Skocz do zawartości

Lewarek w przyczepie


Andriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sie dowiedzieć jak radzicie sobie z wymianą koła (nikomu nie życzę :ok: ) na drodze. Co prawda jeszcze nie miałem takowej sytuacji, ale wszystko się moze zdarzyć. Ja w celu podniesienia przyczepy do zmiany koła posługiwałem się tylnymi podporami i kółkiem manewrowym ustawionym na jakimś klocku i wysuniętym na maxa, ale trza się nakręcić i nie chciałbym takiej operacji przeprowadzać w sytuacji awaryjnej, więc pozostaje lewarek. W którym miejscu najbezpieczniej jest go podstawic i jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

podstawiaj tylko pod ramę przyczepy w okolicy osi !

 

zabronione raczej podnoszenie z podparciem o podłogę , możliwość uszkodzenia płyty podłogowej a to raczej duży problem z naprawą . Z praktyki wnioskuję że podpory przyczepy spełniają rolę , do wymiany koła. ( mam na myśli małe przyczepy )

 

Pozdrowienia i szerokiej drobi BEZ GUMISI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item190254834_podnosnik_punktowy_4t_hydr_lewarek_okazja_.html

http://www.allegro.pl/item188504608_lewarek_trapezowy_uniwersalny.html

To tylko dwie propozycje starczy pogrzebać w internecie bądź udać się na wycieczkę do hipermarketu na pewno coś znajdziesz. A co do miejsca podparcia to na ramie w miejscu montażu osi jest wzmocnienie ja podstawiam właśnie pod nie. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w zeszłym roku (13 -tego) pojechałem bez lewarka i oczywiście złapałem gumę. Padał deszcz stanąłem do wymiany koła oczywiście na pochyłości w kierunku przebitego koła - horror.

Podniesienie przyczepy w takiej sytuacji na podporach jest bardzo bardzo trudne. Pomagałem sobie podkładając pod piastę kilka kostek z chodnika (pomysł mojej kochanej żony) i w ten sposób po kawałku podniosłem przyczepę. Radzę wozić lewarek. Ostatnio w Biedronce były takie zestawy w walizeczce - lewarek, klucz i chyba śrubokręt za 50- kilka złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja używam do podnoszenia podnośnik trapezowy, podkładam zazwyczaj pod wahacz w samochodzie i w przyczepie, lub pod oś w miejscu np mocowania resora. A to tylko dlatego że podkładając pod ramę czy opierając pod karoserię samochody (w miejscach przeznaczonych) musze kręcić aż sprężyna, czy resor się zluzuje i podniesie koło. Podkładając pod wahacz czy oś dźwigam tylko kilka centymetrów i nie przejmuję się tym że pojazd jest załadowany. Przy zakupie podnośnika trapezowego warto zwrócić uwagę na jego wysokość po złożeniu czy zmieści się pod wahacz czy oś kiedy nie ma powietrza w kole :ok: .

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przezornym, nie odważyłbym się jechać z przyczepą bez lewarka. Ponieważ lewarek od mojego samochodu nie pasuje do przyczepy kupiłem podnośnik hydrauliczny (żabkę) o udźwigu do 2T. Udało mi się kupić nowy podnośnik i do tego za ledwie 60 zł (na targu od handlarza). Urządzenie jest sprawne, podnosi, co sprawdziłem podczas weryfikacji stanu szczęk hamulcowych w bębnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak lucjan - podnisk do 2T. Do tego jeszcze dokładam deseczke miedzy rame a podnośnik, by mi nie uszkodził ocynku na przyczepie, w koncu tam jest niezły nacisk jednostkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja już podczas pierwszego dalszego wypadu z przyczepką złapałem "kapcia". Zmiana trwała około 30 minut. Musiałem wystawić trójkąt i rozkręcić kufer i wyjąć rezerwę. Przyczepkę podniosłem na łapach. Szybka wymiana i już do kempingu tylko 17 km. Udało się już gumy nie złapać :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat akurat ćwiczyłem wczoraj, przemieszczałem przeczepke pod dach na hale ( będzie tam zimować)z innego miejsca , odległość 5 km i po drodze kapeć w przyczepce :bukiet:.

Przyczepke podniosłem na łapach , lewarek samochodowy jaki mam nie zdał egzaminu ( ześlizgiwał sie ) .

Wymiana koła trwała może z 30 min max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzyć wymiana koła w warunkach polowych to paskudny temat. Wożę podnośnik hudrauliczny i wulkanizator w spray'u. Na małe przebicia jest wystarczający i pozwala dojechać do cywilizacji (wulkanizatora). Jako ciekawostkę podam że do nowych camperów Adria na bazie ducato producent dodaje spray i kompresor jako zestaw naprawczy - koła zapasowego brak. Można go dostać za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złapaniu kilku gum oraz bogatszy o doświadczenia z wybuchajacą oponą, wożę dwa lawarki - nożycowy i mały hydrauliczny, ponieważ zawsze wymienia się koło w złym miejscu, potrzebne są także deseczki coby się podnośniki nie zapadały w podłoże i dobrze czasem mieć jakiś klin pod koło. Latarka też jest cenną rzeczą.

Podnoszenia łapami nie polecam, szkoda podłogi, one są tylko i wyłącznie do poziomowania przyczepy.

Podkładać podnośniki tylko i wyłącznie POD ramę.

 

Co do tego podnośnika na zdjęciu myślę, że szkoda kasy, zwykłe są bardziej uniwersalne, a ten wykorzystasz tylko do przyczepy...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli ktoś ma smykałkę do naprawy samochodu to najlepszym rozwiązanie jest żaba 2T w Hipermarkecie kosztuje 60 zł., a przyda sie również chociażby do wymiany tylnych sprężyn lub amortyzatora w samochodzie do podparcia tylnego wachacza przy odkręcaniu amortyzatora,a póżniej przy ściskaniu tejże sprężyny aby przykręcić amortyzator a także jest bardziej stabilny niż lewarek samochodowy gdyż kółka ma dość szeroko rozstawione..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.