Skocz do zawartości

Naprawa zderzaka z tworzywa


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam fendta z 2006r ,przy cofaniu połamałem w niej zderzak i potłukłem lampe(musi byc ten pierwszy raz) .zderzak w niektórych miejscach jest tylko pekniety , a w kilku miejscach troche sie pokruszył ale tak ze mozna z niego złozyc w jedna całosc ale niewiem czym go pokleic bo to nie jest plastik tylko jakies tworzywo . myslałem o żywicy ale podobno za chwile odpadnie bo nie chce sie kleic ,prosze o porade -nowy kosztuje ponad 1200 zł ale i tak go nikt niema ma miescu a potrzebuje go na weekend majowy

.z góry dziękuje i czekam na propozycje

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdemontuj zderzak i zawieź do dobrego spawacza.

 

Jeśli zamierzasz jednak kleić samemu to najpierw po wewnętrznej stronie odszukaj wytłoczonej sygnaturki z podanym skrótem tworzywa z jakiego jest wykonany zderzak. Pochwal się co tam pisze, a wówczas będzie łatwiej podpowiedzieć czym i jak kleić.

 

Odradzam kleje na bazie cyjanku (cyjanoakryle) gdyż przy niektórych tworzywach jest on w ogóle nie skuteczny bądź skuteczny na krótki czas (klejenie powierzchniowe). Po nieudanym klejeniu trudniej o ponowną naprawę na klejonej płaszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zaoszczędzić parę setek to kup klej do twardego PCV i trochę tworzywa. Właściwie to nie jest klej tylko spaw na zimno.

Od spodu dołożysz trochę tworzywa dla wzmocnienia miejsc klejonych i masz pewność, że będzie lepiej trzymało niż miejsca nie klejone. Koszt całej zabawy to ok. 20 zł. No i ze dwie godziny pracy. Materiał kupisz w sklepie z materiałami do reklam.

Szczegóły to Pasjonat zna najlepiej bo w obróbce PCV jest najlepszy. :dzieki:

Jeszcze jedno identycznie załatwiłem swój w zeszłym roku, skleiłem i trzyma.

Na mrozie nie pęka, a trzyma całą lampę.

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz,dzisiaj miałem rozebrac zderzak ale pogoda na to niepozwoliła ,mam nadzieje ze po rozebraniu bedzie napisane jaki to materiał (moim zdaniem to pp czyli polipropylen)

próbowałem złaczyc dwa kawałki uzywajac lutownicy i jakos sie trzyma .Chyba jednak zawioze do spawania lub sam kupie spawarke do plastiku. Lampe juz kupiłem ale bardzo droga była -700zł

przepraszam napisałem drugi post bo myslałem że nie wszedł a nie mogłem go znalezc .Zrobie foty jak naprawie zderzak, czasu mam niewiele bo mam wyscigi mojego syna i w czwartek musze być gotowy do drogi

Zachecam do kibicowania http://www.facebook....210431922319192 smiało mozna przyjechac na tor z własna cepka lub bez -teraz jedziemy do czech miejscowosc vysokie myto

 

,

Edytowane przez jubi-tom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skonczyłem kleic zderzak -uzyłem do tego kleju na goraco i nawet sie trzyma , ponadto dołożylem jeszcze tasmy power tape od wewnatrz .To rozwiazanie jest tylko chwilowe poniewaz do wyjazdu mi niewiele zostało .mam zamiar go pospawac bo wewnatrz była przyklejona naklejka z napisem abs mma wiec pewnie da sie pospawać. Narazie musze sie tym zadowolic

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyłem do tego kleju na goraco

 

:look:

Nie chcę straszyć, ale przy drganiach ten klej ma tendencje do odskakiwania. Może naklej na całość jeszcze przezroczystą szeroką taśmę klejącą, żeby nic nie pogubić, a po powrocie - zrób to porządnie. Wiele razy używałem klei na gorąco - i zawsze dochodzę do tego samego wniosku... jest dobry tylko do rozwiązań tymczasowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:look:

Wiele razy używałem klei na gorąco - i zawsze dochodzę do tego samego wniosku... jest dobry tylko do rozwiązań tymczasowych...

Prawie dokładnie tak jak piszesz. Są jednak sytuacje w których jest on niezastąpiony.

Nie jest to jednak klej na którym można polegać klejąc większe powierzchnie które szybko studzą nałożony klej.

Dla tego by osiągnąć leprze wyniki klejenia tym klejem proponuję klejony materiał nieco podgrzać suszarką lub opalarką jeśli jest to możliwe by przedłużyć proces stygnięcia co znacznie poprawia skuteczność przywarcia do klejonej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zawiozłem do spawania i tak mi powiedziano - jak sie "uda "to 300 zł za spawanie a w drugim zakładzie odmówiono bo za cienki plastik (ale sami niewiedzieli jaki to jest) wiec narazie zostawiam jak jest a po przyjezdzie poszukam nowego zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszlosc moge podpowiedziec ze znam goscia ktory rewelacyjnie spawa plastik na siatke nie ma sily by odlecialo cos ale najlepiej wczesniej nic nie robic samemu a zwlaszcza klejem ....................Jak cos moge pomoz w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.