Skocz do zawartości

Kilka pytań o Beyerlandach


panda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś będzie chciał ściągnąć przyczepę z Holandii, to osobiście radzę jednak z Belgii, nie są tak zjeżdżone, wyniszczone, są bardzo zadbane, częściej garażowane niż holenderskie, no i mają bardzo rygorystycznie przeprowadzane przeglądy. W Belgii nie ma lipy, a sami Belgowie nie są aż takimi fanami karawaningu, tylko po prostu chcą się pochwalić sąsiadom, którzy mają cepkę, że oni też mają i to nic że nigdzie nie jeżdżą ale mają. Już tacy są.

 

Ciekawa uwaga - czy inny forumowicze mogliby to potwierdzić?

 

Dość dobrze znam ten, uważajacy się za pępek świata kraik i niestety naród jest chyba nawet bardziej niechlujny od nas (a przy najmniej za takich uważa nas Zachód). Wystarczy zjechać trochę z głownych belgijsjkich dróg by zobaczyć śmieci i zaniedbane auta. Ciekawi mnie czy równie nie dbają o przyczepy i kempinogowozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a możecie coś napisać o takiej cepce? http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-beyerland-1992-rok-CID5-ID80rut.html#b2be950d3c

Vitesse Beyerland 350 dd

czy cosik takiego starczy dla początkującego? i czy 1.8 131KM pociągnie takie coś (masa własna cepki 575kg, całkowita 850kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O auto to raczej nie masz się co martwić, jedyna uwaga to że nie ma kibelka

ale jeżeli Ci to nie przeszkadza. Tak czy inaczej przyczepę trzeba zobaczyć na żywo.

No i ciekawe czy jest zarejestrowana, zawsze to mniej papierków do załatwiania :]

 

P.S

Chyba Kajtek miął podobną :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kolego - radziłbym w dziale dla kupujących otworzyć nowy wątek, zamiast wygrzebywać starocie z historii :) Ale to tak poza konkursem. Co oznacza "czy cosik takiego starczy dla początkującego?" Znaczy przyczepkę chcesz dobierać wg swojej praktyki w karawaningu, a nie wg porzeb? Kolego - przede wszystkim ile osób ma w takiej przyczepce przebywać? Czy chcesz sporo jeździć, czy raczej stacjonarnie? Jeszcze parę szczegółów co do Twoich oczekiwań. Przyczepka jest niewielka, więc na podróże i krótkotrwałe pobyty będzie wygodna. Nie wiem jak akurat ten konkretny egzemplarz, bo coś mi się mebelki kuchenne nie podobają. Mam wrażenie, że jakby za chwilę miały się rozpaść. Ale to może być przyczyna ujęcia na zdjęciach. Trochę mało zdjęć. Na pewno przyczepa nie posiada łazienki. W namiocie do tej pory też nie miałeś, ale chcesz sobie podwyższyć standard, prawda? Pytanie, czy uważasz, że będzie użyteczna? Ja, kiedy pierwszą przyczepę kupowałem uznałem, że nie jest niezbędna. Po roku używania dokupiłem przenośną :) W końcu sprzedawałem przyczepę i szukając następnej już zwracałem uwagę na obecność toalety. Łazienkę do tej pory uważam za zbyteczną, ale toaleta jest ważna. Jeśli przyczepa ma 850 DMC, to Twój holownik zupełnie spokojnie sobie poradzi. Myślę, że możesz tak do 1000, 1200 nawet liczyć. Ale sprawdź jeszcze w dowodzie rejestracyjnym. Zajrzyj też do działu motoryzacja i tam poszukaj opinii o swoim pojeździe.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepka ma być na 2 osoby dorosłe+dziecko, czasem jeszcze mały pies;) co do wyjazdów to kilka razy w roku, głównie w wakacje, reszte stałaby na placu niewykorzystana. Nie zależy mi na wc ani łazience, przynajmniej na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qra69 - piszesz, że pojedziecie kilka razy w roku. Ale jak już pojedziecie, to będziecie raczej zwiedzać, czy też raczej stacjonarnie? A będziecie jeździć na kempingi, czy raczej na dziko? Co do 2 dorosłych i dziecko, to rzeczywiście ta przyczepa powinna w zupełności wystarczyć. Pies się zawsze zmieści. To tylko moja żona narzeka, że pies nie ma gdzie spać i jej się łóżko ze ściętym narożnikiem przez to nie podoba ;) Pies sobie miejsce znajdzie :) Wg opisu ma ponoć przedsionek, więc będziecie mieć dość miejsca. Czy taka przyczepa będzie Wam odpowiadać, to teraz przede wszystkim Wasze odczucia. W jakim wieku dziecko? Zalinkowana przykładowo przyczepa ma obydwa łóżka rozkładane, więc będziesz co wieczór te łóżka rozkładać i rano składać spowrotem. Musisz to wziąść pod uwagę. To oczywiście nie jest żadna wielka filozofia, ale po prostu fakt, o którym trzeba pamiętać :) Dla mnie to był powód, dla którego bardzo spodobała mi się pierwsza nasza przyczepa, gdzie poprzedni właściciel jedno łózko zrobił na stałe rozłożone. Druga już była kupiona standardowo z łóżkiem francuskim (czyli łóżko na stałe rozłożone konstrukcyjnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.