Skocz do zawartości

Pomiar poziomu wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę, że temat trochę osób zainteresował.

Ponieważ od tygodnia szukam sensownego rozwiązania, bo dość mam niespodzianek z brakiem wody szczególnie podczas kąpieli :-], a zbiornik w łóżku wiec ciężko się zagląda,

więc zacząłem szukać różnych rozwiązań, kilka fajnych znalazłem ale cena około 200zł

i często zasilanie 230V.

Co do pływaka z samochodu może i dobre rozwiązanie ale trzeba ciąć zbiornik i nie jest to tworzywo z atestem do wody spożywczej.

Te sądy co pokazał Marcin T wymagają również układu elektronicznego i to głównie on wykonuje pomiar i w większości tych rozwiązań sygnalizowane są tylko stany np niski lub wysoki, mając taki układ wystarczy zrobić sobie samemu sondy nawet ze śruby.

 

Układ, który pokazałem jest dość interesujący i co najważniejsze tani,

niestety wiem o nim tylko tyle co pisze na www i sam się zastanawiam co jest pokazywane na wyświetlaczu czy %, czy odległość w cm od sądy.

Niestety nie ma przedstawicielstwa tego sklepu w Rzeszowie więc trochę liczyłem na Was,

że może ktoś podpyta u siebie jak to wskazuje, ale wyjdzie na to, że pewnie dokonam zakupu kontrolowanego i będę beta testerem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Skoro sporo osób jest zainteresowanych, proponuje, Artly kupi wskaźnik, w przypadku testów pozytywnych - jest OK, w przypadku testów negatywnych zrzucamy się np. po 5-10 zł. Co Wy na to, ja chętnie wrzucę 10,- zł.

Może jest to sposób na testowanie pewnych rzeczy, w pewnych granicach cenowych ?

Oczywiście im węcej chętnych do "asekuracji" tym kwota "zrzutki każdego" mniejsza :hehe:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk,

Dzieki za propozycje, ale w przypadku tego wskażnika nie jest to duży koszt więc zaryzykuję, tylko chwile potrwa bo muszę przemyślec kilka zakupów i jak się uda to skonsolidować w jednej paczce, bo akurat nie lubię sponsorować Poczty Polskiej tymbardziej jak koszt wysyłki jes 25% wartości paczki:)

I tu pytanie do marka czy zapytał by w Sosnowcu jest tam sklep czy to mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,te czujniki mimo tego co piszą na stonie AVT zupełnie nie nadają się do zastosowania w przyczepie !!!!! :hehe: Zadzwoniłem do działu technicznego ww firmy i porozmawiałem sobie z panem serwisantem. Są to zwykłe czujniki ultradźwiekowe takie jak stosowane np. w alarmach samochodowych , czyli jeden nadajnik i jeden odbiornik , które mierzą na zasadzie odbicia od lustra cieczy.I teraz najlepsze , muszą być zamontowane wewnątrz zbiornika na jego górnej ściance , ale nie mogą mieć kontaktu z wodą ,ponieważ nie są wodoszczelne!!!!Czyli według pana serwisanta ,montujemu czujniki i napełniamy zbornik , ale nie za dużo żeby lustro wody nie dotknęło do czujnika , jedziemy z przyczepą to , albo demontujemy czujniki , albo opróżniamy zbornik do zera , bo wiadomo woda się przelewa i może dotknąć czujnika.

Jedna wiela porażka i :-] dla firmy AVT ,że opisują je jako czujniki pozomu wody do przyczep campingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha szukam dalej chyba zostanie zrobić rozwiazanie stanu niskiego i wysokiego, a już myslałem, że ładnie będzie mi pokazywać w litrach ile mam wody :-]

nawet zaczołem sobie przypominac programowanie w C coby zmienić program z odczytu odległości na litry w zbiorniku :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie skumalem bo sie tak praeplata z jakimis gotowymi nie lubiejacymu wody... itd.. szkoda ze radek jestes uziemiony bo na przeciw (no prawie) polibudy wydzialu elektrycznego jest taki sklepik.... gdzie gotowe zestawiki maja.. ale czy wszystkie? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym urządzeniem do wykrycia poziomu cieczy w zbiorniku (można ten poziom ustawić sobie w/w własnego uznania) jest presostat montowany w każdej pralce automatycznej lub zmywarce. Bardziej rozbudowane pralki mają takie presostaty wbudowane dwa: ten drugi służy do zalania bębna do połowy - pranie oszczędne. Do zbiornika wkłada się tylko wężyk a przełącznik wykonawczy znajduje się poza zbiornikiem. Jeżeli komuś zależy na pomiarze kilku poziomów cieczy np: bańka pełna, zalana do połowy lub pusta wstawia trzy presostaty i każdy ustawia na żądany poziom wody. Do styków podłączamy LEDy i po sprawie. Niech każdy zajrzy do swojej pralki - FRANIA tego ustrojstwa nie posiada i sam odnajdzie to urządzenie. Zamiast zdjęcia proponuję wizytę w serwisie pralek - serwisant zaprezentuje urządzenie i ewentualnie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem znajomemu alarm kończącej się wody w zbiorniku do podlewania pomidorów . Koszt całości 5zł .Mianowicie przełącznik za 2zł z allegro lub sklepu elektronicznego nazywa się on krańcowy z dzwignią. Kawałek żyłki wędkarskiej i butelka po napoju pet.Żyłkę przywiązujemy do tej dzwigienki przepuszczamy przez otwór odpowietrzający w zamknięciu zbiornika z wodą (nie robimy niepotrzebnych otworów).Przywiązujemy zakręconą buteleczkę,która musi być czymś obciążona aby pod własnym ciężarem uruchomiła przełączniczek.Ale jednocześnie musi być tak lekka aby pływała(sypiemy piasek ,woda itp).Jak to działa : jest woda to buteleczka pływa sobie ,w miarę ubywania wody żyłeczka się napina ,aż do pociągnięcia przełączniczka.Przełączniczek ze zdjęcia ma 2 styki tzw.NC i NO (normalnie zamknięty i normalnie otwarty )dlatego można go tak podłączyć aby jednocześnie rozłączył pompke i załączył np. lampke czy piszczyk .I nie musimy biegusiem po wode lecieć a malżonka nie spali pompki ,bo napewno wtedy będzie brała kąpiel :bzik:

_________________

Pozdrawiam Mariusz

 

 

 

 

 

p0042on4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.