Jump to content
konrad_b

Hobby - Przewodnik po modelach

Recommended Posts

Krzysiek5

Czy posiadacie może aktualny link do starych katalogów przyczep Hobby ?

Ewentualnie może ktoś posiada w prywatnym archiwum katalog z roku 2007 ?

Niestety link podany wyżej juz nie działa :(

Daniel DJR

Witajcie !

Czy posiada ktoś z was katalogi w PDF-ie, przyczep Hobby od roku 2010? 

Pozdrawiam 

ekAr

Chodzi Wam o katalogi czy manuale (instrukcje obsługi)? Bo część manuali jest na stronie producenta https://www.hobby-caravan.de/en/catalogues-and-service/manual/, natomiast ja pisałem, żeby podesłali mi do starszego rocznika. I dostałem w pdfie jakieś skany ze starej instrukcji. Może katalogi też posiadają i będą wam w stanie wysłać?

Arti23

Tylko niestety są tylko do 2007 roku a mi przydałby się z 1995.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

piotroszczak

W wątku dotyczącym opon dałem link do norweskiego klubu karawaningowego. Tam jest mnóstwo starszych broszur.

Link: http://www.nocc.no/nyheter/Sider/Hobby.aspx

Bruno

Mam pytanie - rozglądam się za przyczepka Hobby (budżet 10 do 12 tys.) coś w roczniku 90-94 pytanie czy ktoś z użytkowników mógłby mi podpowiedzieć jakiś model Hobby ze spaniem 2+1 ? - chwiałbym nabyć coś możliwie najkrótszego możne do 4mb.

strus251

No jak 2+1 w tych rocznikach i kasie oraz wymiarze to zerknij na Hobby 420. W zasadzie to spełni wszystkie wymagania.

Sam mam taką dla 2+1 tylko młodszą.

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Bruno

Dziękuje za podpowiedz - a do tego jest jakieś oznaczenie czy po wymiarze trzeba szukać ? 

I jeszcze jedno jeśli chodzi o dalsze podróże to ciężko się coś takiego ciągnie - marzy mi się tour np. po Skandynawii ....

możne głupie pytania zadaje ale proszę o wyrozumiałość jestem zupełnym "swieżakiem " :)

strus251

Bruno, oznaczenie modelowe to 10D (o której mówię) albo 10 (chyba A- jest tej samej długosci tylko ma pojedyńczą szafę).

Ale po tym to raczej nie znajdziesz. Szukaj po długosci.

Czy ciężko, zależy czym. Wcześniej ją ciągałem Passatem B5fl z silnikiem 2.0LPG (136KM i 175Nm), teraz X-Trailem 2,2 dci (136 KM i 315Nm).

Passatem dawało się, x'ksem "nie czuję że ją mam na ogonie".

Wszystko zależy od auta.

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

Mandrol

I jeszcze jedno jeśli chodzi o dalsze podróże to ciężko się coś takiego ciągnie - marzy mi się tour np. po Skandynawii ....

Bruno, sprawdź moją relację z podróży po Skandynawii: http://forum.karawaning.pl/topic/20681-skandynawia-2014-w-6-tygodni/ - cepka Hobby 420 z holownikiem Chevy Orlando 163KM.

Myślę, że Twój Maverick spokojnie da radę z DMC 1050kg bo tyle akurat ma moja 27-letnia "staruszka" :]  

Bruno

Rewelacja  :) !!!

i Szacun :)!

danielox

Witajcie!

Planuję kupić dzisiaj Hobby 440 z 1999r. Szukam wszelkich informacji na jej temat, czy możecie coś powiedzieć o tej przyczepie? Mam pewne wątpliwości czy moje Audi 1.6 (benzyna...) 102 KM pociągnie taki ciężar.  Z dowodu rejestracyjnego wynika, że masa własna tej przyczepy jest taka sama jak DMC czyli 1200 kg. Nie wiem czy to błąd w papierach czy rzeczywiście tyle waży?

Dziękuję Wam z góry za rzeczowe i pomocne informacje.

Pozdrawiam!

jacekzoo

Ja mam 495 z 2002r i mw 1075, ale przed ew zakupem koniecznie jedź na wagę, nie wiadomo co tam było kombinowane i trzeba sprawdzić czy ma jakąkolwiek łasowność

byry007

Ogólnie będziesz miał ciężko ciągnąć 1200 kg na haku 1.6 ja mam 1.8 115km i jakoś jedzie ale szału nie ma.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka