Skocz do zawartości

WAKACJE CHORWACJA 2013


Rekomendowane odpowiedzi

to nie ma już więcej campów w CRO w takim standarcie ?????

 

najbardziej nas interesuje basen dla dzieciaków i piaszczysta plaża

 

 

 

 

Dzieciaki i Wy to sobie założycie silikonowe obuwie po to, aby nacieszyć sie krystalicznie czysta wodą.

W Pakostane na Pinia Beach lub Club Pakostane oraz Crvena Luka i za nia w kierunku Biogradu, takie dno znajdziecie.

Przestać widziwiać, tylko jechać.

No!

 

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 452
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

My planujemy taką trasę ( skopiowałem z CT :niewiem:)

1. Budapeszt, Camping Arena, N 47st30ÔÇÖ13.96ÔÇÖÔÇÖ E 19st09ÔÇÖ29.88ÔÇÖÔÇÖ,

2. Plitvickie Jeziora, Camping Korana, N 44st57ÔÇÖ02.01ÔÇÖÔÇÖ E 15st38ÔÇÖ27.55ÔÇÖÔÇÖ,

3. Kastel, Camping Adria, N 43st32ÔÇÖ10.46ÔÇÖÔÇÖ E 16st18ÔÇÖ24.31ÔÇÖÔÇÖ,

4. Orasac, Camping Pod Maslinom, N 42st41ÔÇÖ58.12ÔÇÖÔÇÖ E18st00ÔÇÖ18.69ÔÇÖÔÇÖ,

5. Zivogosce, Camp Dole, N 43st10ÔÇÖ16.39ÔÇÖÔÇÖ E 17st11ÔÇÖ46.45ÔÇÖÔÇÖ,

6. Vir, Camping Luka, N 44st17ÔÇÖ51.14ÔÇÖÔÇÖ E 15st06ÔÇÖ09.78ÔÇÖÔÇÖ,

7. Balatonszemes, Camping Lido, N 46st48ÔÇÖ44.49ÔÇÖÔÇÖ E 17st46ÔÇÖ21.84ÔÇÖÔÇÖ,

 

 

Coś zawsze można zmienić ale z grubsza tak planujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

2013 rok to dla mnie i mojej rodziny rowniez  planowany wyjazd do Chorwacji z własnem zestawem. Ciesze sie ze polecamy sobie kempingi, jest w czym wybierac. Dodatkowe moje pytanie kieruje do bywalcow na tych kempingach  jakie są koszty pobytu (klasyczny zestaw rodzinny z Polski 2 dorosle + 2 dzieci <=10 lat).? Na co zwracac uwage przy kalkulacji cen? Czy rezerwować wczesniej przez net? Dodatkowo zapytam o mozliwosc spedzania czasu na rowerach w okolicach polecanych kempingow.

P.S.

Planowany pobyt na przelomie czerwca i  lipca...

Bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

2013 rok to dla mnie i mojej rodziny rowniez  planowany wyjazd do Chorwacji z własnem zestawem. Ciesze sie ze polecamy sobie kempingi, jest w czym wybierac. Dodatkowe moje pytanie kieruje do bywalcow na tych kempingach  jakie są koszty pobytu (klasyczny zestaw rodzinny z Polski 2 dorosle + 2 dzieci <=10 lat).? Na co zwracac uwage przy kalkulacji cen? Czy rezerwować wczesniej przez net? Dodatkowo zapytam o mozliwosc spedzania czasu na rowerach w okolicach polecanych kempingow.

P.S.

Planowany pobyt na przelomie czerwca i  lipca...

Bede wdzieczny

Prusiak,

Nigdy w życiu nie rezerwowałem miejsca na kempingu.

Dokładam  super zatoczkę < polecam do klikania ... znajdziesz gdzie co jest

 

Dookoła zatoki (oznaczenie kolorowymi liniami) możliwość jazdy na rowerach po asfaltowych dróżkach.

 

Pozdrawiam,

Ostatni wyjazd < szczegółowa trasa dojazdu z noclegiem po drodze

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired, dzieki za odpowiedz.

 

A dlaczego wybraliscie trase przez Słowację?

Prusiak,

A dlaczego wybraliscie trase przez Słowację?

 

Wyjaśniam dlaczego i opisuję całą historię jak było i jak teraz jest.

Najkrócej brak autostrady w Słowacji.

W dawnych czasach tak jeżdziliśmy tylko przez Czechosłowację potem przez Czechy.

Jest to stareńka droga E 482 nazywana teraz autostradą jest tak zwana "gierkówka/katowicka".

Jazda tą drogą wymaga podwiązania dolnej szczęki szalikiem. Zalane asfaltem łącza betonowe mają garby.

Jadąc tylko autem jest jako tako, natomiast zestawem auto+przyczepa to jest masakra.

Auto podskakuje sobie a przyczepa sobie.

Jest to główny i zasadniczy powód dlaczego teraz jeżdzimy przez Słowację.

A - B < w punkcie B,

1. kierunek Mikulov dalej historyczną=legendarna doga #7 przez  Wiedeń

2. kierunek Znojmo potem kierunek przez Wiedeń

W obu przypadkach zawsze był upierdliwy przejazd prze Wiedeń

Teraz powstaje na terenie Austrii autostrada A5 i S1 + S2 nałożona na E 481 i #7

 

My tej trasy nie wybieraliśmy.

My tą trasą jeżdzimy odkąd istnieje w Slovensku  autostrada D1 < do Żiliny

 

Zaczęliśmy tak śmigać:

 A - B < w punkcie B ,

jechaliśmy drogą #9 nad Dunajem i dalej przez zakorkowany Wiedeń

 

A le jak Słowacy wykończyli autostradę D2 do granicy austriackiej, Austriacy zbudowali obwodnicę Wiednia S1

a następnie zbudowali dwa lata temu autostradę A5 (nałożona na E58) od granicy SK/A

to my jeżdzimy teraz jak po maśle > A - B

... omijając Wiedeń wielkim łukiem. Wszystko powstawało w przeciągu wielu lat na naszych oczach.

 

Pozdrawiam,

PS

W ostatnim moim linku (ostatni wyjazd) kliknij na domek (Warszawa) rozwiną się nasze wszystkie wyjazdy.

Klikaj na wszystko co wstawiłem, linie+różne oznaczenia.

Pod każdym z tych znaków wstawiłem mini info.

Jeżeli będziesz dociekliwy i ciekawski klikając wszystko znajdziesz.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym drogi przez Czechy. Jest jeden odcinek rzeczywiście ze słabszym kawałkiem drogi przed Brnem, ale to wszystko. Przejazd przez Wiedeń też już nie jest problemem. Rozwiązanie S1-S2 - A23 w miarę rozwiązało problem wschodniej obwodnicy miasta. Nie bez znaczenia jest również bezproblemowy dojazd do granicy PL autostradą, czego o drodze na Bielsko czy Cieszyn nie da się powiedzieć, cały odcinek aż do Żiliny nie jest jakimś 

Dla mnie obydwie trasy są porównywalne - wszystko zależy to, gdzie jest punkt docelowy naszej podróży, jeżeli to Istria to IMHO lepsza jest droga Czechy a jeżeli to Chorwacja południowa to można rozważać i jedną i drugą trasę.

Prusiak ceny winiet masz na naszym portalu.

 

Według mnie rezerwacja kempingu kłóci się z ideą nieskrępowanego karawaningu i spędzania wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znalazby się ktoś chętny przeprowadzić "nowiciuszy" przez ten piekny kraj ?

 

Mamy wprawdzie plan wyjazdu , ale brak nam odwagi " tak samemu w obcym państwie ..... "

 

Termin wyjazdu w zasadzie jest nam obojątny , coś między czerwcem ,a wrześniem .

 

Chcielibyśmy zobaczyć :

 

- wodospady Krka

 

- Pitwickie jeziora

 

Chętnie pozwiedzamy Zadar, Split ....

 

Przejechać się  Jardanką nad Adriatykiem

 

Ehhhhh

 

Może ktoś pozwili nam się dołaczyć ?

 

Nasza załoga to 2 + 1 ( siedmio letnia panienka ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.