Skocz do zawartości

Polonizacja przyczepy z za granicy


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po przerwie :?

Dziś odebrałem tablice rejestracyjne, ale .... nie było to takie proste :? Miałem się zgłosić na godz. 15-00 i tak tez było. Stanąłem w małej kolejeczce, dość szybko szło, przychodzi moja kolej, wchodze, przedstawiam się, miła Pani przegrzebała kilka papierków i w szkoku mówi ... "niech pan szybko łapie tego pana, co był przed panem" :?

Myślę ... acha, zaczyna się :? Wylatuję na zewnątrz, nikogo nie widze, wtem jakieś autko startuje, patrzę, jest!!! Za bety gościa i do okienka z nim. Zamiast Forda Fokusa ... przyczepa :?

Zgadanijcie, co się stało? Miła Pani oczywiści pomyliła dokumenty. Facet się spieszył, łapną papiery i JEDNĄ tablicę i w długą. Jakoś sie dziwnie złożyło, że to była moja tablica, moje papiery i mój dowód rejestracyjny :?

To już chyba wszystko, co mogło mnie spotkać, choć kto tam jeszcze wie, bo za miesiąc mam się zgłosić po dowód (teraz dostałem czasówkę) :?:?:?

Wiem, że to co przeżyłem wygląda jak jakis urzędowy koszmar i zbieg nieszczęśliwych wypadków, ale to szczera prawda :?

 

Teraz, jak już pierwsze koty za płoty, nie obawiam się rejestrować kolejnej ... bułka z masłem ... i mówię to całkiem poważnie :? Gdybym na początku nie zahaczył o skarbówkę ... nie byłoby całego zamieszania i nieszczęść chodzących parami.

Moja żona to skwitowała ... jak początki sa ciężkie, to będzie później wszystko OK i wiecie co? Wierzę w to :? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj shogun-zag !

 

Po przeczytaniu twoich postów ( czytaj - TRYLOGII ) chylę czoła za cierpliwość i determinację ! , i myślę że pasmo niepowodzeń ;) masz już za sobą ,teraz to tylko droga szeroka i prosta NA ZLOT a i kuracyjka tam się mała przyda ;)

 

uf masz zdrowie podziwiam cię ;) ..... Pozdrowienia ;)

 

 

 

aha zapomniałem ( pro form żart ;) ) , jak pojdziesz po odbiór twardego dowodu to tak na wszelki wypadek zabierz kask no wiesz różnie bywa ;) cześć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

shogun_zag - chylę czoła.

Jednak nabyłem "holenderską" przyczepę - dostałem dokumenty, poszedłem , zarejestrowałem jednego dnia. Teraz czekam na stały dowód - kazali mi donieść jeden papier....

Ale masz rację - jak na początku pod górkę - to potem z górki ;)

A tak na marginesie - ja bym ją jednak okadził ;););)

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okadziłem, a jak !!! Juz z paczkę fajek w niej wypaliłem kombinująć ... co by tu w niej zmienić ;)

 

Czas jaki widac pomiedzy moim pierszym postem a obecnym wynika wyłącznie z totalnego braku czasu latania po urzedach.

Gdybym miał obecna wiedzę ... podsumujmy ... to:

1. przegląd

2. tłumaczenie dowodu rejestracyjnego

3. iść rano do wydz. komunikacji, wypełnić "zestaw pytań", wnieść opłatę w 114 zł + 10 zł i popołudniu po tablice rejestracyjną ;)

Widzicie ... prościzna ;)

 

Zaklinam Was, byście nie wpadli na pomysł jak ja i jako lojalni obywatele chcący płacić podatki od nabytych środków, zeczeli od wizyty w skarbówce. Jeśli tak uczynicie ... niech Wam schody urzędów płaskie będą a okienka urzędniczek otwarte na maksa ;);););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję koszmaru i gratuluję pomyślnego zakończenia.

Ja moją przyczepę nabyłem w październiku(co prawda już zarejestrowaną)

ale do tej pory jej nie przerejestrowałem no i co teraz?

 

W skarbówce tez moga być odsetki za spóźnienie. Opłate skarbową trzeba wnieść do 2 tygodni po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z Was mógłby mi przesłać na email umowę kupna sprzedaży w j.holenderskim i j.polskim gdyż jadę do Holandii po kemping a słyszałem że tak zaoszczędzę na biegłym tłumaczu pdudus1980@interia.pl

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skarbówce tez moga być odsetki za spóźnienie. Opłate skarbową trzeba wnieść do 2 tygodni po zakupie.

 

No ale z przyczepą to skarbówki chyba nie odwiedzasz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie spóźnien i skarbówki.

Moja przyczepa przyjechała z niemiec do polandu w 2000 roku. Stała niezarejestrowana najpierw na działce, później w garażu aż ja się nawinąłem i ją sobie kupiłem. Umowy jeszcze nie sporządziłem z jej ostatnim właścicielem ale chcę to zrobić w przyszłym miesiącu. Moje pytanie - czy ja będę płacił jakieś odsetki czy coś w podobie od 2000 roku czy jeżeli reszta formalnści (cło podatek i reszta granicznych opłat) jest w porządku to tylko pilnować terminu 2 tygodni od daty kupna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja po sprowadzeniu postała dobre 5 miesięcy bez OC i bez rejestrowania - żadnych problemów z tego powodu nie miałem. Co innego jak przyczepa była by już rejestrowana w

Polsce to wtedy musiał bym zapłacić za OC za te 5 miesięcy i pewnie jeszcze coś innego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.