Jump to content
Sign in to follow this  
kmachacz

Jak przewozić rowery ??

Recommended Posts

Serek
Na mojej przyczepie zamontowałem bagażnik na tył od busa (70 zł na giełdzie + trochę własnej inwencji) na dwa rowery - składany w przypadku nie przewożenia rowerów oraz na dyszel wykonałem własnoręcznie odchylany na jeden rower. Komfort przewożenia bez porównania z przewożeniem na dachu samochodu, nic się nie trzęsie, nie świszcze rowery są bardo stabilne, a jeśli mają zmoknąć to bez znaczenia jest miejsce przewożenia.

jak możesz to zapodaj foty tak taniego bagaznika... :swieca:

Andrzej

Na temat mocowania bagażnika na rowery do Niewiadówki wcześniej już pisałem, ale do problemów z brakiem widoczności świateł doszedł jeszcze jeden, a mianowicie bardzo mały nacisk na hak. Trzeba po prostu w takim przypadku inaczej rozmieścić obciążenie wewnątrz przyczepki.

Problem przewożenia rowerów (większej ilości) rozwiązałem trochę eksperymentalnie poprzez zamontowanie belek i bagażników rowerowych do przyczepki bagażowej - powstaje układ bardzo podobny do montażu na dachu samochodu, a umiejscowiony znacznie niżej. Na przyczepkę o szerokości skrzyni 1 metr swobodnie wchodzą 4 rowery. Pozostaje oczywiście problem jazdy z przyczepką, co prawda bagażową ale zawsze to "ogon".

sławek_w

W takim przypadku muszę niestety przewozić na dachu, podobnie jak narty, lecz do przyjemności to nie należy.

Marcin T

slawek_w, polecam bagaznik na hak holowniczy, uzywam juz chyba siodmy rok, jedzie sie rewelacyjnie.

adi
sławek_w, polecam bagażnik na hak holowniczy, używam już chyba siódmy rok, jedzie się rewelacyjnie.

Zgadzam sie z Marcinem - tez to mam i jest extra. Jak jade z cycepa to mam na jej plecach wtedy a bagażnik na hah w aucie. Polecam tez kupić pokrowiec, warto. Przejazd przez nasze czyste drogi w deszczu powoduje mocne zabrudzenie rowerów tym czego nie lubią najbardziej.

Piotr J

również mogę polecić bagażnik na hak f-my thule 945 na dwa rowery :ok: . Jedyny minus to cena :) . Rozważam również zamontowanie haka na tył cycepki, ale poczekam do zakupu nowej.

Jakby ktoś był zainteresowany hakiem do 125p mogę odstąpić, może komuś się przyda do cycepy. :piwko:

post-26613-imported-b491f9b0-6ccc-4357-b42b-d95da3e37d4c_thumb.jpg

Serek

no i zainteresowało :piwko:

Lepciak

Producent niezbyt drogich bagażników które zadowolą każdego:

http://www.amos.auto.pl/

boss

A jak cenowo wychodzi. Może posiadasz ofertę cenową.

Lepciak

boss Nie znam oferty cenowej - zwróć się bezpośrednio do producenta.

volmar

Witam wszystkich szanownych Forumowiczow.

Od roku roku jestem posiadaczem pierwszej w zyciu przyczepy i wraz z jej zakupm pojawil sie problem z przewozeniem rowerow a wlasciwie jego kosztami - co uwazam , oprocz bezpieczenstwa rowniez jest b. wazne.

W czasie wyprawy ze Szczecina na Mazury , majac na dachu trzy rowery i przyczepe na haku moje auto spalilo srednio 13l benzyny na 100km - i bylo OK. Kiedy jednak odwozac przyczepe na "zimowanie" do odleglej o jakies 50 km miejscowosci komputer pokazal mi 10 literkow na sto co jest juz spora roznica - Jesli robisz 2000-3000 km z przyczepa i rowierami to rozniaca jaka zostawiasz w kasie stacji jest naprawde spora i zamiast ulatywac w powietrze moznaby zadysponowac nia inaczej.

Jeszcze raz pozdrawiam !

Lepciak

volmar - czy odwożąc przyczepę na "zimowanie" zostawiłeś w niej cały bagaż potrzebny na Mazurach czy tez odchudziłeś ją zostawiając w domu rzeczy zbędne na zimowaniu: pościel, żywność, ubrania, butle i całą masę i nnych rzeczy? Holowanie lżejszej przyczepy samochodem bez pasażerów powoduje mniejsze spalanie.

Serek
volmar - czy odwożąc przyczepę na "zimowanie" zostawiłeś w niej cały bagaż potrzebny na Mazurach czy tez odchudziłeś ją zostawiając w domu rzeczy zbędne na zimowaniu: pościel, żywność, ubrania, butle i całą masę i nnych rzeczy? Holowanie lżejszej przyczepy samochodem bez pasażerów powoduje mniejsze spalanie.

jako młody karawanignowiec musze sie zgodzić z weteranem( komandorem) ...tak to juz jest ze autko załadowana przyczepa równa sie 30-45% zwiekszenia zurzycia Pb.