Skocz do zawartości

zepsuta lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

Aby zbudować trochę dramaturgii:

- przyczepę kupiłem od Gregorego 10 marca

- pierwszy miesiąc - dopieszczanie, urządzanie, etc.

- pierwszy wyjazd - Spotkanie w Grodzie Rycerskim - z racji pracy nie wyszło

- potem szykowanie się na majówkę - miał być Biały Brzeg, potem mało wolnego to Sława, potem tylko trzy dni więc Turawik lub Miłków (bo blisko)

aż w końcu nie było wolnego ani dnia przez majówkę

- wiadomo czekaliśmy - złość, żal, że się nie pojechało, myślimy co tam odbijemy sobie po majówce wiec w tamtym tygodniu już prawie - i znowu się nie udało - egzamin na studiach...

- wczoraj po południu zaplanowany kolejny wyjazd, 3 dni do środy Turawa - auto spakowane, zakupy zrobione, meble kempingowe gotowe - jednym słowem wszystko

- z rana włączyłem lodówkę na 230 aby się zmroziła, żeby mięsko wrzucić i nienaruszone dojechało - po 1 godz sprawdzam temperaturę - prawidłowo spada

 

przyczepa zapięta - wszystko gotowe - wyjazd za 3 min - ale jeszcze mięso trzeba wrzucić...

otwieram lodówkę i w twarz dostaję takim stężeniem amoniaku, że myślałem, że się przewrócę...

 

i po wyjeździe... kolejnym

 

 

1. Co teraz? Gdzie i jak naprawiać taką lodówkę? Cały amoniak poszedł w świat...

2. Chcieliśmy jechać mimo wszystko, miałem nadzieję, ze amoniak uleci, już pewnie to zrobił, ale raz nie miałem pewności jak długo będzie ulatywał, więc o spaniu w takiej cepie nie ma mowy, dwa bez lodówki to lipa...

3. Czy ten gaz jest niebezpieczny i decyzja o nie jechaniu była słuszna i rozsądna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli uleciał Ci amoniak z instalacji to chyba niestety lodówka do wymiany, bo tego chyba nikt u nas nie naprawia. Jeżeli chodzi o sam gaz ....icon_google.gif .... i już wiemy że słusznie postąpiłeś odpuszczając wyjazd :

 

Amoniak - gaz bezbarwny, silnie żrący, trujący i palny w każdej temperaturze. W zetknięciu z niektórymi substancjami stwarza zagrożenie wybuchowe. Jest lżejszy od powietrza, sprzyja to gromadzeniu się go w górnych partiach pomieszczeń. Duże stężenie wywołuje obfite łzawienie, ból oczu, duszność, zawroty, wymioty. Wynikiem zatrucia mogą być zaburzenia psychiczne i neurologiczne, a także utrata wzroku.

.... i już wiemy że słusznie postąpiłeś odpuszczając wyjazd.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się zorientowałem, że to była dobra decyzja...

 

pojawił się większy problem... co teraz?

nie da się tego naprawić napełnić?

 

nie mam kasy na nową lodówkę (w sensie nawet używaną)

 

 

POMOCYYYYYYYYYY !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się zorientowałem, że to była dobra decyzja...

 

pojawił się większy problem... co teraz?

nie da się tego naprawić napełnić?

 

nie mam kasy na nową lodówkę (w sensie nawet używaną)

 

 

POMOCYYYYYYYYYY !!!!!!!!!!

 

tylko wymiana agregatu Cię ratuje. zamiast inwestować w nową używaną lodówkę którta nie wiadomo ile pochodzi, zainwestuj w agregat (pod warunkiem, że do Twojego modelu są jeszcze) - wtedy lodówka przeżyje twoją budkę.

nowy agregat to wydatek około 1200-1300 PLN niestety.

na allegro znajdziesz - wpisz agregat w dziale części do przyczep.

 

próbowałem swoją lodówkę naprawiać samodzielnie - lipa, szukałem fachowców - lipa, nawet w Centralnycm Ośrodku CHłodnictwa stwierdzili, że kiedys był taki gość co naprawiał, ale teraz panie to już nikt tego nie zrobi ani legalnie ani nielegalnie.

marne to pocieszenie dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisu, przecież w naszych lodówkach absorbcyjnych nie ma agregatów.

Ale...

