Jump to content
konrad_b

Hobby - Przewodnik po modelach

Recommended Posts

rover

Mała poprawka dotycząca modelu 1986-88.

Model 86 - nadal brązowe malowanie a w modelu 87-88r ciemno brązowe malowanie ( prawie czarne ).

W modelu 86 zmienia się tapicerka i wyposażenie wnętrza ( meble wykonane z oklejonej płyty ). Jak na zdjęciu nr.1

Model 87-88 - zmienia się tapicerka i wyposażenie wnętrza ( meble wykonane z dębowego drzewa w modelach de luxe i prestige a w classic z oklejonej płyty ). Jak na zdjęciu nr.2

Zdjęcie nr.3 to jest przyczepa z rocznika 1989. Tzw. model przejściowy w nadwoziu 86-89r ale z WC kasetą montowaną od 1989r. seryjnie i z podnoszonym oknem kuchennym ( wcześniej do 88r okno było przesuwane ).

Malowanie czarne.

Zmiana tapicerki która od 89r do 92/93 r była identyczna.

Modele

Classic: biało/szare wnętrze bez nawiewów, 3 okna otwierane: przód,kuchnia i tył.Błękitna tapicerka od 89/90r do 92/93r a wcześniej do 89r brązowo/beżowa.

De luxe: wnętrze wykonane w drzewie dębowym lub wcześniej do 86r w płycie oklejonej okleiną drewnopodobną, blaty stołów i w kuchni brązowe do 88r a od 89r do 92/93r jasne, okna otwierane: przód,kuchnia i tył. Nawiewy jako opcja. Antena telewizyjna jako opcja.

Prestige: wnętrze wykonane w rzezbionym drzewie dębowym, ciemne blaty stołów i w kuchni, metalowe klamki szafek, większa lodówka, wszystkie okna otwierane, 2 rodzaje tapicerki ( do wyboru przez kupującego ), nawiewy w standardzie. Antena telewizyjna jako opcja.

post-2288-0-96548900-1318152853_thumb.jpg

post-2288-0-38306100-1318152961_thumb.jpg

post-2288-0-62675900-1318153043_thumb.jpg

Edited by konrad_b
usuni─Öty cytat ;) (see edit history)

szczypek73

nie prawda ja mam de luxe model 97-2000 i mam brązowe wnętrze i mam szare ogrzewanie ? :D

bartosz_b

Szypek oglądałem dziś moją przyczepę i poprzedni właściciel miał taki sam problem z namiotem jak Ty.

Znalazł prosty sposób - rozgiął listwę do wprowadzania kedry trzy centymetry nad plastikowym bokiem.

Rozgięcie jest na długości ok 4 cm na tyle, że kedra przejdzie omijając osłonę.

No ale to rozgięcie listwy kedrowej z tyłu przyczepy jest fabrycznie robione. Chyba że nie o to wam chodzi.

przemek70

Jeżeli fabrycznie to szczypek też powinien je mieć i problem z założeniem przedsionka rozwiązany

piotrekbb

Może nie wie o co chodzi .

bartosz_b

Podoba mi się ten kosmiczny design zewnętrzny

rafall

Podoba mi się ten kosmiczny design zewnętrzny

Design ladny,rowniez waga niezla.1750 kg trzeba nielada holownik do tego.

Zdjecie powyzej przedstawia Hobby 650 UFf http://www.finn.no/finn/car/caravan/object?finnkode=33745227

konrad_b

A ja znalazlem takie zestawienie.Pewnie sie przyda http://www.norskcara...llectionId=1654

fajny ten link, ściągnąłem sobie katalog do mojej budki :ok:

wrzucę linka na pierwszą stronę

rafall

fajny ten link, ściągnąłem sobie katalog do mojej budki :ok:

wrzucę linka na pierwszą stronę

Super pomysl,sam jestem na forum od niedawna wiec i zdolnosci do prawidlowej obslugi jeszcze nie nabylem.hehe(1).gif

GregorY

Hej chłopaki.

Pomóżcie mi w rozgryzaniu niuansów mojej drugiej hobbyty:

panel sterowania nad okapem: światło 230V, światło 12 v to jasne, ale mam jeszcze przełącznik wentylatora - oczywiscie nic nie szumi i nie działa - z tyłu okapu mam gniazdo, prawdopodobnie na dokładany wyciąg.

W sobotę będe okap rozbierał, chyba przepaliła sie żarówka 12 woltowa, więc zobacze gdzie idą kabelki ze sterowania wiatrakiem.

Co dziwne - w okapie mam świetlówki??

GregorY

widziałem na własne gały ostatnio w Bieruniu...... jest na co popatrzeć......

elkuki1

swietny pomysl z tym zestawieniem przydalyby sie katalogi urzytkownika, manuale itp. 

maju

A może jeszcze dodać zestawienie oznaczeń przyczep?

Czyli co oznacza 420, 495 itd.

Osoby nie znające branży nie mają pojęcia co oznaczają te oznaczenia i nie wiedzą czego szukać.

Takie zestawienie zdjęć i oznaczeń będzie konkretną bazą danych pomocną przy weryfikacji przyczep.

Wiele osób będzie kupowało świadomie.

Zestawienie zdjęć dla danych modeli można przecież zrobić własnymi siłami.

Użytkownicy forum podeślą zdjęcia swoich przyczep z opisem modelu i rocznika, potem weryfikacja innych użytkowników (bo podesłane dane moga być błędne) i tyle.

Wszystko mozna zestawić nie na forum ale jako osobny dział portalu - będzie bardziej czytelne i łatwiejsze do odszukania.

To nie jest skomplikowany projekt.

Zainteresowani?