Skocz do zawartości

Kilka pytań o Beyerlandach


panda

Rekomendowane odpowiedzi

Janky, znalazłam moim zdaniem ładniejszą, skoro gustujesz w salonkach http://allegro.pl/show_item.php?item=3362514426

Panda...ale numer,dzwoniłem właśnie dziś rano do właściciela tej cepki co podałeś link, podobno stała 10 lat na parkingu nie używana bo właściciel zmarł i był jakiś kłopot z papierami, jest fajna ale właściciel mnie zniechęcił gdy powiedział że jej szerokość to 2,40 !

To będzie moja pierwsza przyczepa, więc mam obawy co do jej rozmiarów czy dam rade tym sterować.

Wcześniej nie podałem szczegółów a więc...Holownik mercedes V-klasa 1999r. 2.2cdi (150ps) cepka na dwoje dorosłych + córka 5lat i kolejne w drodze, cena do 15tys.

 

aha i wcale nie muszę mieć salonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To dobrze, że nie musisz mieć salonki. Ja polecałabym ci model D, DD, DV, MD lub CT. Jeśli chodzi o szerokość to jakieś wałki ci wkręcił bo standardowa szerokość Beyerkraja to 2,19 m, czasem podają 2,21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda...ale numer,dzwoniłem właśnie dziś rano do właściciela tej cepki co podałeś link, podobno stała 10 lat na parkingu nie używana bo właściciel zmarł i był jakiś kłopot z papierami, jest fajna ale właściciel mnie zniechęcił gdy powiedział że jej szerokość to 2,40 !

To będzie moja pierwsza przyczepa, więc mam obawy co do jej rozmiarów czy dam rade tym sterować.

Wcześniej nie podałem szczegółów a więc...Holownik mercedes V-klasa 1999r. 2.2cdi (150ps) cepka na dwoje dorosłych + córka 5lat i kolejne w drodze, cena do 15tys.

 

aha i wcale nie muszę mieć salonki.

Janky! 10 lat to szmat czasu... Ja bym się nie ekscytował takim sprzętem. Wolałbym raczej kupić taką która właśnie ma być postawiona na zimowanie po sezonie. Sprzęt nieeksploatowany niszczeje 2x szybciej niż normalnie. Wiem coś o tym. Ostateczny wybór i tak należy do Ciebie.

Pozdrówka - M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale teraz po tym co zrobiła, strach byłoby zaufać jej....

 

Jak na mój gust to i tak wykazała sie taktem, ze Ci napisała SMS-a :) Bywa, ze pojedziesz a na miejscu nikt nie otworzy drzwi albo powie że już poszło... :hmm:

 

Panda...ale numer,dzwoniłem właśnie dziś rano do właściciela tej cepki co podałeś link, podobno stała 10 lat na parkingu nie używana bo właściciel zmarł i był jakiś kłopot z papierami, jest fajna ale właściciel mnie zniechęcił gdy powiedział że jej szerokość to 2,40 !

To będzie moja pierwsza przyczepa, więc mam obawy co do jej rozmiarów czy dam rade tym sterować.

Wcześniej nie podałem szczegółów a więc...Holownik mercedes V-klasa 1999r. 2.2cdi (150ps) cepka na dwoje dorosłych + córka 5lat i kolejne w drodze, cena do 15tys.

 

aha i wcale nie muszę mieć salonki.

 

10 lat, to stanowczo za dużo. mechanizmy zardzewiałe, łożyska zastale... lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Kajetan, my chcieliśmy dać jej zaliczkę ale ona nie chciała, Teraz to trochę żałuję że nie wcisnęliśmy jej no i szkada ż koleżanka nie ma haka. Trudno, muszę jakoś przeboleć i przeczekać do korzystniejszego okresu.

Mówisz, że 10 lat to dużo. Myślę, że nie byłoby za duzo gdyby stała w garażu czy stodole. Swoją drogą to dziwię się, że Polacy tak bardzo nie dbają o prawidłowe przechowywanie swoich przyczep, przecież zimą mróz wchodzi w szczeliny i rozpycha je, a potem wszystkie są super-hiper idelane.

A tak wogle, czy znacie jakieś fajne stronki, żeby poczytać o konstrukcji przyczep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to ogłoszenie na allegro? (Nie podaję linka, bo zaraz przejdZie do arhiwum) a nóż widelec ktoś ją zobaczy podczas wakacji...

 

"Skradziono przyczepę kempingową BEYERLAND o długości 410 m. Została skradziona 29.06.2013 z miejscowości WOZNAWIEŚ woj. podlaskie w godzinach 24.00 - 3.00 nad ranem. Osoby które widziały podobną przyczepę proszę o kontakt 506 457 019. Dziękuję za każdą informację. Za istotne informację wynagrodzę."

