierowalność przyczepy; jeżeli jednak dopuszczalna masa całkowita takiej przyczepy jest większa niż połowa masy własnej pojazdu ciągnącego, powinna ona mieć hamulec typu bezwładnościowego (najazdowy),


- przyczepy jednoosiowe dłużycowe (np. do przewozu długiego drewna).

 

5.5. Warunki zezwalające stosowanie hamulca roboczego typu bezwładnościowego (najazdowego):

gdy dopuszczalna masa całkowita przyczepy nie przekracza 3,5 t,

gdy pojazd przeznaczony do ciągnięcia przyczepy posiada dopuszczalną masę całkowitą nie większą niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy,

gdy hamulec działa co najmniej na koła jednej osi.

 

5.6. Dodatkowe warunki dla świateł przyczepy:

jeżeli szerokość przyczepy wynosi 1,6 m i więcej wymaga się świateł pozycyjnych przednich,

kształt świateł odblaskowych tylnych: trójkątne (choć dopuszcza się inne niż trójkątne),

dodatkowe światła w przyczepie:

odblaskowe boczne,

obrysowe przednie i tylne, gdy szerokość przyczepy przekracza 2,1 m.

 

 

 

 

 

Polecam czytać ze zrozumieniem zapamiętać. Powyższa wiedza rozwiązuje wszystkie dylematy z tytułu Viatolla,uprawnień i obowiązkowego wyposażenia przyczepy kempingowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek_K,

To była moja aluzja do zamieszania jakie swego czasu wprowadzili ustawodawcy przepisem o tablicach wyróżniających dla zespołu pojazdów powyżej 8m. Nagle wszyscy zaczęli (w tym policja i diagności) wymagać takich tablic na przyczepach kempingowych, co było ewenementem na Europę...

Temat masz opisany na naszym forum tutaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/6989-tablice-wyrozniajace-z-tylu-przyczepy/?hl=%2Btablice+%2Bwyr%C3%B3%C5%BCniaj%C4%85ce

 

A swoją drogą to w zeszłym tygodniu wróciłem z USA, gdzie na zwykłe prawko B można jeździć czymś takim ja na zdjęciu:

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano dostałem sms`a o treści; URZAD MIASTA KRAKOWA ZAPRASZAMY PO ODBIOR PRAWA JAZDY, albo automat - albo ktoś tam wystukał tego smska o 7:07  :] .

Korzystając z faktu przejazdu w pobliżu UMK, wstąpiłem i odebrałem owy dokument.

Pan wydając ten dokument, oświadczył że jestem drugą osoba w Krakowie "która zrobiła sobie cos takiego"  :](B96)

Reasumując;
2 h jazdy na placu = 130.00 zł
Egzamin w M.O.R.D = 170.00 zł
Zdjęcia do dowodu = 19.99 zł
Koszt nowego dokumentu = 100.50 zł
Razem = 420.49 zł

Właśnie zakończyła sie moja "wycieszka" w temacie B 96  :yay:

Jeszcze na wszelki "wypadek" wydrukuję sobie Dz.U. 2011 nr 30 poz. 151 - teks ujednolicony, pozakreślam co nieco aby nie szukac w razie potrzeby, i wozić ze sobą te kilka kilogramów dodatkowego wsparcia podczas kontroli  :] . 

Pozdrawiam wszystkich którzy ida w stronę B 96 ( w Krakowie mogę podoradzać - Priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nas interesuje i należy okazać przy kontroli jezeli kontroler będzie chciał nam wmówić że nie możemy jechać zestawem na kat B z przyczepą inną niż lekka.

 

 

USTAWA
z dnia 5 stycznia 2011 r.
o kierujących pojazdami1),2)
Rozdział 1
Przepisy ogólne

 

1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

 

Art. 6.

 

6) kategorii B:

 

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprze-kraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
B) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
 
2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.
 
Edytowane przez szczepan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "Szczepan`owi" za konkretny wycinek owego Dz.U. teraz zrobie sobie z tego wydruk (najlepieij czcionka 4,5) złożę na 4 razy, i schowam w dowodzie rejestracyjnym sam.osobowego :yay: , a niech lupką sie posłużą :].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.