Jump to content
Sign in to follow this  
kmachacz

Jak przewozić rowery ??

Recommended Posts

chris

Witam. Taki bagażnik ma i wady i zalety. Wadą faktycznie jest to że jak jest mokro to całe błoto leci na rowery. Trzeba użyć pokrowca a wtedy opory powietrza są ogromne. Natomiast nie jest prawdą że kąt skrętu jest prawie zerowy. Przynajmniej u mnie. Mam założony bagażnik fiamma na dwa rowery i mogę wykonywać manewry skrętu bez żadnych ograniczeń.

Zaletą z kolei jest łatwość montażu rowerów. Osobiście używam dwóch. Jak jest ładna pogoda wożę rowery na bagażniku przyczepy. Jak jest deszcz i mam do pokonania krótki dystans - też ale w pokrowcu. Prędkość muszę ograniczyć wtedy do około 80 km/h. Zaletą jest to że jak przyjeżdżam na kamping i pada to nie muszę ruszać rowerów i czekają sobie spokojnie pod przykryciem aż przestanie. Kiedy mam do pokonania dłuższą trasę i pada rowery wędrują na dach auta. Trzeba tylko pamiętać żeby po podróży je osuszyć bo zardzewieją. No i oczywiście używam go także wtedy kiedy przyczepa zostaje na kampingu a ja chcę z rowerami podjechać np. do miasta a kamping jest daleko.

Pozdrawiam.

Mrsulki
Zaletą jest to że jak przyjeżdżam na kamping i pada to nie muszę ruszać rowerów i czekają sobie spokojnie pod przykryciem aż przestanie.
A do bagażnika to jak się dostajesz? Aby byle pierdołę wyjąć trzeba rowery rozpakowywać. PORAŻKA :niewiem:

Marcin T
Aby byle pierdole wyjac trzeba rowery rozpakowywac. PORAZKA

Kilka rodzai bagaznikow tego typu jest lamana i po pochyleniu mozna otworzyc luk bagazowy.

Mrsulki
Kilka rodzai bagażników tego typu jest łamana i po pochyleniu można otworzyć luk bagażowy.
A jak do auta masz przypiętą przyczepę :niewiem:

kiszon

dla mnie robi sie czcza dyskusja... lepsza blondynka czy brunetka?? ... klocic sie nie zaczynajcie czasami... mamy przekroj bagaznikow.. wybor nalezy do ciebie :niewiem: wybierasz bramk (bagaznik) nr 1,.. 2,... czy 3...

ps uwazaj na zonka hehe :hehe:

Marcin T

Nikt sie nie kloci, jesli tego nie zauwazasz nie podnos zbednie cisnienia.

kiszon
Nikt sie nie kłóci, jeśli tego nie zauważasz
nie powiedzialem ze sie klocicie! czytaj Marcin Tie uwazniej.. zauwazam tylko niebezpieczenstwo ze niedlugo zaczna sie przepychanki z racjami ktore lepciejsze... a sam wiesz ze takich najlepszych nie ma bo w zaleznosci od tego co w danej chwili potrzebujemy przydalby sie inny.. prawda??

Marcin T

Rzadko kiedy zwykla rozmowa prowadzi tu do klotni, nawet o tym nie myslalem - nie wazne.

a sam wiesz ze takich najlepszych nie ma bo w zaleznosci od tego co w danej chwili potrzebujemy przydalby sie inny.. prawda??

I tu sie z Toba zgadzam bo sam jestem tego przykladem. Od siedmiu chyba juz lat korzystam z bagaznika montowanego za autem na haku ale zaczelo zone i mnie draznic, ze kiedy wyjezdzamy z cycepka rowery zostaja w garazu. Coz bylo robic, kupilem bagaznik na dach i teraz ma dwa :niewiem:

Jule

e tam klotnia, dla mnie bardzo fajna dyskusja... mozna duzo rzeczy przemyslec tz za i przeciw. A jak juz zauwazyliscie dla kazdego cos innego, bo to nie tylko zalezy od naszego wyidzimisie ale tez od sprzetu jaki posiadamy.

Zmierzylam dzisiaj dyszel od miejsca w ktorym wstawila bym adapter do haka samochodu... u mnie wychodzi na to ze nie bedzie w ogole problemu z manewrami.

Do tego jak pisalam juz wczesniej, mam bagaznik na hak THULE... zawsze wozilam rowery na haku i nigdy nic mi nie zardzewnialo. Moze to "wina" rowerow,, bo przez cale lato stoja tez na ogrodku i nic sie z nimi nie dzieje.

Dla mnie jest to wygodniejsze, bo bagaznik mam lamany i moge bez problemu dostac sie do bagaznika samochodu, przy odpieciu przyczepy bez problemu przepne bagaznik z rowerami na hak. Do tego co dla mnie jest waznie, przy tym bagazniku nie musze zwracac prawie uwagi na predkosc, bo nie lubie sie wlec jezeli czegos nie ciagne :niewiem:

Co do obciazen na hak to mam nivo w aucie i to mi nie przeszkadza.

jacol
Do tego co dla mnie jest waznie, przy tym bagazniku nie musze zwracac prawie uwagi na predkosc, bo nie lubie sie wlec jezeli czegos nie ciagne

Z "dachowym" "leciałem" na autobanie 150km/h, a jeszcze mnie "rowery dachowe" wyprzedzały :niewiem:

kmachacz

Dzięki za wszystkie sugestie i doświadczenia, mnie też podoba się ta dyskusja i uważam, że wiele mi dała. Przperaszam, że się nie odzywałem, jako inicjator tej dyskusji, ale niestety 3 dni temu doznałem dość poważnego uszkodzenia oka i w ogóle wszystko stoi pod znakiem zapytania łącznie z tak oczekiwanym egzaminem. Niestety mój synek tym razem był Harrym Potterem no i tak się skończyła cała zabawa. :niewiem:

Mrsulki

kmachacz, no to teraz masz zaczarowane oko :niewiem: A tak na poważnie, szybkiego powrotu do zdrowia!

kmachacz

:hehe:

Bdzie dobrze :lol:

Waże, że mam oko, bo w pewnym momencie szczerze w to wątpiłem !! A tak nawiasem nie wiedziałem, że ten narząd jest tak wytrzymały :niewiem:

Serek

heehe , a miałes okulary...??? pewnie NIE , bo wtedy to juz kaplica z okiem , ale dzieka bogu , ze to sie tylko tak skończyło .... :niewiem:

Zycze szybkiego powrotu do zdrówka :hehe: