Skocz do zawartości

zepsuta lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sikaflex jest ok. a osiągów lodówki tyko pozazdrościć.

moja tak działa na 220V ale na gazie to lichutko.

 

jak jechała z Kwidzyna całą Polskę do mnie to ładnie gaz w środku się przemieszał - myślę, że to przez to.

a u mnie na gazie lepiej niż na prądzie

jeszcze ciekawe jak na 12 V - ale tu muszę nowe kable w aucie pociągnąć

 

Powiem krótko...

 

Zazdroszczę .

 

Ja się jeszcze nowej (używanej oczywiście ) nie dorobiłem.

 

Gratulacje. :bravo: :bravo: :bravo:

 

ja po dwóch tygodniach obserwowania allegro zorientowałem się, że lekko nie jest

wiec przyczaiłem okazję i sru... się udało

gosć mówi, że jak coś to ściąga na zamówienie - po tej cenie - nie ma tragedii, może chcesz pasjonacie do niego tel. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja na gazie słabiutko ale za to na 220 hula jak trzeba inie bardzo wiem jak się za to zabrać. nie znam parametrów palnika bo w nim upatruję przyczyny.

 

 

to raczej tylko palnik bo słabo grzeje widocznie, można sam palnik wymienić...

może uda się bez demontażu lodówki - dolną kratką

a jak palnik jest dobry a dostaje zbyt mało gazu? to chyba też może być lipa?

i pokrętło i układ sterowania gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z demontażem lodówki nie ma problemu, palnik działa ładnie bo płomień niebieski i reaguje na pokrętło a mim to lodówka nie chłodzi na gazie, myślę że jest problem z podgrzewaniem tego miejsca gdzie znajduje się czynnik ale jak to sprawdzić to nie mam pojęcia, niby wszystko jest ok a lodówka nie chłodzi. a dodam że an 220 daje super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z demontażem lodówki nie ma problemu, palnik działa ładnie bo płomień niebieski i reaguje na pokrętło a mim to lodówka nie chłodzi na gazie, myślę że jest problem z podgrzewaniem tego miejsca gdzie znajduje się czynnik ale jak to sprawdzić to nie mam pojęcia, niby wszystko jest ok a lodówka nie chłodzi. a dodam że an 220 daje super.

 

 

może palnik jest przybrudzony?

to, że sie pali na niebiesko jeszcze nic nie znaczy.

bez sensu jest wymiana palnika - tam nic sie nie ma prawa zepsuć.

najlepiej wymontować go, przepłukać czymś, przedmuchać sprężonym powietrzem i tyle.

jeśli podejrzany jest układ do sterowania to podepnij węża bezpośrednio do rurki (tej 5mm) wychodzącej z tego układu juz poza nim.

przy okazji przedmuchaj sprężonym powietrzem tą rurkę.

jeśli na prądzie działa super, to nie ma bola, żeby na gazie nie działało

a sprawdzaleś czy plomień idzie w kominek czy przypadkiem nie gdzieś obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze dołoże o lodówce Moja chłodzi na 220 na 12 też na gazie jest taki problem że zapala sie ale jak puszczę pokrętlo to gaśnie jak przytrzymam to idzie i chłodzi, czyli co ? pokrętło jak sie do niego dostać zdjąć przedni panel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze dołoże o lodówce Moja chłodzi na 220 na 12 też na gazie jest taki problem że zapala sie ale jak puszczę pokrętlo to gaśnie jak przytrzymam to idzie i chłodzi, czyli co ? pokrętło jak sie do niego dostać zdjąć przedni panel?

 

ja też tak miałem, zdjąłem kratkę od zewnątrz popukałem, postukałem, przedmuchałem, i odpaliła, ale co takiego zrobiłem to nie wiem :niewiem::look:, a jeszcze zdjąłem pokrętło z panelu i samym króćcem poruszałem /tylko bez insynuacji :bzik: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gaz to pięta achillesowa tych lodówek :sciana:

 

 

 

ogólnie jeżeli działa na 230 i 12 to musi działać na gaz - bo wszystkie te "zasilania" nagrzewają jeden układ przed jedną rurkę

tyle, ze grzałki 12 i 230 przylegają bezpośrednio do rury układu, a kominek od gazu jest zespawany razem z tą rurą więc na jedno wychodzi.

może palnik nie jest idealnie pod kominkiem i ciepło gdzieś ucieka w świat?

może puścił spaw i rurki się nie stykają?

dobrze sprawdzić jak kolega wspomniał bezpośrednio bez układu sterowania puścić gaz na palnik i zobaczysz co bedzie sie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.