Skocz do zawartości

Obowiązkowe zimówki w PL ?


konrad_b

Jazda na zimówkach:  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jestem za:

    • Sztywnym obowiązkiem od XI do III
      2
    • Obowiązkiem od XI do III w złych warunkach
      12
    • Brakiem obowiązku posiadania zimówek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem ankietę. Ale osoby oddające wcześniej głos mogą mieć problem z oddaniem głosu. Ja by dodać swój głos musiałem skorzystać z uprawnień moderatorskich. Znikła mi też opcja ankiety jawnej (z podglądem głosu). Ale chyba nie jawna będzie lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zmieniłem ankietę. Ale osoby oddające wcześniej głos mogą mieć problem z oddaniem głosu. Ja by dodać swój głos musiałem skorzystać z uprawnień moderatorskich. Znikła mi też opcja ankiety jawnej (z podglądem głosu). Ale chyba nie jawna będzie lepsza...

 

faktycznie coś sie potentegowało ;)

oddało głosów 10, a są widoczne dwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dodać do ankiety czwartą opcję ,, wisi mi to,,

99 % z nas ma i używa zimówek , a dyskusja jest tak jakby zimówki dziś wymyślono.

1 % to leśne dziadki które w zimie nie siadają za kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, niektórzy mogą chcieć dyskutować. Jeśli Ci to nie odpowiada to się nie odzywaj po prostu. Ostatnio masz straszne parcie na szkło :czerwona: Chciałbyś, żeby wszyscy wypowiadali się w Twoim stylu? Ciekawe czy byście się dogadali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, niektórzy mogą chcieć dyskutować. Jeśli Ci to nie odpowiada to się nie odzywaj po prostu. Ostatnio masz straszne parcie na szkło :czerwona: Chciałbyś, żeby wszyscy wypowiadali się w Twoim stylu? Ciekawe czy byście się dogadali...

 

To zrób ankietę sensowną , a nie taką , która nic nie wnosi. :czerwona:

W temacie już dawno jest wszystko powiedziane jasno i na temat , a dalsza dyskusja prowadzi do powtarzania tego samego w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób ankietę sensowną , a nie taką , która nic nie wnosi. :czerwona:

W temacie już dawno jest wszystko powiedziane jasno i na temat , a dalsza dyskusja prowadzi do powtarzania tego samego w koło.

 

Jeśli krytykujesz to konstruktywnie. Zaproponuj coś lepszego. Proszę bardzo :dzieki: Nikt Ci nie broni. Udowodni, że potrafisz coś mądrego napisać :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz jazdy na letnich dopuszcza używanie opon wielosezonowych a nakaz jazdy na zimowych nie dopuszcza.

jeśli będzie nakaz na zimowych to automatycznie zakaz na letnich ;)

Wygląda na to ,że mamy temat na najbliższy rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wielosezonowych możesz jeździć nawet tam gdzie jest nakaz zimówek , warunkiem jest to,że muszą mieć odpowiednie oznaczenia niektóre kraje wymagają tylko M+S a niektóre koniecznie 3PMSF (ikona gór ze śnieżynką) Przykładem takiej wielosezonówki na której można jeździć wszędzie w każdych warunkach pogodowych jest Nokian WRG2 o którym pisałem wczesniej - naprawdę polecam.

Ciekawe jak będzie u nas.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie M+S na bocznej ściance opony to pierwsze litery angielskich słów „Mud & Snow”, czyli „błoto i śnieg”. Oznaczenie to występuje na wszystkich oponach zimowych, ale nie wszystkie opony z tym oznaczeniem to opony zimowe.

 

W rzeczywistości oznaczenie M+S to klasyfikacja stosowana niezależnie przez producentów opon. Można je spotkać zarówno na oponach całorocznych, jak i na oponach do samochodów 4X4.

 

Pl_Zimowa_Opona_Piktogram_v.jpgJedynym oznaczeniem potwierdzającym rzeczywiste właściwości zimowe opony jest obrazek w kształcie płatka śniegu na tle górskich szczytów. Został on wprowadzony przez amerykańskich i kanadyjskich producentów opon. Znany jest w formie skrótu 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pl_Zimowa_Opona_Piktogram_v.jpgJedynym oznaczeniem potwierdzającym rzeczywiste właściwości zimowe opony jest obrazek w kształcie płatka śniegu na tle górskich szczytów. Został on wprowadzony przez amerykańskich i kanadyjskich producentów opon. Znany jest w formie skrótu 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake).

 

 

 

swoją drogą to czy to obowiązuje w EU ?

np popularna dębica frigo ma ten znaczek ? na fotce nie widzę

1000x901c_opony-zimowe-r-debica-frigo-ms-1328135.jpg

 

wiem że znaczek ze śnieżynką maja całoroczne navigatory2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to czy to obowiązuje w EU ?

np popularna dębica frigo ma ten znaczek ? na fotce nie widzę

 

 

wiem że znaczek ze śnieżynką maja całoroczne navigatory2

 

Podobno w EU wystarczy M+S , ja mam Agilis Alpin i również nie ma znaczka 3PMSF .Infolinia Michelin twierdzi,ze M+S oznacza śnieg i błoto ale opona nie musi być testowana w warunkach typowo zimowych ! Natomiast znaczek 3PMSF potwierdza takie testy.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie sztywnych dat, dziś mamy 27 października i w niektórych rejonach biało :bzik:

 

i co teraz ? co z tym co jadą po białym na letnich ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.