Skocz do zawartości

lodówka na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Uruchom lodówkę zgodnie z instrukcją producenta. Sprzedający powinien Cię zaopatrzyć w instrukcję ok.gifTa lodowka jest stara i miejscami pordzewiala szczegulnie z tylu tam gdzie jet cala wentylacja i caly mechanizm a sprzedajacy powiedzial ze nie wie czy ona dziala czy nie. Ja nawet nie mam orginalnych pokretel od niej jednym slowem lodowka zlom .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam pytanko kupiłem na działke domek Holenderski nie mam tam pradu swiatło mam z lamp solarnych a lodowke kupiłem na gaz , i na ten temat chce sie dowiedziec jak moge ja sprawdzic czy dziala na gazie i czy ona jest bezpieczna czy sie nie potrujemy, bo chcialem zaznaczyc ze jest to lodowka kupina od sprzedawcy bardzo stara i nawet gdzie niegdzie pordzewiala o srodek lodowki calkiem dobry. Jak moge ja uruchomic i sprawdzic czy dziala Bardzo prosze o odpowiedz.Witam chce jeszcze dodac ze ta lodowka jest stara nawet bardzo wymontowana przez sprzedajacego ze starej przyczepy, nie byl w stanie nam powiedziec czy ona jest sprawna nie ma nawet kurków do włączania . Dziekuje serdecznie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławcio, niewątpliwie to mniej komfortowe rozwiązanie. Lodówka musi pracować raczej bez przerwy, praca agregatu to hałas i zużywanie cennego paliwa. Doraźnie owszem.

Chyba że mają tam na stałe 230V, to extra sprawa.

Darek50, lodówki absorbcyjne bardzo powoli się starzeją.

Myślę że i Twoja jeszcze posłuży.

Na początek sprawdź jej działanie. Podepnij butle przez reduktor 30mbar, odpal płomyczek na 50% i zaczekaj godzinę.

Zamrażalnik powinien być wyczuwalnie zmrożony po tym czasie. Jeśli zadziała poprawnie, to następnie zadbaj o bezpieczeństwo. Tak zasilanie gazem jak i odprowadzeniem spalin na zewnątrz.

Głowa do góry.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku jesteś pewien że lodówka do holendra jest podłączana do gazu w ten sam sposób co w przyczepie kempingowej? Jeśli to stara lodówka to jest tam pewnie 50 mbar a nie 30 mbar. Ja tam w życiu takiej lodówki z holendra nie widziałem, więc nie chciał bym wprowadzać w błąd. Może jak by jakieś zdjęcia były to coś tam można by się było po domyślać smirk(1).gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku jesteś pewien (...) ?

 

No tak zrozumiałem , że Darek50 kupił domek NL i dokupił starą lodówkę "od sprzedawcy" , ale czy tegoż własnie domku to nie wiadomo.

Ale uwaga bardzo istotna i na te mbar-y Darek50 musi zwrócić uwagę.

Kocer, o "starej cepce" nie doczytałem, ale zerknę wstecz.

x

x

Edit: Chyba piszemy w równym czasie :)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Darek50 napisał że nie ma pojęcia o naprawach ale będzie naprawiał.

 

W Pruszkowie i ostatnio w Gliwicach też ,,naprawiali,, lub :niewiem:

 

Ja to ewentualnie mogę doradzać jak sprawdzić lub jak coś wymienić na dobre.

 

Z gazem nie ma przeproś. :policja::miga:

 

Darek50 wezwij instalatora gazowego, niech Ci to podłączy i sprawdzi. Nie kombinuj jw. ,,życie ma się tylko jedno,,

 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:niewiem:

 

U mnie gość co butle z gazem rozwozi ma pojęcie o ,,barach,, i przelicznikach.

 

Dodatkowo ma czujnik gazu.

 

Spotkałem faceta co sprawdzał szczelność instalacji gazowej w budynku wielorodzinnym w Warszawie - nie wiedział czy się różni gaz ziemny od płynnego a sam czujnik jak widać mądrzejszego z niego nie robił hahaha.gif. Jedyny plus że instalator ma pojęcie o konsekwencjach chociaż jak popatrzy się na to co chłopaki z pogotowia gazowego potrafią wyczyniać to ręce opadają smirk(1).gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje trochę mnie uspokoiły, dzięki. Po uszczelnieniu czego się dało :), jest poprawa. Zapach jest jescze wyczuwany gdy lodówka jest ustawiona na max. Przy ustawieniu pokrętła na min. problem znika. Dziękuję za uzyskane na forum informacje. Cieszę się, że są osoby, które reagują na tego typu prośby, jak moja. :zlo:

 

 

niezależnie od tego na ile lodowka jest ustawiona, nie powinniście czuć żadnego zapachu. Czy otwór wylotu spalin jest może troche okopcony? na ile mbar masz reduktor na butli gazowej - powinien byc taki sam jak lodówka ma na naklejce znamionowej wewnątrz lodowki - raczej masz na 50mbar jeśli cepa z 79 roku. i jeszcze jedno - jak dlugo stała butla gazowa? zmienialiście na inną i takie same objawy? znam przypadek gdy w przyczepie z 2006 roku lodowka kopciła i było wyraźnie czuc nieprzyjemny zapach palonej sadzy. okazało się że po wymianie butli objawy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem "domku na kółkach" firmy WEIPPERT 485 TQ z 1989roku.Mam pewien problem z podłączeniem wody,a mianowicie w szafce pod zlewozmywakiem oraz w łazience po umywalką znajdują się pompki zanurzeniowe.Domyślam się że powinny znajdować się tam zbiorniki na czystą wodę.Może ktoś wie jakie zbiorniki najlepiej zastosować?Chodzi mi o typ,wielkość,itp.Dodam że zupełnie nie mam pomysłu jak się do tego zabrać.Tym bardziej że oferta zbiorników jest bardzo różnorodna.Zaznaczam że wnętrze przyczepy jak i łazienki jest takie samo lub bardzo podobne jak w Hobby Prestige.Chciałbym dodać że jestem zupełnym laikiem w tym temacie.Być może jest jakieś lepsze rozwiązanie niż zbiorniki z pompką zanurzeniową?Coś muszę wymyślić bo chociaż do sezonu daleko to jednak póżniej może nie starczyć czasu na wszystkie udoskonalenia.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.