Skocz do zawartości

Ostrzezenie przed wzmozonymi kontrolami


Magocik

Rekomendowane odpowiedzi

Without prejudice to the provisions of Article 3, paragraph 2 (a) and Article 39, paragraph 1

of this Convention any Contracting Party may, with respect to motor vehicles which it registers

and to trailers which it allows on the road under its domestic legislation, lay down rules which

supplement, or are stricter than, the provisions of this Annex. All vehicles in international traffic

must meet the technical requirements in force in their country of registration when they first

entered into service.

 

Wydaje mi się że może chodzić o ten zapis - Annex 5

http://live.unece.org/fileadmin/DAM/trans/conventn/Conv_road_traffic_EN.pdf

 

I jeśli chodzi o kategorie B z przyczepą powyżej 750kg:

Chapter IV

DRIVERS OF MOTOR VEHICLES

ARTICLE 41

 

 

5. For the purpose of the application of paragraph 2 and subparagraph 3 © of this Article:

(a) A motor vehicle of the category B referred to in Annexes 6 and 7 to this Convention

may be coupled to a light trailer; it may also be coupled to a trailer whose permissible maximum

mass exceeds 750 kg but does not exceed the unladen mass of the motor vehicle if the combined

permissible maximum mass of the vehicles so coupled does not exceed 3,500 kg;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszczie konkrtety a nie widimisie kasztana jaki mam mieć lusterka.Może ktos biegły w angielskim odszukac definicji na temat tacho powyżej 3.5t ?

Aby nie robic OT wiem,że wolno jechac na własne potrzeby bez tacho do 6t ale chciałbym to miec na oficjalnym dokumencie aby pokazac makaroniarzowi -czepiają sią :krzykacz:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam obawy i namawiam do wzmożonej czujności podczas drogi przez Austrię

Nie dalej jak 3 tyg. temu, jadąc drogą przez Brno, potem Drasenhofen do Wiednia, jakieś

15 km po przekroczeniu miejsca gdzie "ongiś" granica CS/A byla, w krzaczorach, mocno

schowany czaił się austriacki policjant z laserowym radarem. Był naprawde mocno schowany,

gdyby przez Cb nie uprzedził nas polski TIR nie wiem jak by się to skończyło.

Dalej jadąc autostradą do Włoch za Wiedniem, wielokrotnie widzieliśmy stojącą policje z radarem.

Tak więc ostroznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kuic takie kapturki na butle? jak one wygladaja? mam butle 1szt 5kg (jako rezerwa) i dokladam do tego 11kg nasza zieloną

a z zestawem mieszcze sie na styk w 2,5t :D

mam kat. B+E więc mnie to nietyczy... jeśli ma się B+E to nie obowiązuje warunek że DMC przyczepy ma być mniejsze niż masa własna pojazdu...

a jak to jest tam nie czepiają się jak ktos ma przyczepe o DMC powyżej 750kg, i że cza mieć B+E ?? u nas at. B do 3,5t zestaw,

a B+E do 6125kg zestaw... głupi warunek techniczny 1,33 (a gdzie indziej nie obowiązuje)

Edytowane przez demko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak. - ale Magocik zaprzeczał sam sobie i już miałem ciepło.

Ciekawe kiedy zostaną potwierdzone informacje - kto pierwszy jedzie jako mięso armatnie..??

 

Przejechałem dwa razy przez Austrię jadąc i wracając z Chorwacji - wyjechałem 30 maja, wróciłem 11 czerwca. I luz. Żadnej kontroli nie spotkałem.

