Skocz do zawartości

Sezonowe korki, objazdy


Lepciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najszybszy objazd z obwodnicy 3-miasta nad morze: Na wysokości REAL skrzyżowanie Gdańsk-Wysoka zjazd na Chwaszczyno (droga nr 218) i dalej do Wejherowa przez Bojano, Nowy Dwór Wejherowski. Następnie przez Krokową (cały czas droga nr 218), Karwię, Jastrzębią Górę do Władysławowa.

 

Widzę, że na kol. lepciaka zawsze mozna liczyć :jump:

Już w ubiełym mroku skorzystałem z tych rad, ale ... rok minął i zapewnw wybrałbym trasę przez obwodnice i... :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Na drodze numer 1 na południe za Łodzią w okolicach Tuszyna (pare km) zmknięty jeden pas dwupasmówki (roboty drogowe). Robią się baaardzo duże korki.

Niestety zbyt sensownego objazdu nie ma. Dla jadących z południa można na wysokości Piotrkowa odbić na Łask-Sieradz, nastepnie w Łasku na Pabianice, ale robi się koło. Jak ja jeżdżę to w Częstochowie na ostatnich światłach skręcam w lewo na Łask (McDonnald) i jadę aż do Łęczycy bocznymi drogami. Wygląda to tak - Częstochowa - 483 - Łask (przez Łask kierujemy się na Sieradz, jak wjedziemy w drogę sieradzką to około 800 m z za miastem, za mostkiem pierwsza w prawo na Kwiatkowice, Chorzeszów, Wodzierady. Dalej jedziemy Chorzeszów - Wodzierady - Kwiatkowice - Puczniew - Kuciny - Dalików - Brudnów - Parzęczew - Lubień - Łęczyca. Można jeszcze inaczej w Łasku - droga 473 - na Uniejów, ale przed nim w Porczynach na Poddębice 703 i dałej z Poddębic 703 do Łęczycy i dojeżdżamy do drogi numer 1. Dla jadących z północy droga ta sama, tylko w drugą stronę. Czyli albo zjężdżamy już w Łęczycy, albo w Pabianicach na Łask.

 

Pozdrawiam

 

PS Tak na marginesie, gdyby ktoś się zmęczył, chciał przenocować w okolicach środka kraju to dajcie znać na telefon (czasami niestety mnie nie ma w domu). Mam podwórko, można wjechać, odpocząć, przenocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszyscy jadący do Świnoujścia i Międzyzdroj muszą uzbroić się w cierpliwość jest modernizowany ostatni odcinek E65 (3) w Wolińskim Parku Narodowym (ruch wahadłowy) w tygodniu można wytrzymać natomiast w weekend trzeba doliczyć około 1 do 2 godzin EXTRA ;)

Wracającym z Międzyzdroj, proponuje nie stać w długim korku, by włączyć się w E65 (3) Świnoujście - Szczecin, tylko kierować się (102) w stronę Dziwnowa w Kołczewie na rondzie zjechać na drogę lokalną do Wolina i w Wolinie wjechać na E65 lub jechać trasą turystyczną przez Stepnice w kierunku Szczecina. Co prawda naddajemy pare kilometrów (około 20) , lecz róch odbywa sie płynnie. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, zastanawiałem się jak, lecz w żaden sposób mi nie wychodziło a w MS'Word to była jedyna opcja do wyboru, nie bardzo mi pasowała, ale skoro program poprawił na wersje wpisaną to pomyślałem że musi być OK.

Jeszcze raz przepraszam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk, A ile się traci mniej wiecej w tym korku,

w Piatek rano będe tamtędy jechał i niewiem czy sie pchać czy przez

Pabianice?

 

A niewiecie jak autostrada A2 od Zgierza do Wrześni

Jadąc z Piotrkowa na Pabianice praktycznie nic nie tracisz na kilometrach, a zyskujesz na czasie (nie potrzeba przebijać się przez zatłoczoną wskutek remontów dróg Łódź).

Z Piotrkowa Tryb. możesz skręcić na krajową 12 kierunek Sieradz, by po ok. 20 km w Wadlewie skręcić na Pabianice (trasa 485) i dalej przez Pabianice, Konstantynów-Aleksandrów Łódzki-Zgierz (droga 71) i w Emilii wskakujesz na autoastradę A2 i można śmigać.

A2 niedawno jechałem (odcinek do Wrześni - udając się i wracając znad morza) i jest do Konina OK, zaś na odcinku Konin-Września, chyba w 3 miejscach remont nawierzchni i trzeba pojechać przeciwnym pasem. Ale wyłączone z ruchu odcinki nie są długie - po ok. 2 km i nie było tłoku.

Odcinek A2 od Zgierza do węzła GOLINA (ok. 130 km) bezpłatny. Za węzłem Golina w kierunku Wrześni stoją już bramki i golą z kierowców z kasy (z przyczepką płaciłem 27 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk, to bardzo cenne info, dziekuje. Jadac za 12 dni nad morze mysle aby jechac przez Wroclaw A4 i kierowac sie na Poznan 5, Pile 6 a nastepnie Koszalin dalej szostka. Czy ktos slyszal o jakichs niespodziankach na tej trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk, to bardzo cenne info, dziękuję. Jadąc za 12 dni nad morze myślę aby jechać przez Wrocław A4 i kierować się na Poznań 5, Piłę 6 a następnie Koszalin dalej szóstką. Czy ktoś słyszał o jakichś niespodziankach na tej trasie?

 

Półtora tygodnia temu wracałem znad Baltyku, fragmentem tej trasy, tj. Gąski-Koszalin-Pila-Chodzież (skręciłem na Gniezno) i niespodzianek, m.in. w postaci odpoczywających w rowach pracowników drogowych udających naprawianie dróg, nie było.

Na dzień Twojego wyjazdu coś się może zmienić na niekorzyść.

Wybierając sie w Polskę na ogół korzystam z http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis_dla_kierowcow/index.php , ale ten serwis obejmuje tylko drogi krajowe, niższych kategorii niestety już nie i skręcając na drogę wojewódzką czy powiatową, można zostać zaskoczonym robotami drogowymi.

Jako asekuracja, na nieprzewidziane objazdy dobre jest CB, a najlepsza nawigacja GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.