Skocz do zawartości

Nasze przyszłe holowniki


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie wytrzymałości tych nowych układów tłokowo-korbowych, bloków silników, głowic itd....

 

niestety nie mogę zgodzić się, ze stwierdzeniem, że są niezniszczalne a wcześniej pada osprzęt - ten też swoją drogą lubi... ale.

 

Kilka tygodni temu byłem częstym gościem bardzo dużego zakładu - specjalizującego się w naprawach silników - i osprzętu od ponad 60 lat.

 

dziennie przez ten zakład przewija się od 10 d 20 silników, od małych z motorów po wielkie ze sprzętów budowlanych - taki przyjechał przy mnie sam blok - ledwo wszedł przez bramę....

 

wracając do tematu - po kilku rozmowach z właścicielem zakładu - stwierdził on, że na 20 silników 19 to diesel - a jeden benzyna. Mówił, że spodziewał się, że epoka instalacji gazowych będzie dla niego oznaczać wielką kasę do zarobienia ( praktycznie ma brak konkurencji w promieniu 60km - dobrej oczywiście).

 

Jako, że współpracuje on z kilkoma okolicznymi ASO - opowiadał mi i pokazywał między innymi silnik z Renault Traffic, jak dobrze pamiętam 2.2l diesel - poniżej roku - poniżej 20.000.00 - stan gorszy niż mój benzyniak po 175.000km i to połowa na gazie. Nie był to 1 przypadek - po prostu silnik Francuzom nie wyszedł :/. Pewnie zaraz jakiś miłośnik marki napisze, ze jeździł bez oleju albo złe dotarcie - i ogółem wina użytkownika - tyle, że moim zdaniem ASO by to udowodniło a nie robiło remont za kilka tyś za własną kasę.

 

Ogółem ten właściciel - mówił na przykładach, że te coraz to nowsze diesle - mają coraz słabsze materiały i zwyczajnie głowice pękają, cylindry robią się stożkowate itd....

 

także, podsumowując - to dopiero za kilka lat, za 200.000km - będzie wiadomo, kto tym razem zrobił dobry silnik i dobry osprzęt...

 

Pochwale Wam się - a co - po 1800km od remontu - nie ubyło mi wcale oleju - a przed ubyłoby minimum 1,5 litra... jutro wymieniam olej, a silnik uznaje za bardzo wstępnie dotarty.... ( u szlifierza zostawiłem 1250zł).... (głowica DOHC 16V - generalka + pomiary reszty silnika - było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak miło czytać o ogromie miłośników Disco. Jechałem tym autem raz może z 5 km za kierownicą i o ile uważam że do jazdy na co dzień to słaby pomysł, to do ciągania budy marzenie.

Choć jeśli już mam marzyć to wybrałbym RR HSE.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w zeszłym roku zminiłem holownik, przedtem było scorpio 2.3 benzyna + lpg, teraz galaxy 1.9 tdi (90km), jeszcze nie holowałem przyczepy campingowej, ale w tym roku napewno odwiedzę i może nawet kilka miejsc z uwagi na fak, że żona jest na wychowawczym, wiec problem urlopu przynajmniej z jej strony jest rozwiązany.

Obecny holownik ma 7 miejsc i choć wiekowy to samochod spełnia prawie szwystkie moje wymagania, jest naprawialny, częsci dostepne, wygodny i prawie wyposazony w to co chciałem, prawie bo nie udało i mi się pozyskać egzemplarzu z tempomatem, reszta jest wymarzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.