Skocz do zawartości

Niewiekie, rodzinne pole campingowe przy domu


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Padre Maciejublagam.gif

 

Jeszcze raz dziękuję za mobilizację. Jak coś z tego wyjdzie - jesteś honorowym gościem :)

Podkreślam - nie chodzi o biznes. Może delikatne dorobienie, żeby było na pół wyjazdu na wakacje :)

A przynajmniej, zeby się koszty zwróciły.

 

Zobaczymy, rozważam próbę zgłoszenia tego jako parking dla przyczep z możliwością podłączenia do prądu, bez zaplecza sanitarnego...

 

Pozdrawiam

kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

ale wy kolegę straszycie !!!!!  jak to ma być dla" znajomych ", to nikt ci do kieszeni nie będzie zaglądał, chyba ,że na forum jest jakiś klawisz i cię wsypie, ale musi mieć na to dowody rzeczowe, a  jak sam ci da 20--30zł za dobę to chyba że to nagra kamerą to bedzie dowód,  PRZESTAŃCIE pie...ć o tych urzędach i policji bo mi się rzygać chce  !!!!!, a czy jak do Was goście przyjadą na urodziny czy komunię i swoje samochody parkują na Waszej posesji to się urzędy czepiają ??????  , kolego  Kajetan otwieraj bramę i już jedziemy, bo w tym kraju Cię zeżrą jak tylko raz pójdziesz do jakiegoś urzędu !!!, to jest kraj pasożytów  , urzędy tylko czekają żeby Cię obedrzeć ze skóry !!!!,  A skąd wiesz czy jak otworzysz oficjalne to czy na to zarobisz ???? ,  Przyjeżdżają do Ciebie znajomi i koniec !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam na działce 13ar  , zmieści się ze 7 przyczep, jak ktoś chce to ZAPRASZAM, czy na jeden nocleg czy na więcej, ogólnie pracuję ale posesja była by dostępna , zwrot kosztów ewentualnie prądu i wody, bez zarabiania na tym i nikt mi nie może zarzucić  szarej strefy, dochód ZERO  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy kolegę straszycie !!!!!  jak to ma być dla" znajomych ", to nikt ci do kieszeni nie będzie zaglądał, chyba ,że na forum jest jakiś klawisz i cię wsypie, ale musi mieć na to dowody rzeczowe, a  jak sam ci da 20--30zł za dobę to chyba że to nagra kamerą to bedzie dowód,  PRZESTAŃCIE pie...ć o tych urzędach i policji bo mi się rzygać chce  !!!!!,

 

chyba,ze znajdzie życzliwego sąsiada po pierwsze , po drugie forum cztac może każdy

oczywiście można kombinować ale Kajtek pyta jak to zalegalizować małym kosztem

 

edit.

przeczytaj to :

http://biznes.onet.pl/kontrolerzy-ruszaja-na-pomiar,18496,5425303,1,prasa-detal

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA UWAGA  UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Przed chwilą dzwoniłem do  ZAKŁADU ENERGETYCZNEGO KALISZ DZIAŁ PRAWA z zapytaniem : czy jak przyjedzie do mnie kolega przyczepą kempingową i użyczę  mu prądu ze swojego domu, a on mi zapłaci za to co zużył to czy ja to muszę gdzieś zgłaszać i czy urząd skarbowy i energetyka będą się do mnie czepiały  , koleś odpowiedział:  może Pan sobie na swoim gniazdku zasilać , pożyczać niezarobkowo nawet na 10 innych domów , 10 przyczep , i co Pan jeszcze chce .Nikt się do Pana nie będzie czepiał bod warunkiem ,że nie czerpie Pan z tego korzyści majątkowych !!!.  My mamy w swoim regionie kilkadziesiąt domów , które są zasilane np 3 domy z jednego licznika, na posesjach obok siebie, podatek  jest naliczany na każdą kilowatogodzinę, jak i również opłaty przesyłowe, czyli więcej zużyte-więcej zapłacone    Ludzie mają pozakładane nieplombowane podliczniki i się według nich rozliczają, i my nic do tego nie mamy.

  Czyli złośliwy sąsiad jak zobaczy kabel lecący do przyczepy to nas może w  D.U.E  cmoknąć,  



No i co z tego że przyjdą urzędnicy i popatrzą na przyczepy które stoją na twojej posesji i co  ? jak do mnie ktoś z kolegów przyjedzie swoją przyczepą i " nieodpłatnie" będzie sobie parkował, aby za prąd i wodę po kosztach zapłaci to niestety mogą sobie postać i popatrzeć. A jak przyczepka mojego taty stoi u mojego wujka przez pół roku nieodpłatnie  to też jakiś PROBLEM ???. 

 Cały czas tylko powtarzam " NIE NA DZIAŁALNOŚĆ, NIE W CELACH ZAROBKOWYCH "  inaczej po  zarejestrowaniu działalności to już wtedy WALKA Z WIATRAKAMI URZĘDÓW !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnice w jednej przyczepie przechowywanej u rodziny a  kilkadziesiąt różnych przyczep i gromada ludzi na ogrodzie ? Idąc dalej tym tokiem można tak prowadzić komis, wypożyczalnie ,produkcje itp . "nie mając" z tego korzyści majątkowych.

