Jump to content
Sign in to follow this  
kmachacz

Jak przewozić rowery ??

Recommended Posts

petek
Bardzo niewygodnie wstawiało się rowery(wchodziłem na krzesło)

Ja też będę się musiał posługiwać krzesłem lub stopniem wejściowym do przyczepy.

mareko
Ja mam auto 1,62 i wybrałem jednak opcję dachu. Kupiłem ostatnio w Norauto belki na relingi aluminiowe (279 zł) i bagażnik na rower też alu (129 zł w promocji). Dziś pierwsza próba wsadzenia rowerka na dach. Ze względu na wysokość może trochę niewygodnie, ale nie mam innego wyboru.

Byc moze wtarganie lekkiego rowerku nie stanowi problemu. U mnie jeden rower wazy 25 kg a drugi 20kg. To jest masakra zeby to podniesc na wysokosc o ktorej mowa.

W zwiazku z ta wagą obawiam sie czy bagaznik montowany z tylu przyczepy wytrzyma :-]

Czy ktos z forumowiczow sprawdzal jakis bagaznik w praktyce ? Jak to sie ma do tych deklarowanych wartosci. Producent pisze ze max 50 kg. U mnie wychodzi 45kg. Blisko granicy. Nie chcialbym zeby na jakiejs dziurze rowerki wraz z kawalkiem tylnej sciany zostaly na drodze. :piwko::ok:

petek

Finger, Twoje mocowanie jest OK. Obawiam się tylko, że przy dwóch dużych rowerach znacznie odciąży hak i przez to przyczepa będzie niestabilna. Być może się mylę. Zobaczymy jak się to będzie u Ciebie sprawowało.

finger

Hak rzeczywiście był odciążony . Wystarczy tylko odpowiednio rozłożyć graty w przyczepie i będzie OK . :piwko:

Już to sprawdzałem .

petek

Widzisz, moim zdaniem, to nie do końca tak jak piszesz. Żeby zrównoważyć ciężar rowerów musisz dociążyć przód przyczepy, a co za tym idzie znacznie zwiększyć jej masę. Niestety to też może niekorzystnie oddziaływać na jej właściwości jezdne. O ile na równej autostradzie nie będzie problemów to na naszych dziurawych drogach obawiałbym się o nadmierne przeciążenia haka zarówno w górę jak i w dół. Poza tym przyczepy też nie można dociążać w nieskończoność, szczególnie tak małej jak nasze niewiadówki. Stąd moje wątpliwości co do Twojego pomysłu. Nie znaczy to, że wygląda on źle, bo Twoje wykonanie bardzo mi się podoba.

finger

Oczywiście . Twoje wątpliwości są zasadne . Też uważam , że zbytnie dokładanie balastu nie wpłynie korzystnie na trakcję ale w przypadku gdy przewożone są rowery , to na tyle przyczepy pozostaje w schowkach trzymać jedynie pościel . Przedsionek i jeszcze parę rzeczy przełożyć do przodu . Jest jeszcze kufer na dyszlu , do którego można coś mniej ciężkiego dołożyć . To wszystko jest zależne od tego co przewozimy .

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego , że koła i oś Niewiadki mają ograniczoną wytrzymałość .

mareko
Może to Was zainteresuje .

http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=779&start=15

Rozwiązać sprawę w Waszych przyczepach podobnie . :piwko:

Bardzo ciekawe rozwiazanie i wyglada solidnie. Moge prosic o jakis kontakt na GG ? Chcialbym pogadac o szczegolach.

finger

Nr GG wysłałem Ci na pocztę @ . PW masz chyba wyłączone a GGadulec ma komunikat o błędzie .

mareko
Nr GG wysłałem Ci na pocztę @ . PW masz chyba wyłączone a GGadulec ma komunikat o błędzie .

PW faktycznie mialem wylaczone :piwko: Juz wlaczylem.