Skocz do zawartości

zepsuta lodówka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie.

Bylem przekonany ,ze z lodowka bedzie juz wszystko o" key. Niestety --temp.schladzania b. sie wahala // dotyczy gazu //. Postanowilem wyjac lodowke--niepokoj z tym zwiazany przelamalem i po 20 min lodowka byla poza budka.

4 sruby i odl.przewodu gazowego + przewody elektr.--naprawde proste.Rozebralem palnik--dysze przetkalem drucikiem miedzianym i dmuchnalem ustami w palnik---pokazna chmura brazowego pylu pofrunela w pow.

Przemylem benzyna extr..i zlozylem. Wyciorem // drut + material // przeczyscilem komin---byl w stanie idealnym. Odpalilem lodowke---spr. przed zamontowaniem palnik i wys. plomienia---super reakcja min---max.

Po 2 godz. w zamrazalniku - 18 , a na dole w lodowce 2 st.---rewelacja---na zewn 34 st.-----lodowka poza budka. Chce jeszcze zamontowac wiatraczki.

Nigdzie --rowniez na CT--nie znalazlem jakie sa montowane. Ja mam otwor gornej kratki went. 34cm X 12 cm---czy 2 szt wiatrakow--aab cooling black silent o wym. 12 X12 cm o wydajnosci 115 m3 /h bedzie wlasciwie.

To sa wiatraczki o stalych obrotach 1600 obr./ min---nie chce zadnego sterowania elektr.---reczny wyl. mi wystarczy.

To Forum jest wspaniale--kopalnia wiedzy, szczegolne podziekowania kieruje dla Kol. Rafal K i Mesert .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest to mój dopiero drugi post na tym forum, ale mam nadzieje że pomożecie "młodemu" :)

 

Zakupiłem tydzień temu moją pierwszą przyczepkę270635636-JUMP2.gif. Po pierwszych oględzinach i próbach podłączeń stwierdziłem że lodówka działa na 220V, W jakim zakresie temperatur nie wiem ponieważ nie miałem przy sobie termometru. Przyszła próba podłaączenia lodówki na gaz....pstrykam zapalarką i nic sie nie dzieje. Nasuwają mi sie takie pytania: czy lodówkę podłączoną na gaz "słychać" tak samo jak przy podłączeniu przez 220V, gdzie zaglądnąć żeby zobaczyć palnik-płomień, czy jest mozliwość sprawdzić działanie zapalarki?

Lodówka Electrolux.

Z góry dzieki za odpowiedź.

 

 

zdjcie0150i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez iron74 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest to mój dopiero drugi post na tym forum, ale mam nadzieje że pomożecie "młodemu" :)

 

Zakupiłem tydzień temu moją pierwszą przyczepkę270635636-JUMP2.gif. Po pierwszych oględzinach i próbach podłączeń stwierdziłem że lodówka działa na 220V, W jakim zakresie temperatur nie wiem ponieważ nie miałem przy sobie termometru. Przyszła próba podłaączenia lodówki na gaz....pstrykam zapalarką i nic sie nie dzieje. Nasuwają mi sie takie pytania: czy lodówkę podłączoną na gaz "słychać" tak samo jak przy podłączeniu przez 220V, gdzie zaglądnąć żeby zobaczyć palnik-płomień, czy jest mozliwość sprawdzić działanie zapalarki?

Lodówka Electrolux.

Z góry dzieki za odpowiedź.

 

 

zdjcie0150i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

poczytaj najpierw tutaj, a jak nic z tego nie wyjdzie to będziemy radzić

http://www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/technika-i-eksploatacja/odbiorniki-gazowe-w-przyczepie.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W związku z tym,że czeka mnie wyciągnięcie lodówki mam pytanie do rosołka jak zdemontować palniki od kuchenki ponieważ wykręcenie wszystkich śrub z boków lodówki nic nie dało. Dalej siedzi i nie można jej ruszyć.

Dodam, że lodówka działa mi na 220 V i 12 V bez problemów ale na gazie nie chce odpalić tzn. we wzierniku widać buchający płomień ale od razu gaśnie pomimo, że trzymam wciśnięte pokrętło. A może ktoś ma inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli gasnie po chwili, to pewnie będzie coś z termoparą , która steruje zaworem elektrostatycznym .Sprubój dokopać się pod kuchenke,odkręć przewód od termopary i nasade która trzymie zawór ,który jest od tyłu przycisku który wciskasz podczas zapalania.Ten zawór odcina gas,jeśli nie działa i póścisz przycisk.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie to ponieważ jak trzymam cały czas wciśnięte pokrętło i wciskam piezo to słyszę tylko buchnięcia i ułamek sekundy błysk płomienia w wizjerze.

 

Próbowałem dostać się do tego ustrojstwa od tyły cepki ale demontaż dwóch kratek nic nie dał. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

wyciągnięcie lodówki bez demontażu kuchenki i za tym idąc zlewu jest czasem niemożliwe - u mnie tak było

boczne śrubki 4 bodajże to pikuś - rurki od kuchenki i od lodówki trzymają

na pewno musisz się dostać do tyłu i tu chyba przez kratkę nie wiele zdziałasz

dysza - bardzo prawdopodobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować od strony butli podłączyć sprężarkę odkręcić tylko zawór gazu od lodówki i spróbować przedmuchać? Mam ostatnio bardzo mało czasu w tygodniu a weekendy to wiadomo wyjazdy z cepką nad wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie uda ,było by za proste :hehe: .Ale jakbyś chciał spróbować to podłanczaj się za regulatorem ,bo z nim się nie uda.:oslabiony: .Najlepszym lekarstwem jest demontaż i dojscie do sedna sprawy, czyli do dyszy.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.