Skocz do zawartości

Naprawa zderzaka z tworzywa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupię zderzak do przyczepy Hobby 400 od rocznika 91' lub wyższy , oraz lewą lampę - sam klosz . Poniżej załączam zdjęcie zderzaka jaki mnie interesuje.

Ewentualnie czy może ktoś z forumowiczów wie gdzie można taki zderzak naprawić - skleić by nie było śladu . Słyszałem , że są firmy , które zajmują się spawaniem ( klejenie na gorąco ) plastiku. Najlepiej , gdyby był taki zakład w pobliżu Bydgoszczy lub Poznania. A może ktoś z Was zetknął już się z takim problemem. Czy faktycznie po zespawaniu w jakiś sposób tego zderzaka nie będzie widać żadnych śladów tego klejenia ?

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://allegro.pl/show_item.php?item=2027584089

 

 

tutaj masz ofertę z alledrogo. Jednak kupno takiego zderzaka nawet używki to spore koszty.

Znajdź w okolic warsztat specjalizujący się w klejeniu zderzaków i pogadaj z nimi o sposobie wykończenia tych klejeń, malowania lub nakładania faktury.

Nawet gdyby coś było widać po naprawie - aż tak by Ci to przeszkadzało? Ja raczej zwracam uwagę na szczelność niż śłiczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupię zderzak do przyczepy Hobby 400 od rocznika 91' lub wyższy , oraz lewą lampę - sam klosz . Poniżej załączam zdjęcie zderzaka jaki mnie interesuje.

Ewentualnie czy może ktoś z forumowiczów wie gdzie można taki zderzak naprawić - skleić by nie było śladu . Słyszałem , że są firmy , które zajmują się spawaniem ( klejenie na gorąco ) plastiku. Najlepiej , gdyby był taki zakład w pobliżu Bydgoszczy lub Poznania. A może ktoś z Was zetknął już się z takim problemem. Czy faktycznie po zespawaniu w jakiś sposób tego zderzaka nie będzie widać żadnych śladów tego klejenia ?

 

Tomik skontaktuj się z tym sprzedającym z allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3691697 może będzie miał "na stanie" lub będzie mógł Ci "załatwić"

jeśli będzie potrzeba to mogę Ci odebrać i/lub zorganizować transport w okolice Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sh...item=2027584089

 

 

tutaj masz ofertę z alledrogo. Jednak kupno takiego zderzaka nawet używki to spore koszty.

Znajdź w okolic warsztat specjalizujący się w klejeniu zderzaków i pogadaj z nimi o sposobie wykończenia tych klejeń, malowania lub nakładania faktury.

Nawet gdyby coś było widać po naprawie - aż tak by Ci to przeszkadzało? Ja raczej zwracam uwagę na szczelność niż śłiczność.

 

Dziekuję Gregory za pomoc - jednak zderzak oferowany przez tego allegrowicza jest uszkodzony ( pokazuje to drugie zdjęcie ) ja jednak chcę kupić zderzak bez żadnych uszkodzeń , lub też fachowo to naprawić w jakimś zakładzie usługowym.

 

Pozdrawiam i życzę Tobie Szczęśliwego Nowego Roku :)

 

Tomik skontaktuj się z tym sprzedającym z allegro http://allegro.pl/li...p?us_id=3691697 może będzie miał "na stanie" lub będzie mógł Ci "załatwić"

jeśli będzie potrzeba to mogę Ci odebrać i/lub zorganizować transport w okolice Torunia

 

Cześć Jurek , znam chyba tego handlarza sprzedającego części do przyczep . Jeśli mówimy o tym samym to jest to chyba Pan Stanisław z Plewisk . Byłem u niego parę lat temu po daszek do mojej poprzedniej Hobby Pretige 545. Nie wiem czy on jeszcze w dalszym ciągu się tym zajmuje . Będę próbował się z nim skontaktować . Pozdrawiam. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku :)

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokleić/pospawać, pomalować i śladu nie będzie ;)

niestety używane części mają chore ceny

 

 

'konrad_b' , trudno coś znaleźć w przyzwoitej cenie z części zamiennych czy też akcesorii do przyczep , niektórzy pseudosprzedawcy przechodzą samych siebie w wycenie tych nie w pełni wartościowych urządzeń - za stare części wołają więcej jak za nowe w serwisie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'konrad_b' , trudno coś znaleźć w przyzwoitej cenie z części zamiennych czy też akcesorii do przyczep , niektórzy pseudosprzedawcy przechodzą samych siebie w wycenie tych nie w pełni wartościowych urządzeń - za stare części wołają więcej jak za nowe w serwisie ;(

 

z tym twierdzeniem się absolutnie zgadzam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zadaj sobie trudu i sam napraw ten zderzak. Wrzuć foto jak masz popękany?

 

W Casto znajdziesz zestaw naprawczy do karoserii czyli mate szklaną i żywicę. Zima długa, bedziesz miał do wiosny zderzak jak nowy.

 

Spawanie plasiku jest możliwe w zależności od materiału. Zderzaki spawają ale zderzaki samochodowe są chyba z innego tworzywa niż ten przy Twojej budce.

