Skocz do zawartości

Niewiekie, rodzinne pole campingowe przy domu


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że powinno się przyjąć. :) W takim razie ponawiam pytanie, czy macie jakiś pomysł jak "rozreklamować " "obiekt" wśród Forumowiczów, bez wchodzenia w konflikt z Adminami?klotnia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Istotnie w okolicach B-B kiepsko z takimi miejscami...oslabiony.gif Powinienem zapełnić niszę :)

 

Kajtek, super pomysł!

 

Jak tylko zniknie śnieg i odejdą mrozy to na pewno Cie odwiedzimy! Już szykuj jakieś mięso na gulasz :)

Edytowane przez krisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiana wpisu do ewidencji jest bezkosztowa, przerabiałem to, dodatkowo aby nie mieć już problemu z chodzeniem do urzędu i traceniem czasu na to dałem panią trochę zajęcia ponieważ przepisałem prawie całą książkę kodów działalności oprócz tych na które trzeba mieć specjalnie zezwolenia mikolaj.gif

 

Też to przerabiałem i zmiana była bezkosztowa z uwagi na konieczność aktualizacji PKD (numery zmienił ustawodawca), normalnie w moim UM koszt był 17zł. Do tego dochodzi aktualizacja/zmiana numeru Regon w Urzędzie Statystycznym - koszt 50zł. Chyba że ostatnio coś się zmieniło i fiskus nie wyciąga kasy od przedsiębiorców... :niewiem: (jakoś nie wierzę ... :] )

 

Co do pomysłu za rodzinny kamping to idea bardzo mi się podoba i chociaż nie można się zgodzić z przedmówcami jeśli chodzi o nastawienie naszego narodu (sąsiadów) do fajnych inicjatyw to sam w tym roku kilkakrotnie przećwiczyłem wizytę kolegów z kamperem i jakoś US mnie nie odwiedził. A sąsiadów mam... hmmm... powiem tylko: niezbyt przyjaznych ;) Co prawda opłat nie pobierałem ( chyba że liczymy te kilka czteropaków spożytych wspólnie :] ) ale o tym przecież sąsiedzi nie wiedzą. Domysły mogą być różne.

Zresztą jeśli koledzy odwiedzą mnie i zostaną na kilka dni/nocy w domu to znaczy że wynajmuję im pokój? Odwiedziny to odwiedziny, a że mamy duuuuuuże grono znajomych? No cóż inni mogą tylko pozazdrościć :)

Taka miejscówka na południu jest też fajna jako przystanek na trasie do ciepłych krajów. Miejsce pewne, bezpieczne i niedrogie... Problemem może być tylko wyjazd, jeśli zbytnio się z gospodarzem zintegrujemy ;)

 

Kajetan próbuj !!! Do odważnych świat należy ! Ja Cię popieram w 100% i jak będziesz potrzebował miejscówki w okolicach Poznania to zapraszam do nas !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy od gruntu przeznaczonego na pole namiotowe nie musisz zapłacić wyższego podatku od nieruchomości, jak od gruntu pod działalnośc gospodarczą i czy nie będziesz miał również sanepidu nad głową

Pomysł super, ale z tym " przyjaznym państwem " dla biznesu to bym dyskutowałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i powiem że pomysł godny uwagi. Ale chcąc zrobić taki mały kemping i żeby działał legalnie to należało by go jednak zgłosić w urzędzie gminy jako dodatkowa działalność

na terenie gminy czy miasta pomimo spokojnych sąsiadów .

Ja robiłem organizowałem 3 dniowe spotkania inaczej zloty u siebie na swojej działce nad zalewem Dobczyckim w 2007,20o8 i 2009r.

Było nas 12 załóg 5 camperów i 7 przyczep . Balowaliśmy po 3 dni i był spokój . Raz tylko wieczorem podjechał radiowóz policji i poprosili mnie jako właściciela posesji o wyjaśnienie im co my tu ro bimy. Ja im powiedziałem że to są moi znajomi i ja zaprosiłem do siebie na biesiadę a w następnym roku będziemy bawić gdzie indziej że to taki zwyczaj w Caravaningu .

Przeprosili i odjechali .Wiadomo że nie było spotkanie zarobkowe dla mnie tylko towarzyskie.