Jest alternatywa w lewym dolnym rogu na 9 stronie: http://www.okazjum.p...-2012,9615.html

 

jak to nie ma?

oczywiście że są, tylko o tym nie wiesz ;-)

cały ten stalowy złom z tyłu lodówki, te czarne powykręcane rurki, zbiorniczek, chłodniczka itp to właśnie agregat - tak to się zowie.

nazwa agregat jest trochę myląca, bo wszyscy szukają agregatu jak w zwykłej lodówce...

oto on jako pierwszy

http://forum.karawaning.pl/topic/11264-s-lodowke-na-czesci/

 

a alternatywy innej niż zakup nowej używanej lub nowej nowej lub wymiana agregatu nie ma przynajmniej w Polsce.

znalazłem gościa w Hollandii ktory naprawia lodowki absorpcyjne, ale sami rozumiecie dlaczego nie skorzystałem z usługi.

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojEwa - nie wiem, czy jakbym Ci na moim miejscu zaproponował lodówkę z media expert do Twojej cepy byłbyś szczęśliwy....

przecież jasne jest, że chcę mieć lodówkę jak w cepie...

ta nie jest za wiele przystosowana raczej do cepki

 

nie wiem jakoś nie wierzę, że nikt tego nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojEwa - nie wiem, czy jakbym Ci na moim miejscu zaproponował lodówkę z media expert do Twojej cepy byłbyś szczęśliwy....

przecież jasne jest, że chcę mieć lodówkę jak w cepie...

ta nie jest za wiele przystosowana raczej do cepki

 

nie wiem jakoś nie wierzę, że nikt tego nie robi...

 

 

jak znajdziesz mechesa to podziel sie informacją

naprawiają owszem

naprawa polega na wymianie grzałki, czyszczeniu palnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety i ja dołączam się do Kolegów rosolez.

 

Już 10 lat temu w całym 3mieście nie było asa do absorbcyjnych , choć tu z racji popularnej szkoły w Gdyni (chłodniczaku) było mnóstwo warsztatów. Zjechałem wszystkie znane mi i polecane serwisy. Wszędzie na słabe wyniki radzili "dachowanie" lodówki na jedną noc . Każdy powtarzał że już tego się nie naprawia . W Twoim przypadku sprawa niestety jest beznadziejna

(całkowity brak amoniaku).

 

Na Allegro na prawdę ciężko jest trafić na sprawną lodówkę z używek w cenie do 500, a i Ci co mają drożej potrafią wciskać ciemnotę. Temat zakupu wałkuje w porywach już 2 rok . W tym czasie odwiedziłem wielu Alle..sprzedawców by przekonać się że z ich sprawnością dawało wiele do życzenia.

 

Osobiście uważam kupno samego agregatu za zbyt wielkie ryzyko.Zwłaszcza wysyłkowo. Nie sprawdzisz na miejscu , a dajesz argument nieuczciwemu handlarzowi że coś spieprzyłeś przy montażu.

 

Pozdrawiam.

 

Ps.

Aktualnie na Allegro jest za 300zł " sprawna" Jest ode mnie za daleko więc nie kupuję bo nie mam możliwości sprawdzić . Może Tobie było by po drodze. Trzy paczki za sprawną w trzech wariantach zasilania to nie jest źle.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to beznadzieja...

 

ktoś mi powie jaki to chociaż model electroluxa ?

 

trochę zdjęć:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojEwa - nie wiem, czy jakbym Ci na moim miejscu zaproponował lodówkę z media expert do Twojej cepy byłbyś szczęśliwy....

(...)

 

To nie była rada którą bym sam zrealizował, tylko ew. alternatywa.

Wiesz, 1500zł straszy, więc pomyślałem, że na kempingi z siecią 230V może być "z braku laku dobry kit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była rada którą bym sam zrealizował, tylko ew. alternatywa.

Wiesz, 1500zł straszy, więc pomyślałem, że na kempingi z siecią 230V może być "z braku laku dobry kit"

 

mimo wszystko dzięki, sorrki za reakcję - trochę nerwowa, bo ta lodówka mnie dobiła...

mam złość

na to:

- że to takie drogie

- że nikt tego nie naprawa

 

ale lubię miec oryginalne więc skoro rozprułem pół cepy to jeszcze możliwe i cieknący narożnik też rozłożę na części pierwsze

jeszcze 2 m-ce i przyczepy będę mógł naprawić

 

ponawiam pytanie - co to za model electroluxa?

 

czekam może ktoś się znajdzie wśród forumowiczów i znajdzie dobre rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to beznadzieja...

 

ktoś mi powie jaki to chociaż model electroluxa ?

 

ciężko jest na podstawie samych zdjęć powiedzieć jaki to model, może to RM 200?,

pomierz ją wy/szer/gł, a może się coś podpatrzy w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.