 

Ale policja austriacka trochę strachu mi napędziła zupełnie przypadkowo. Nocowałem na parkingu przy autostradzie jakieś 50 km od Wiednia. Wjechałem na parking około 23.00, nie było "długich" miejsc odpowiednich dla mojego zestawu więc zaparkowałem w poprzek na 6 "zwykłych" miejscach. Tych zwykłych miejsc było sporo wolnych a ja już byłem zmęczony... I rano o 6.00 zbudziła mnie głośna rozmowa po niemiecku. Wyglądam przez okno - przed przyczepą stoi policyjny samochód. Obok policjant z groźną miną rozmawia z Czechem, który jak później się okazało jeździł po parkingu pod prąd. Wręczyli Czechowi mandat i pojechali. Na moje parkowanie w poprzek nie zwrócili uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Granice z Austrią przekraczałem w sumie 6 razy. Tylko raz policjnt zajrzał przez szybe na tylnie siedzienie auta gdzie spała moja córka i żona, zapytał gdzie jadę i poprosił o otworzenie przyczepy. Spojrzał do środka i na tym zakończyła się kontrola... nawet nie sprawdzał żadnych dokumentów.

Na autostradach i parkingach wielokrotnie mijałem policje i ani razu nie zostałem zatrzymany ani kontrolowany.

Cała podróż odbyła się bez zbędnych stresów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Cro i nic szczególnego nie zauważyłem. zestaw nie przeładowany, ograniczenia prędkości prawie przestrzegałem. Winieta kupiona wiec nie było się czego obawiać.

Co jedynie patrzyli czy stosują się do znaków o dopuszczalnej szerokości a że ja mam 2,28 to musiałem na prawym pasie pomykać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach, kiedyś mnie zatrzymano za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Oczywiście pomiar był dużo wcześniej, zacząłem się upierać i wtedy podjechał samochód (Boże co to było za auto) i pokazali mi film ze mną w roli głównej, oczywiście przekroczenie wynosiło 2 km - nie odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to skontrolowała czeska straż graniczna. Jakieś 100km od granicy, na autostradzie wyprzedził nas samochód na sygnale, kazali jechać za sobą i zjechać na najbliższym zjeździe. Pozaglądali sobie wszędzie, spytali o alkochol i papierosy i odjechali życząc miłej podróży.To była na szczęście jedyna kontrola na trasie do Włoch.

Edytowane przez Witek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach, kiedyś mnie zatrzymano za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Oczywiście pomiar był dużo wcześniej, zacząłem się upierać i wtedy podjechał samochód (Boże co to było za auto) i pokazali mi film ze mną w roli głównej, oczywiście przekroczenie wynosiło 2 km - nie odpuścili.

 

Mnie wczoraj słowaccy pokutnicy zatrzymali przed Ruzomberokiem w terenie zabudowanym (jak mnie zatrzymali to go zobaczylem 3 domy na krzyż i tablicę o terenie zabudowanym w krzakach postawili), leje jak z cebra no i niestety 72 km/h.i 70 EUR pokuty. Na nic zdały się prośby że z wakacji, że nie zauważyłem że mam tylko 40 EUR przy sobie. Nie odpuścili, zatrzymali mi dokumenty i kazali wracać do Besenovej do najbliższego bankomatu (ok 10 km)po kasę. Tyle dobrze że akurat zatrzymali mnie przy zatoczce jakiejś to udało się nawrócić z cepką bez odczepiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradach i parkingach wielokrotnie mijałem policje i ani razu nie zostałem zatrzymany ani kontrolowany.

 

Ja sam zatrzymałem się na parkingu w przy autostradzie w Austrii by zmienić przepaloną żarówkę. Tuż obok panowie sprawdzali nomen-omen polski autobus. Jeden z nich podszedł do mnie. Przeskoczył przez dyszel przyczepy, obszedł holownik, poświecił latarką na winietę i bez słowa wrócił "obrabiać" autobus.

 

Zmieniłem żarówkę i tyle ich widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz_D, a jaką trzeba kupić winetkę na zestaw z przyczepą kempingową (DMC do 3,5 t.)? Taką samą jak na osobówkę, czyli do 3,5 t? Bo już dawno przez Austrię nie jechałem.

 

Taką jak na osobówkę do 3,5t :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.