Rozważamy tuaj jak to ugryść abył było legalnie i bez kłopotów a nie jak palić głupa przed urzędnikami.Oczywiście jesli bedzie przyjeżdzac stała ekipa nawet co weekend to nie ma problemu -goście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przyjeżdżają  "goście"  i tyle. A jak będą inni fascynaci  przyczep widzieć ,że "tam" jest jakieś pole , i będą chcieli przyjeżdżać no to znaczy się " biznes się będzie kręcił" otwieramy działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan1975 pomyśł godny poparcia i to właśnie czynię-niech Tobie się uda to-moi rodzice właśnie zeszłe wakacje w takich warunkach spędzili w Hajnówce (był wychodek;p) i sobie bardzo chwalili:)-więc popieram inicjatywę Twą i trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bojących się urzędników :   Ja się Was pytam -czy opodatkowaliście pieniądze , które dostało Wasze dziecko na komunię, czy opodatkowaliście pieniądze ,które dostaliście na weselu ????????????????????       OJ OJ OJ BĘDĄ WAS ŚCIGAĆ DO KOŃCA ŻYCIA !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw zrobił jakikolwiek regulamin , bo znajdą ( i są ) tacy którzy , każą ci dopłacić za to że przyjechali do Ciebie. :krzykacz:

Ludzie są naprawdę różni nawet na naszym forum. :nono:

.......

Trafko osobiście uważam, że regulamin korzystania z dobrowolnie przez właściciela udostępnionego miejsca mija się z celem. Na forum są różni ludzie to fakt lecz też "gównarzeria"(proszę wybaczyć zbyt dosadne określenie) z cepkami raczej po świecie nie śmiga. Każdy jest dorosły i w granicach zdrowego rozsądku potrafi chyba zachować się fair play wobec gospodarza - czyż nie?

 

Kajetan głowa do góry pomysł jak najbardziej trafiony. Jeśli pójdziesz w stronę regulaminów cenników itp to spotka Cię pewnie los wróżony wyżej przez kolegę o nicku adamkwiatek. Ma on dużo racji pisząc, że ludzie to świnie i każdy czycha tylko by zadenuncjować sąsiada a państwo i urząd skarbowy dokonają reszty zniszczenia.

 

Ja wychowałem się nad Popradem w Beskidzie Sądeckim. Co roku od wielu lat do sąsiada (i nietylko) przyjeżdżali NIewiadówką i pod namioty letnicy (obcy zaznaczam) i spędzali tak wakacje. Nikt ich nie podpier...ł, nic nie ginęło. Do dziś przyjeżdzają - sprawa normalna. Okolica spokojna ludziska przyjaźnie nastawieni - każdy własną miarą mierzy...adamkwiatek chyba zbyt traumatyczne miał w tym względzie doświadczenia - heeehhh.

 

Poza tym jeżeli nie pobieram opłaty (więc nie uzyskuję dochodu i nie podlegam rozliczeniu podatkowemu od prowadzenia działalności zarobkowej)a NA MOJE POLE przyjeżdżają sporadycznie cepki - to co komu do tego. To że przy odjeździe zostawią parę złotych na pokrycie prądu i wody? - no nie  - nie róbmy szopek. Niech w pierwszym sklepie podczas robienia zakupów powiedzą że to rodzina jakaś tam dalsza i wszyscy będą wiedzieć co i kto. Jak parę razy ktoś się pojawi - to i ludziska się oswoją - grunt to nie wchodzić "lokalsom" w drogę. Poza tym raczej zlotu na 50 zestawów tam nie zrobimy - no nie?

Kajetan w razie czego to trzymaj miejsce dla mnie. Chętnie Cię kiedyś odwiedzę i oczywiście zapraszam na rewizytę na wschodzie :)

A co do koleżeńskiego udostępniania kawałka ziemi (na zasadzie wymiany) to pomysł extra - POPIERAM  - tak trzymaj i nie daj się zniechęcić - hej!

 

P.S. Znając życie i doświadczenie kolegów w tych sprawach to zapewne pomysł już się dawno gdzieś pojawił znając choćby Ed'a ;)

- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł fajny i trzymam kciuki.

Sam miałem podobny, ale raczej jako parking dla samych przyczep na cały rok (zadaszenie, możliwość napraw - prąd, woda). Na swojej działce w okolicach Krakowa. Jednak mimo dużego poparcia na forum, chętni się nie znaleźli. U Ciebie chodzi o coś innego, więc może będzie inaczej - tego życzę.

Sam preferuję wypoczynek nad wodą. Ale widzę szansę u Ciebie jako postój w dalszej drodze, albo spotkania kilku ekip na imprezy.

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Nie bawił bym się w żadne urzędy. Przyjaciele przyjechali po drodze bo jadą dalej i tyle. W dwie przyczepy staliśmy w Hrubieszowie i Łańcucie, solo w Białowieży i Krutyniu na prywatnych działkach, u mnie też gościli ludzie, dostali prąd (tyle tylko, że z friko) i nic się nie działo. Ja bym się za długo nad tym nie zastanawiał.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala! Ale się zaniedbałem :]  Wszystko przez te Langosze i inicjatywę spotkania majówkowego :przyczepa:

 

Myślę, że przychylę się do zdania większości. Zgłoszę po prostu dodatkową działalność w Urzędzie Miasta, tak na wszelki wypadek i ....

 

ZAPRASZAM!!! Jak ktoś będzie chciał rozpocząć sezon w Bielsku-Białej - proszę bardzo  :thank:

 

Tylko żeby nie było nieporozumień  : :mod:  NIE MA KIBELKA I PRYSZNICÓW !!!!   :mod: Prąd proszę bardzo, wodę można uzupełnić. Przed przyjazdem, proszę o kontakt na PW

 

Niestety droga dojazdowa wygląda na razie tak ale do kwietnia przeschnie...rok jak co rok  :niewiem:

 

post-9355-0-38589100-1363020249_thumb.jpgpost-9355-0-40655300-1363020257_thumb.jpg

 

Jak ktoś chce wiedzieć więcej to zapraszam na mój profil FB

 

https://www.facebook.com/kajetan.butrym/posts/500683289991790

 

Dziękuję wszystkim za doping i zapraszam  :drive:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.