Skocz do zawartości

lodówka na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do osób, które wypowiadały się na temat eksploatacji lodówek na gaz. W zakupionej przez nas ostatnio przyczepie (rocznik 1979) wyczuwany jest zapach spalin w czasie pracy lodówki. Czy ktoś ma podobny problem? Domyślam się, że przyczyn może być wiele. Generalnie martwi mnie kwestia szkodliwości tych spalin - wdychanych np. przez całą noc. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój mąż przeczyścił ten kominek, nie wyglądał na zapchany. W czasie sprawdzania działania lodówki wiał dość silny wiatr, może to miało wpływ na wpadanie spalin do środka. Spaliny zbierają się w szafce obok lodówki - tam wyczuwa się zapach jeszcze silniejszy niż w przyczepie. Naprawdę martwię się tym mocno. W poprzedniej przyczepie nie mieliśmy takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dorota, na początek wypełnij do końca dane rejestracyjne to łatwiej będzie Ci pomóc przez ziomali. Natomiast co do lodówki to trzeba sprawdzić szczelność kominka. W mojej poprzedniej rurka łącząca lodówkę z kominem lubiła czasem wypadać. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu doczytałem się pewnej kwestii... silny wiatr. To może być przyczyną dochodzenia spalin do wnętrza. U siebie też podczas silnijszych powiewów czułem spaliny. Sprawdzałem wtedy po harcersku szczelność (woda z mydłem) i żadnych nieszczelności nie było. Wieczorkiem jak ustał wiatr było ok. Na późniejszych wyjazdach równieć Więc być może u Ciebie też wszystko gra. Może wiatr tak wiał, że powodował zawirowanie spalin i cofanie do wnętrza? Myślę, że tak mogło być :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieje mniej, musimy sprawdzić jeszcze raz. Może ktoś wypowie się na temat szkodliwości spalin z lodówki na gaz. Pzyczepa jest dość dobrze wentylowana, na pewno nie jest szczelna, więc może te spaliny nie będą nam szkodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pani Doroto niezależnie od tego czy ciąg kominowy jest czysty musi być on również szczelny /mam na myśli całośc układu wszystkie rurki doprowadzające spaliny do kratki wylotowej./Zdarzają się jednak lodówki z dużymi kratkami wentylacyjnymi które nie mają kominka i w tym wypadku spaliny gromadzą się z tyłu lodówki no i czuć spaliny.Nowe normy przewidują pełne uszczelnienie lodówki.Boki najczęściej przylegają do szafek dół najczęściej stanowi podłoga natomiast górna część pod blatem szafek czy też blatem kuchenki najczęściej są prześwitem.Tą właśnie część należy uszczelnić.Czasami uszczelnieniem jest aluminiowa blacha zafugowana silikonem a w razie niemożności wykonania takiego uszczelnienia bywa też uszczelniane gąbką,w tym wypadku musi to być pasek gąbki i proszę uważać aby nie wsunąć ją za daleko pod palniki,najczęściej jest to pasek o szerokości ok.5cm.Należy mieć też szczelny dół pod lodówką,zdoda przy starszych modelach gdzie sterowniki są na dole jest to niemożliwe do wykonania.Co do spalin to są one trujące nie ma ich za dużo przy lodówkach jednak....może się pojawić ból głowy.Najlepiej odzielić tył lodówki od części mieszkalnej.Miłego dnia Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prawidłowym procesie spalania gaz spala się całkowicie a produktami jego spalenia są para wodna i CO2.problem pojawia się w sytuacji ograniczonego dostępu powietrza do palnika.wtedy produktem spalania może być tlenek węgla(czad)jest on silnie trujący.w przypadku lodówki,gdzie płomień jest mały,a co za tym idzie zapotrzebowanie na tlen niewielkie szanse na powstanie czadu nie są duże,ale nie można tego wykluczyć,w przyczepce możemy zainstalować czujnik wykrywający czad,koszt około 100pln.zabezpieczy on nas także w przypadku awarji ogrzewania czy kuchenki."smród"spalin powodować mogą zanieczyszczenia w gazie.świadczy to o nieszczelności,ale nie jest niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje trochę mnie uspokoiły, dzięki. Po uszczelnieniu czego się dało :), jest poprawa. Zapach jest jescze wyczuwany gdy lodówka jest ustawiona na max. Przy ustawieniu pokrętła na min. problem znika. Dziękuję za uzyskane na forum informacje. Cieszę się, że są osoby, które reagują na tego typu prośby, jak moja. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam mam pytanko kupiłem na działke domek Holenderski nie mam tam pradu swiatło mam z lamp solarnych a lodowke kupiłem na gaz , i na ten temat chce sie dowiedziec jak moge ja sprawdzic czy dziala na gazie i czy ona jest bezpieczna czy sie nie potrujemy, bo chcialem zaznaczyc ze jest to lodowka kupina od sprzedawcy bardzo stara i nawet gdzie niegdzie pordzewiala o srodek lodowki calkiem dobry. Jak moge ja uruchomic i sprawdzic czy dziala Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam masz Darek dużo do czytania bo lodówka była wielokrotnie naprawiana na Forum . Jak po przeczytaniu tematów w dziale instalacje sanitarne i lodówki nie znajdziesz odpowiedzi na twoje problemy , to napisz, coś poradzimy.

 

Miłej lektury ci życzę i nie załamuj się na pewno da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko kupiłem na działke domek Holenderski nie mam tam pradu swiatło mam z lamp solarnych a lodowke kupiłem na gaz , i na ten temat chce sie dowiedziec jak moge ja sprawdzic czy dziala na gazie i czy ona jest bezpieczna czy sie nie potrujemy, bo chcialem zaznaczyc ze jest to lodowka kupina od sprzedawcy bardzo stara i nawet gdzie niegdzie pordzewiala o srodek lodowki calkiem dobry. Jak moge ja uruchomic i sprawdzic czy dziala Bardzo prosze o odpowiedz.

 

Uruchom lodówkę zgodnie z instrukcją producenta. Sprzedający powinien Cię zaopatrzyć w instrukcję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.