Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa:)


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki dla Kocera i Gfizyk,bo nie potrzybuje budki o ktorej nawet wląścicie nie wiele wie.

Powracając do porzedniego tematu http://zel-wod.otomo...2-T2582327.html

może ktoś dysponuje czasem w czwartek ok 14 ,bede jechał do grodziska mazowieckego z warszawy,jak wspominałem znalazlem dwa zacieki w przyczepce i wlaściciel rozbierze przyczepke od wewnątrz w celu zweryfikowania przecieku,tak a bym mógł sam ocenic szkody (czy nie są za duże) a nastepnie zobowiązuje sie usunąć zaciek dogłębnie oraz uszczelnić,potrzebowałbym pomocy w ocenie przecieku i ewentualnych napraw? czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

:oslabiony: Musisz porobić ew. zdjęcia i Koledzy ci pomogą. Troszkę trudno będzie ściągnąć kogoś fachowego na miejsce.

 

Ja ew. będę dostępny 14.30

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sławcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikogo mi sie mnie uda namówić to zrobie dużo zdjeć(jak radzisz slawcio) i sie podziele z nimi jutro wieczorkiem.Przegladałem tematy o naprawach i uszczelnianiu przyczep.Wielu kolegów sie boryka z tymi problemami ,ale jak opisuja swoje naprawy,że jeżeli wszytko poprawnie zostanie wykonane,elementy wymienione i uszczelnienie zrobione, to nie ma co sie marwić,nie wiem na co zwrócić uwage w okładzie jezdnym,w zaczepie przyczepy,stabilizatorze? Kurcze moze uda sie komuś smignąć ze mną do grodziska to by zrozwieło wiele moich wątpiliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mam metlik w głowie czy wogóle sie zastanawiać nad przyczepa za tyle kasy ?co ma przecieki? ,niby gość ma to wszytko profesjonalnie zrobić?Koledzy go chwalili że uczciwy HANDLARZ?? Po rozmowach też wydaje sie uczciwy ,no ale czy da rade tak zrobić przyczepe żeby nie ciekła?? Juz głowa mnie od tego kjombinowania0 boli:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk a może dziś znajdziesz chwile żeby ocenić przyczepke o która cie prosiłem wczoraj,wiem że masz pewnie dziesiatki taki próśb ,ale ja jutro jade do ja ogladać jeszcze raz (niestety sam) wiec moze coś wypatrzysz.Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pisałem że ew. od 14.30 jestem do Twojej dyspozycji.

 

Jeżeli chodzi o układ jezdny to nic po nim nie widać żeby było coś nie tak. Trzeba przypiąć przyczepę i się przejechać. Jeżeli robili przegląd to powinno być ok. wszystko.

 

Napaliłeś się na tą cepę to teraz już koło niej choć .

 

Większość przyczep jest w jakiś sposób naprawiana lub doszczelniana. Jeżeli w środku ściany próchno to mówisz dziękuje i wychodzisz / szukasz innej. Jeżeli faktycznie zaciek świeży i da się uszczelnić i będzie ok. :mikolaj:

 

Dobrze że będziesz mógł to obejrzeć. Inni tej możliwości nie mają - przed zakupem. :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulak - chodzi o tego KIPa? Jakoś nie zaczaiłem. Fakt, że oglądam ostatnio kilka budek i już mi się miesza .... :-)

 

Zwróć uwagę na łazienkę. Nie podobają mi się zaznaczone miejsca.

post-2768-0-49620800-1317843764_thumb.jpg

Z przodu są jakieś odbarwienia. Może cień. Obejrzeć trzeba.

post-2768-0-98560800-1317843773_thumb.jpg

I z zewnątrz (fotek jak na lekarstwo).

post-2768-0-77979500-1317843778_thumb.jpg

Co do KIPa warto zapytać Szarego.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktów zaznaczonych przez Gfizyka to:

 

- łazienka - coś się tam dzieje, a nie powinno

- przód - jeśli coś wyszło tam na zewnątrz to buda do odpuszczenia. Od strony kufra to pewnie tam się dzieje

- róg przyczepy - w tym miejscu klin ozdobny często odchodzi - ogólnie nic to nie znaczy.

 

 

 

Czekamy na więcej fotek :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,nie pisalem wczoraj,bo póżno wrócilem.Z kipa nici:( Po krótce opisze; Kip rozebrany, z tyłu wyjete okno nie ma listew bocznych i tej poprzecznej a w środku zdemontowane łóżko to mniejsze z tyłu ,a w podlodze dziura 15x25cm zgnite na wylot :) Właściciel powiedział że wszytko naprawi na orginalnych cześciach i uszczelniaczu(zaznaczam że facet bardzo w porządku wszytko pokazywał ,tłumaczył dlaczego doszło do takiej sytuacji niczego nie ukrywał)powodem rozszczelnienia była naprawa poprzedniego właściciela zdemontował poprzeczną listwe z tyłu bo juz mu pewnie ciekło i uszczelnił zwykłym siliconem a na koniec żle przykrecił listwe az pękła.

Na moje pytanie po co kupił taką przeciekajacą przyczepe? Powiedział że w holandii kupuje sie w pośpiechu ,jak nie ty to juz czekają w kolejce inni chetni. Sprawdził tylko przód bo jak powiedział w Kipach przecieka głównie przód i wziął(to jego wersja?)

Generalnie po tym jak zobaczył nasze miny a głównei mojej żony:) zaproponował nam inną przyczepe(zaznaczam że nie na mawiał nas ,do kipa ,pokazywał dokłądnie co trzeba wymienić ,powiem wam że sie wiele nauczyłem patrząc na rozebraną przyczepe a gośc chetniei mi tłumaczył )Ale do rzeczy to ta przyczepa

 

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/index.php?page=buerstner4308_1992

 

Majac latarke(było widno) wnikliwie ja przegladałem na prawde z godzine nigdzie nic, w sródku sucha jak pieprz wszystkie wkrety takie same.Lodówka chodzi na gazie i pradzie,w kuchence wszystkie palniki dzialaja ,piecyk odpalił od razu ,takżę oświetlenie też działało.Pod spodem patrzyłem wszytkie ranty łączenia po bokach spójne,ogólnie nic nie znalazłem. Jedna rzecz mnie zaciekawiła? Jest napisane że sa dwie instalacje 220v/12V? a nie ma nigdzie podłłączenia pod akumulator????

Zapytałem faceta o to ?Wiec odpowiedziałże trzeba ominąć jakiś regulator czy coś takiego ,a dokładniej (na tyle ile potrafie) otworzył szafe w której znajdowały sie przewody(wszystko ładnie podpiete wyglądało na orginalne)byly tam bezpieczniki a dalek jakaś puszka wyją z niej trzy przewody ,zakończone wsówkami i powiedział ze tu by trzeba było podlaczyć akumulator ,???? Przewody maja z10cm dł no nie kumam nic ? Dziwi mnie to że skoro na wszystkich lampkach są dwa włączniki 12/220 ,chyba do tego służą dwa? to nie ma podłączenia orginalnego do akumulatora,???Moze wy coś wiecie na ten temat ,jak to jest z ta instalacja na 12v??W sobote jade tam jeszcze raz ok 10 jeżeli ktoś by dysponował czasem to bede wdzieczny,trasa warszawa, grodzisk mazowiecki,zawiaze i odwioze ,Z góry dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.