 

 

 

 

 

post-10630-0-16852200-1373310308_thumb.jpegpost-10630-0-27869300-1373310327_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kochani, będę już wypadać z tego tematu, ponieważ 2 dni przyciągnęłam swoją upragnioną i wytęsknioną cepkę. Nie jest to niestety Beyerland, ale Burstner, czy jak kto woli w papierach Buersnter 390TN Fun Sportiv (1999r.), ale też na "B". Nie kupiłam jej w Belgii, ale w Polsce, podczas swojego urlopu, dokładnie taką samą jak ta w Belgii, chociaż w Belgii też miałam zarezerwowaną drugą za podobne pieniądze na wypadek gdyby ta okazała się lipą.

W tej chwili czeka na wykonanie ogrodzenia i garażu. Wczoraj mąż kupił plandekę, ale nie dał rady jej zarzucić bo był zbyt silny wiatr i ulewny deszcz. Moja nowa cepka obecnie jest strasznie zaniedbana, zakurzona, pokrowce, firanki i zasłonki brudne jak świnki, parę plastików jest do wymiany, teleskop do otwierania małego okna urwany, moskitiera do szyberdachu nieco urwana, z boku trochę jej się oberwało ale nie groźnie, na pewno nie wpływa to na szczelność i co najważniejsze suchutka i nie śmierdząca, mało używana. Wypieścimy ją z mężem i będzie jak nowa.

Z tego miejsca chciałam wszystkim bardzo serdecznie podziękować, którzy udzielili mi bardzo cennych rad, a szczególnie marko6, który zaangażował się w mój zakup, obejrzał wszystkie zdjęcia i ocenił, tym samym pomógł mi dokonać wyboru.

Edytowane przez panda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane w drodze powrotnej na parkingu w Kazimierzu. Następnie zatrzymaliśmy się na noc na kempingu, gdzie poznałam przez przypadek naszego forumowego kolegę o nicku Bazyli. Przy okazji serdecznie pozdrawiam sympatycznego Bazylego, jego sympatyczną rodzinkę i sympatycznych przyjaciół z Knausa.

post-10630-0-26525700-1378330805_thumb.jpg

Edytowane przez panda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest :)

Panda fajnie że się odezwałaś.

Pozdrawiam Ciebie i męża  z "kurortu" w Nowej Dębie tym razem. Fajny sprzęcik. Mam nadzieję, że długo Wam posłuży.

- do zobaczenia gdzieś na szlaku... :D:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda, ja również Wam (Ci) gratuluję. Jak widzisz nie trzeba było tak żałować tamtej z Holandii. No i jak by nie było pozostajemy w tej samej marce. Mam nadzieję do zobaczenia na szlaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale co ja bym bez Was zrobiła? Jestem na forum rok, cepkę mam od 9 dni, a wydaje się jakbym znała wszystkich z autopsji. Tak bardzo mnie wspieraliście, tak dużo się nauczyłam, dzięki Wam potrafiłam wybrać odpowiedni model, zajrzeć tu i tam, nawet jestem już mocna w przepisach.

Teraz garaż się powoli buduje, do zimy na pewno będzie stała już w swoim domku. I nie żałuję tej nie z Holandii strusiu251, tylko z Belgii, bo niczego staram się w życiu nie żałować. Cieszę się, że mamy cepki tej samej marki, bo mam nadzieję z czasem pojawią się na pewno pytania z mojej strony.

Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś będzie chciał ściągnąć przyczepę z Holandii, to osobiście radzę jednak z Belgii, nie są tak zjeżdżone, wyniszczone, są bardzo zadbane, częściej garażowane niż holenderskie, no i mają bardzo rygorystycznie przeprowadzane przeglądy. W Belgii nie ma lipy, a sami Belgowie nie są aż takimi fanami karawaningu, tylko po prostu chcą się pochwalić sąsiadom, którzy mają cepkę, że oni też mają i to nic że nigdzie nie jeżdżą ale mają. Już tacy są.

Wachmistrz77, już spojrzałam w mapę i wydaje mi się, że na tych wakacjach w Nowej Dębie nie byliśmy, ale w tych okolicach tak, bo wracając z Wierchomli zajechaliśmy do Sandomierza a to chyba trochę po drodze. W przyszlym roku obiecuję sobie wyjechać nad morze i być może pojezierze kaszubskie i mam cichą nadzieję, że część użytkowników forum poznam i osobiście podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.