 

Spawy plasiku nie wyglądają estetycznie i trzeba się dużo natrudzić zeby uzyskać zamierzony efekt. Zresztą spawy plastiku są drogie dlatego zdecydowanie łatwiej odbudować taki zderzak przy pomocy maty żywicy i szpachlu.

Edytowane przez Adam1988 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Miałem podobny problem z popękanym zderzakiem, który wyglądał identycznie jak ten twój – a ponieważ cała zabudowa mojego mercedesa jest na elementach hobby to przypuszczam że zderzak również jest tej firmy. Napisałem niestety ponieważ mój zderzak wykonany jest z kruchego plastiku podobnego z jakiego wykonywane były obudowy radzieckich lodówek, i w kilku zakładach zajmujących się spawaniem plastiku powiedziano mi że tego tworzywa nie da się pospawać. Ponieważ zbliżały się wakacje zrobiłem tak jak radzą ci koledzy we wcześniejszych postach tj. wyszlifowałem i pokleiłem żywicą epoksydową wyszpachlowałem, pomalowałem i było ok, ale tylko przez chwilę bo ostatnio zauważyłem że plastik odkleja się od włókna i powstało sporo pęknięć.

 

Dlatego wydaje mi się że jedynym wyjściem jest wymiana zderzaka na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w starszych modelach Hobby, ale w mojej przyczepie zderzak wykonany jest z twardego PCV.

Można bez problemu samemu pospawać zderzak, kupując spaw na zimno właśnie do PCV. Koszt ok. 15 zł tubka.

Dostępny jest w sklepach i hurtowniach z materiałami do produkcji reklam. Jeżeli w miejsca klejone od spodu

dołoży się kawałki PCV to takie miejsce ma większą wytrzymałość niż fabryczne. Sprawdzone na moim zderzaku.hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Miałem podobny problem z popękanym zderzakiem, który wyglądał identycznie jak ten twój – a ponieważ cała zabudowa mojego mercedesa jest na elementach hobby to przypuszczam że zderzak również jest tej firmy. Napisałem niestety ponieważ mój zderzak wykonany jest z kruchego plastiku podobnego z jakiego wykonywane były obudowy radzieckich lodówek, i w kilku zakładach zajmujących się spawaniem plastiku powiedziano mi że tego tworzywa nie da się pospawać. Ponieważ zbliżały się wakacje zrobiłem tak jak radzą ci koledzy we wcześniejszych postach tj. wyszlifowałem i pokleiłem żywicą epoksydową wyszpachlowałem, pomalowałem i było ok, ale tylko przez chwilę bo ostatnio zauważyłem że plastik odkleja się od włókna i powstało sporo pęknięć.

 

Dlatego wydaje mi się że jedynym wyjściem jest wymiana zderzaka na nowy.

 

Wcześniej , bo wiosną tego roku pokleiłem zderzak metodą jaką opisałeś wyżej - niestety żywica zaczęła pękać oraz odklejać się od zderzaka wraz z matą szklaną , a zaznaczam , że było to niewielkie pęknięcie rzędu 3 cm , w samym lewym narożniku przy lampie . Kilka tygodni temu zderzak ten został ponownie uszkodzony przez niezdarnego kierowcę TIRA , który to wykonując manewr cofania bardzo delikatnie zachaczył lewym kołem ciągnika siodłowego o moją przyczepę . Szczęściem w nieszczęściu było , że nie uszkodził mi całego boku przyczepy. Niestety pęknięć zderzaka jest obecnie kilka i to w odcinkach po kilkanście cm. Uszkodzona została też lampa. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z klejeniem zderzaka żywicą i matą szklaną nie widzę sensu by poraz wtóry tym materiałem próbować zderzak naprawić. Sądziłem , że może ktoś z kolegów forumowiczów miał podobne przygody ;) ale efekty tych działań były lepsze od moich wcześniejszych . Widzę jednak , że ze względu na specyficzny rodzaj plastiku pewnie nie uda mi się go w należyty sposób naprawić . Faktycznie chyba ten rodzaj tworzywa nadawał się jedynie do wykonania zabudowy lodówek 'made in ussr'. Dlatego też kolego słusznie radzisz mi bym rozglądał się za nowym ( nie uszkodzonym ) zderzakiem .

 

Nie wiem jak w starszych modelach Hobby, ale w mojej przyczepie zderzak wykonany jest z twardego PCV.

Można bez problemu samemu pospawać zderzak, kupując spaw na zimno właśnie do PCV. Koszt ok. 15 zł tubka.

Dostępny jest w sklepach i hurtowniach z materiałami do produkcji reklam. Jeżeli w miejsca klejone od spodu

dołoży się kawałki PCV to takie miejsce ma większą wytrzymałość niż fabryczne. Sprawdzone na moim zderzaku.hehe%281%29.gif

 

 

przemek70' , a może orientujesz się gdzie w Bydgoszczy mogę taki klej zakupić , tworzywo użyte do produkcji zderzaków czy to w modelach starszych , czy też tych nowszych pewnie jest to samo , z tym że przy tych starszych tworzywo bardziej pożółkło od działania promieni słonecznych ( UV)

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.