Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

371 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      134
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja właśnie zagazowałem mój kolejny samochód i aktualny holownik czyli Avke 1.8 147km :) dlaczego dopiero teraz? ponieważ niedawno skończyła się fabryczna gwarancja na to auto :)

 

Od zawsze jeżdże na lpg, pierwszym samochodem z lpg był kwadrat (duży fiat) i wszystkie następne były lpg a było ich naprawdę dużo ponieważ jeżdżę od 22 lat. Generalnie gazuję wszystko co jeździ łącznie z tym czego niby nie wolno gazować np aktualnie oprócz avki mam zagazowane Mondeo 2.0 benz, który jest na liście AŚ aut, których nie wolno gazować :] . Mondek nie ma lubryfikacji, przejechał na LPG ponad 100 tys km i nic się nie dzieje.

Podstawa to dobra instalacja założona u dobrego gazownika, ot cała tajemnica :).

 

Dieslem również jeździłem ale nie z wyboru, to był służbowy Avensis 2.0 D 4D. Fajnie się zbierał, mało palił ale....lawetę wzywałem raz w życiu i to własnie do tego samochodu. Przy przebiegu 117.000 przestał jechać i już do mnie nie wrócił, podobno naprawa była tak kosztowna, że dostałem nową Toykę ale tym razem w.....benzynie :) Generalnie firma w której pracuję nie kupuje już diesli...

 

Co do diesli mam również nieprzyjemne doświadczenia z wakacji, "zabraliśmy" na wakacje do CRO znajomych z Peugeotem Partnerem 2.0 HDi (super silnik podobno) dopóki nie puścił dymu i nie stanął na poboczu nieopodal Dubrovnika. Laweta i przymusowo 3 dni na plaży czekając na jego naprawę. Koszty? Kolega do dziś twierdzi, że to jego najdroższe w życiu wakacje były...

 

Innego roku pojechali z nami znajomi Scenikiem dci.....dzień w serwisie tym razem nieopodal Splitu i powrót z duszą na ramieniu z prędkością do 80 km/h w trybie serwisowym... 

 

Podsumowując, wolę się wspinać pod górkę na 3 biegu jadac na lpg niż zastanawiać się czy dojadę/wróce jadąc nowoczesnym dieslem.

 

LPG ma jeszcze inną zaletę, nie zwracam uwagi na koszty paliwa :)

 

Pozdrawiam fanów LPG :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślę Ci na PW linka do firmy co Ci go dobrze zagazuje.

Fajnie, będę czekał. Ta becia o której mówię ma silnik N53B30 (530I) 2008 272KM z bezpośrednim wtryskiem i podobno ciężko go zagazować.

 

Tomku auto możr i nie poczuje tylko ja sę obawiam czy nie poczuję za dużo przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej mocy niezbyt sobie wyobrażam by spalanie wzrosło więcej niż 1-2l benzyny

Misio ok, ale czy to będzie 14 czy 18 l Pb?? To trochę robi różnicę stąd moje pytanie do tych co ciągają budki na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Jako moje auta od wielu lat... jeżdżę na ON

Bym obstawiał iż powinno się to zamknąć na poziomie 13-15l jeżeli będzie jazda względnie z przepisami.

Ale to tylko moje domniemania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio ok, ale czy to będzie 14 czy 18 l Pb?? To trochę robi różnicę stąd moje pytanie do tych co ciągają budki na Pb.

Moja Avka przed zagazowaniew w trasie paliła 7 - 7,5 l/100, z przyczepą (tylko 2 trasy) paliła juz ok 12l /100 km. Oczywiscie, moc dużo mniejsza ale ja nie wierzę we wzrost spalania 10 czy 20 proc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 60-70KM widziałem wzrost dochodzący do 80-90 (a nawet 100%) przy budzie około 900 (ale tu najczęściej jest ważny gabaryt a nie ciężar)...

przy 120KM już to 40-60% extra

przy ponad 200KM już właśnie na poziomie 20%

Ale to takie spostrzeżenia - ogólne...

Jednak też każde auto i konkretny silnik jest inny, a kierowca też ma na to duży wpływ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłośnikiem diesla w przeciwieństwie do kolegi slavko. Nie wyobrażam sobie gazowej bomby w aucie☺. Od 12 lat jeżdżę na "ropie" - trzema Astrami (1,7; 2,0; 1,7), Corollą 1,4, Hyndaiem ix35 2,0 i Mondeo 2,2. Rocznie 50-70 000 km. Żaden z nich nigdy nie zawiódł, być może pomogło serwisowanie w ASO. Dwa ostatnie ciągnęły przyczepę do CRO. Zużycie w ix35 bez przyczepy 8,2-8,3 (dojeżdżam do pracy autostradą i dr. szybkiego ruchu), z przyczepą 12,5 na polskim paliwie, na austriackim i niemieckim 9,6-9,9 (Taury). Mondzio (większy, cięższy, mocniejszy i szybszy) solo w PL 6,8-7,2, z cepką 9,5-10 na paliwie z demoludów. W tym roku pojedziemy Mondeo moim 2,2 albo 2,0 żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.