Więc Ty chcąc otworzyć jako całoroczne aby mieć spokój z władzami to należałoby zgłosić w urzędzie . :biwak::brawo::przyczepa::przyczepa:

 

Pozdrawiam Marian 1949

 

..

 

Tak czytam ten temat i powiem że pomysł godny uwagi. Ale chcąc zrobić taki mały kemping i żeby działał legalnie to należało by go jednak zgłosić w urzędzie gminy jako dodatkowa działalność

na terenie gminy czy miasta pomimo spokojnych sąsiadów .

Ja robiłem organizowałem 3 dniowe spotkania inaczej zloty u siebie na swojej działce nad zalewem Dobczyckim w 2007,20o8 i 2009r.

Było nas 12 załóg 5 camperów i 7 przyczep . Balowaliśmy po 3 dni i był spokój . Raz tylko wieczorem podjechał radiowóz policji i poprosili mnie jako właściciela posesji o wyjaśnienie im co my tu ro bimy. Ja im powiedziałem że to są moi znajomi i ja zaprosiłem do siebie na biesiadę a w następnym roku będziemy bawić gdzie indziej że to taki zwyczaj w Caravaningu .

Przeprosili i odjechali .Wiadomo że nie było spotkanie zarobkowe dla mnie tylko towarzyskie.

Więc Ty chcąc otworzyć jako całoroczne aby mieć spokój z władzami to należałoby zgłosić w urzędzie . :biwak::brawo::przyczepa::przyczepa:

 

Pozdrawiam Marian 1949

 

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy od gruntu przeznaczonego na pole namiotowe nie musisz zapłacić wyższego podatku od nieruchomości, jak od gruntu pod działalnośc gospodarczą i czy nie będziesz miał również sanepidu nad głową

Pomysł super, ale z tym " przyjaznym państwem " dla biznesu to bym dyskutowałą

 

I tu będzie tkwił największy problem, bo prawdopodobnie TAKrant.gif I to niemało. Ale na razie się nie poddaję. Jak wrócimy z nart to odwiedzę Urząd Miasta, US itp. sympatyczne organizacje. Będę informował szanowne grono na bieżąco.

 

Pozdrawiam i liczę na dalsze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisali ze fajna miejscówka przelotowa i to mnie trochę za Ciebie niepokoi.

Każdy kto zechce wjechać, wjedzie na 1 dobę, zapłaci grosze i zostawi zgromadzone śmieci, ścieki (jeśli masz szambo) i ten problem będzie Twoim problemem.

Zupełnie inaczej miałaby się sprawa pobytów kilkudniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu będzie tkwił największy problem, bo prawdopodobnie TAKrant.gif I

 

Napewno tak ,dla twojej działki będzie to 1760zł rocznie w/g stawek 2012 ,nie mamy jeszcze nowych na 2013 .Następnie dolicz opłaty za wodę i prąd ,stawki jak dla DG oraz wszelkie niedogodności z tym związane , więc najlepiej jak radzą koledzy , ciche pole dla forumowiczów , jako goście "gratis" .Biorąc pod uwage jego wielkość to raczej będzisz musiał zamieszczeć informacje o braku miejsc a nie reklame ;) Fajnie ja mogę dojechać MZK ;)

Lokalizacja fajna, niedaleko konie,kamieniołom,lasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kajetan pewnie bardzo czeka, żebym się wreszcie odezwał. No dobra, przyznaję się bez bicia. Kajetan w pierwszej wiadomości w tym wątku, wspomina, że zebrał się w sobie ze swoją propozycją dzięki jednemu z forumowiczów. Przyznaję się, że to przeze mnie. W zamian oczekuję od Niego statusu Ojca Chrzestnego zacnego rodzinnego pola kempingowego, oczywiście stosowne wpisowe chętnie przeleję w naturze.

Cieszę się z Waszych pochlebnych reakcji. Wstępny zamysł był taki, jak wspomniał Kajetan, czyli miejsce gościnne dla krewnych i znajomych, za opłatą rzędu zwrot kosztów. A jak się to rozwinie, i stanie się interesem, i sposobem na życie, to się i firmę założy.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.