Skocz do zawartości

jaka DMC przyczepki przy 88KM 1,5 v16 - realnie


Bartekzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o drogę pytam!

 

Sytuacja wygląda tak:

Niebawem muszę kupić samochód i wpadł mi do głowy pomysł ciągania przyczepki ze sobą ( obecnie mam stacjonarnego beduinka 5,5m i kocham go)

 

Problem polega na tym, że samochód musi być oszczędny bo na co dzień będzie jeździł do pracy - 110 km/dzień - więc spalanie jest ważne,

Latem chcemy jednak po podróżować trochę i zastanawiam się nad wyborem przyczepy i samochodu

 

Co do samochodu to mam na oku mazdę 323 1,5 16v - po pewnym znajomym ( 5,5l/100km)trasa 88KM DMC przyczepy 1200 z hamulcem

martwi mnie silnik - nie wiem czy warto ciągać nim przyczepę ok 1000 DMC ? na prostej pewnie ok, ale co z wiatrem, wzniesieniami?

 

Dodatkowo mazde chciał bym zagazować - jednak jazda z przyczepą i na gazie jakoś mi nie leży - wiem, że można wyłączyć gaz i jechać na Pb ale może macie jakieś doświadczenie w tej materii?

 

aaaa jest nas dwójka więc nie muszę mieć wielu łóżek zatem mała salonka też może być, tylko w życiu tak już jest, że zawsze chce się więcej....

 

Jak rozsądnie wybrać masę własną przyczepy do mocy samochodu :niewiem:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

 

Za duża dmc przyczepy do mocy auta. Jazda będzie męczarnią i dla Ciebie i dla auta. Przy 88KM tylko lekka np. niewiadówka.W innym przypadku może być i tak że przy dłuższym wyjeździe spalisz sprzęgło.

Edytowane przez Arkady11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Za duża dmc przyczepy do mocy auta. Jazda będzie męczarnią i dla Ciebie i dla auta. Przy 88KM tylko lekka np. niewiadówka.W innym przypadku może być i tak że przy dłuższym wyjeździe spalisz sprzęgło.

 

 

dzięki za potwierdzenie moich obaw. Niestety...

Znalazłem taką

pierwsza DMC 1000 ale masa własna 580kg. myślę, że to minimalne rozwiązanie, obawiam się, że trzeba pomyśleć o innym holowniku

 

sprawdź w dowodzie kolegi ile ta mazda może ciągnąć i wszystko będziesz wiedzial

 

w dowodzie samochodu 1200 DMC przyczepy z hamulcem.,

 

pytam czy 1000 DMC w realu to dobry pomysł przy takim silniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 sezony ciągałem przyczepę 1000 DMC Astrą 1.6 75 KM. Zagazowaną.

Było dokładnie tak jak pisze Szary11- bez szału ale do jazdy wystarczało.Nawet na niejedną górkę się wtoczyłem :skromny:

Edytowane przez adje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 sezony ciągałem przyczepę 1000 DMC Astrą 1.6 75 KM. Zagazowaną.

Było dokładnie tak jak pisze Szary11- bez szału ale do jazdy wystarczało.Nawet na niejedną górkę się wtoczyłem :skromny:

 

:hmm:to już coś! powoli rozchodzą się czarne chmury nad moimi planami :)

 

ile więcej pali auto LPG z przyczepką? - czy jest różnica na LPG i Pb na tyle zauważalna, że lepiej jechać na Pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pociągniesz cepkę słabszym autem. Problem zaczyna się przy dłuższych wyjazdach. ┼╣le się jedzie np po autostradzie jeśli wyprzedzają Cię ciężarówki. Z taką mocą i przyczepką DMC=1000 kg nie wybrał bym się np na Bałkany.

 

A z drugiej strony rozważ, czy nie kupić innego holownika. Skoda czy VW w dieslu też nie spali więcej niż 5,5l/100 km a z łatwością pociągnie i większą przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o drogę pytam!

 

...mam na oku mazdę 323 1,5 16v - po pewnym znajomym ( 5,5l/100km)trasa 88KM DMC przyczepy 1200 z hamulcem

martwi mnie silnik - nie wiem czy warto ciągać nim przyczepę ok 1000 DMC ? na prostej pewnie ok, ale co z wiatrem, wzniesieniami???

 

5,5 l/100km to bardzo dobry wynik (pobożne życzenie moim zdaniem). Weź pod uwagę, że to chodzi na pewno o oszczędną jazdę. Do pracy może pojedziesz oszczędnie, z pracy do domu to już bedzie trochę wieksze spalanie.

Każde sprzedawane auto pali bardzo mało, już kupione pali "trochę" więcej.

 

 

Za duża dmc przyczepy do mocy auta. Jazda będzie męczarnią i dla Ciebie i dla auta. Przy 88KM tylko lekka np. niewiadówka.W innym przypadku może być i tak że przy dłuższym wyjeździe spalisz sprzęgło.

 

Co ma długość trasy do palenia sprzęgła?

 

Podaj nam jakim momentem obrotowym dysponuje ta mazda to wszystko wyjaśni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekzg myślę że powinieneś przemyśleć zdanie marmura. Silniki TDI przy rozsądnej jeździe będą spalać na poziomie 5,5 - 6 litrów co z pewnością Cię zadowala. Jak pewnie wiesz są to silniki turbodoładowane więc z przyczepką dasz sobie radę.

 

 

 

Każde sprzedawane auto pali bardzo mało, już kupione pali "trochę" więcej.

 

Dobrze prawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są dane momentu i w ogóle, http://www.autocentr...i-16v-88km.html

tak jak przedmówcy wyżej, może pomyśl o TDI,

 

EDIT:

a tu dla porównania http://www.autocentr...en/golf/iv.html

 

Edytowane przez pmryby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury????? Jaka p-pa kempingowa o MW 580kG ma ładowność 420kG!!! co = DMC 1000kG?????

Chcesz się zabić Kolego ? Lepiej wpisz na czarną listę tego handlarza. Nie ufaj ani jemu, ani krajowym papierom jakie ci podsunie.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak na razie to p. Kazimierz miał opinię rzetelnego sprzedawcy.

Nie znam pana Kazimierza, ale o ile nie on wprowadził te bzdury, to powinien je wyprostować, wówczas byłby nadal rzetelny. Nie zrobił tego, więc nim też zarządza kasa/obrót/dochód i w świadomej nieświadomości przedmiot jego dochodu gdzieś kiedyś w rowie razem z nabitym w butelkę dumnym z zakupu w dniu zakupu właścicielem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury????? Jaka p-pa kempingowa o MW 580kG ma ładowność 420kG!!! co = DMC 1000kG?????

Chcesz się zabić Kolego ? Lepiej wpisz na czarną listę tego handlarza. Nie ufaj ani jemu, ani krajowym papierom jakie ci podsunie.

Nie wiem czy to niemożliwe.

 

 

Ja mam wg firmowych papierów 360 kg ładowności przy DMC = 1000kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.