Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

@tomekk

dzięki za odpowiedź, dla mnie też istotny jest prześwit a czasem potrzebuję 6 miejsca, jeśli chodzi o napęd to na tył do ciągania jest OK a jak potrzeba to dopiero zapina się przód co daje oszczędność w spalaniu (a ile spala solo)

 

... pojemność bagażnika przy 7 miejscach to 860 l, ....

nie pomyliłeś się? było by to bardzo dużo (rozumiem, że jeśli to do dachu)

jeszcze jedno pytanie, czy 3 rząd jest dzielony czy składa się (wyjmuje) w całości?

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie no dwójka fajna jest.Przy tej masie auta, automacie i 4x4, może być ciężko coś zaoszczędzić. Mój hyundai przy podobnym silniku i masie zestawu ok. 4 ton 13l spalił w niedzielę gdy nie było tirów i przy spokojnej jeżdzie ok 90 km/h na autostradzie, ale przy bardziej dynamicznej jeżdzie z wyprzedzaniem tirow srednia 14. Jest jeszcze nadzieja na oszczędności, bo dwa czujniki są uszkodzone, ale czy to coś pomoże to nie wiem.

I pytanie do Tomka, czy duży zwis tylni jest jakoś mocno odczuwalny podczas jazdy? Czy przy obciążonym bagażniku zmniejszasz nacisk na zaczep w przyczepie? 

 

Przy tak sporym zwisie w trzecim rzędzie pasażerom śmiesznie podskakują głowy. Co do ciągania przyczepy to sam nie wiem, ale w drodze powrotnej dopakowałem grill gazowy do bagażnika, wyjmując go z przyczepy, ale czy było to potrzebne to jeszcze nie wiem. Trzeba więcej km zrobić.

 

@tomekk

dzięki za odpowiedź, dla mnie też istotny jest prześwit a czasem potrzebuję 6 miejsca, jeśli chodzi o napęd to na tył do ciągania jest OK a jak potrzeba to dopiero zapina się przód co daje oszczędność w spalaniu (a ile spala solo)

 

nie pomyliłeś się? było by to bardzo dużo (rozumiem, że jeśli to do dachu)

jeszcze jedno pytanie, czy 3 rząd jest dzielony czy składa się (wyjmuje) w całości?

 

Trzeci rząd to jednolita kanapa, którą można całkowicie przesunąć do końca bagażnika i kosztem niego mieć miejsce do wyciągnięcia nóg. Oparcie jest regulowane, więc można zrobić prawie leżącą pozycję, albo złożyć ją do przodu jak scyzoryk i wtedy wyjąć ją całkowicie. Co do bagażnika to jest to wartość podana w opisie auta. Jedno jest pewne, wózek, głęboki wchodzi cały na stojąco idealnie do sufitu, a z boku jest miejsce na szerokość skrzynki. Wymiar przestrzeni to mniej więcej 140 cm szerokości, 60 cm głębokości, a na wysokość jakieś 100 cm wysokości do sufitu. Daje to właśnie ok. 860 litrów. Można jeszcze kanapę trzeciego rzędu pchnąć do przodu, jakieś 10 cm, drugi rząd też i w ten sposób przedłużyć głębokość bagażnika, a w kabinie przez to ciaśniej nie będzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na fajne autko rodzinne w trasy, ale dla mnie ma dwie wady, długość do jazdy po mieście (szczególnie parkowania) i tylko dwa fotele w drugim rzędzie. Bardzo mała podaż używek, ciekawe czy tak mało weszło na rynek czy właściciele tak zadowoleni, że nie chcą się pozbywać :)

Chętnie obejrzał bym go na żywo

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wygląda na fajne autko rodzinne w trasy, ale dla mnie ma dwie wady, długość do jazdy po mieście (szczególnie parkowania) i tylko dwa fotele w drugim rzędzie. Bardzo mała podaż używek, ciekawe czy tak mało weszło na rynek czy właściciele tak zadowoleni, że nie chcą się pozbywać :)

Chętnie obejrzał bym go na żywo

 

Co do ilości egzemplarzy, to u nas w Polsce słabo. Auto sprzedaje się w innych krajach nieźle - Francja, Wlk.Bryt. Rosja, Australia. Co do miasta no to jest długaśne, ale przynajmniej nie mam problemu z krawężnikami. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po ponad półrocznym oczekiwaniu przyjechała sztuka, która miała być (jest) dla mnie. Teraz pozostaje kwestia ceny. A tak wygląda po zjechaniu z francuskiej lawety na polską ziemię:

post-2788-0-54603900-1505507701_thumb.jpg

post-2788-0-10740700-1505507703_thumb.jpg

post-2788-0-54695500-1505507704_thumb.jpg

post-2788-0-57532600-1505507705_thumb.jpg

post-2788-0-10929200-1505507707_thumb.jpg

post-2788-0-08014500-1505507708_thumb.jpg

post-2788-0-13683100-1505507709_thumb.jpg

post-2788-0-93913200-1505507709_thumb.jpg

post-2788-0-08304800-1505507711_thumb.jpg

post-2788-0-10058500-1505507712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenia to 2 + 2 + 3

Służyć to jeszcze nie służy, bo sprawa kupna uzależniona jest od ceny. Auto miło być na wakacjach, teraz lepiej kupić sztukę młodszą z 2018 roku, lub przy tą ze zdjęcia, ale przy odpowiednim rabacie jesiennym. Czekam na odpowiedź. 

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć przyznam szczerze, że jak na długość samochodu 530 cm, to ten bagażnik nie jest imponujących rozmiarów. Na moje potrzeby wystarczy, ale inni producenci, przy tych samych długościach, oferują dużo większe kufry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, regulować można, ale nie zmienia to faktu, że u innych producentów jest on wewnątrz i szerszy i dłuższy i jakby wyższy. Na przykład Ford Turneo Castom, przy tej samej długości, ma wyraźnie więcej miejsca w bagażniku. Podobnie VW, który z kolei w wersji średniej (495 cm), ma znacznie większy kufer niż u francusko - japońskich konkurentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.