Skocz do zawartości

Ostrzezenie przed wzmozonymi kontrolami


Magocik

Rekomendowane odpowiedzi

Magocik zaczynam cie podziwiać ;) jaki to znak ! Czy 2.5 w czerwonej obramówce ? Jesli tak to w/g polskiego kodeksu dotyczy masy rzeczywisctej , nie wiem jak jest u was ale chyba tak samo , jesniej nie musisz to ty piszesz zawile.

Dlaczego mam kupowac butlę 5kg skoro moja 1.5kg lub 3kg ma atest wymagany w uni europejskiej i moge ją przewozić w samochodzie osobowym bez kapturka.

Plakietkę gazu mogą sprawdzic jeśli masz butle połaczone z instalacją lub jesli gotujesz.grzejesz itp na parkingu , odwoływanie się do gaśnicy jest nie na miejscu ja nie neguje kamizelek.

Data na przewodach gazowy również tylko w przypadku kontroli przy połączeniu z butlą jesli wiszą swobodnie to moga się bujać razem z szybkim sedzą.Było to często wałkowane , w DE i AT jeździmy na rozłączonych butlach.

Jesli jestesmy już przy grzaniu to kiedyś próbowali m wsadzic mandat za brak dubla tabliczki od webasta (naklejki na drzwiach , piec niewidoczny pracował) ale jednak odpuścili, wskazałem na polski przegląd samochodu którego webasto było integralna częścią.

Lusterka mam sprawdzic wzorem z szekokości samochodu ? Dlaczego ? Dlatego ,że ktoś sobie to tak wymyślił czy moze jest na to paragraf.Rozumiem jesli nie widac tylnego obrysu przyczepy ale jesli widac i zostaje tylko kwestionowane 6cm ? Lusterka w "busie" sa tak projektowane ,że widac daleko i szeroko , jedynie do szerokiej pryczy są inne, ale różnica pomiędzy którtkim Ducatem a Maxem jest duża a lusterka identyczne, przyczepa nie jest metr od lusterek i nie musza byc takie jak w pryczy czy alkowie.

 

Oczywiści możliwe jest to co piszesz bo policjant może sobie ubzdurać cokolwiek (jak naprzykład honorowanie na łańcuchach tylko óAMTC) szybki sędzia zatwierdzi a mądry prawnik odzyska odszkodowanie dla biednego polaka ;0

 

Naprawde cenie twoje informacje od wielu lat jeżdzę przez Austrie ale jesli coś jest niejasne to szukam podstawy prawnej.Nie raz stałem na "280" ale jakoś sobie powiedziałem,że nie będe unikał Austrii jak kierowcy TIR

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efendi zrozumiałem, co napisałeś a prędkości były przykładem.

 

Nie znajomość prawa w danym kraju nie zwalnia cię z niego.

 

Jeżeli jakiś kraj wymaga apteczkę lub gaśnice to musisz to mieć w aucie bez względu na to czy w Polsce jest to obowiązkowe czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto musisz mieć wyposażone wg kraju rejestracji i nawet te " słynne" żarówki w czechach czy też na słowacji - to nieporozumienie !!

 

Wczoraj rozmawiałem z policjantami i samochód ma posiadać wyposażenie zgodne z krajem rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie effendi :piwo:

 

 

 

auto musisz mieć wyposażone wg kraju rejestracji i nawet te " słynne" żarówki w czechach czy też na słowacji - to nieporozumienie !!

 

 

No to skoro wy macie racje to zapytam

 

Oglądając program Top Gear tam w jakimś kraju jechali po autostradzie w założonych kamizelkach odblaskowych i kiedy zjeżdżali z autostrady Jeremy Clarkson powiedział nareszcie możemy zdjąć kamizelki. Wychodzi na to, że były obowiązkowe.

 

Czyli co jak u nas kamizelki nie są obowiązkowe to tam nie musimy zakładać?

 

 

 

Nie dolewam oliwy do ognia tylko pytam :swiety:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm jeździłem po europie spory czas, polskie prawo obowiązuje tylko w Polsce a nie w innych krajach :bzik:, taka sama procedura obowiązuje w innych krajach. Wjeżdżając do innego kraju musisz się zapoznać z przepisami aby uniknąć wszelkich nieporozumień:tuk:.

 

Magocik, kontrole zawsze były i zawsze będą, są to tzw łapanki przygraniczne poszczególnych aut.

Moim zdaniem powinni ujednolicić przepisy, skoro jesteśmy w EU :niewiem:. A na pewno wyjazd był by mniej stresujący.

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie albo nie zrozumiałem i niedoczytałem - przez Austrie nie będzie można jechać w weekendy zestawem powyżej 2,5 tony - przecież to porażka. :krzykacz: mój samochoód prawie spełnia ten warunek a jeszcze cepka.. czy autor nie pomylił 2 z 3?? czy może 3,5tony. proszę to ważne bo planowaliśmy wyjazd w sobotę do chorwacji a tak to będzie zmiana planów.. Przydał by się jakiś przepis. na PZM nic nie ma o zmiance.. :(

 

witam

ta informacja nie dotyczy ograniczenia w ruchu piszac o 2,5 tony podaje do wiadomosci ze jezeli taki znak wisi ci nad glowa na autostradzie to MUSISZ zjechac na parking, dla lepszego wytlumaczenia

 

 

Wszystkie pojazdy powyzej 2,5 tony zjezdzaja do kontroli , moze tez byc znak ze wszystkie powyzej 2 tony zjezdzaja

 

 

 

 

Magocik motaż się:

raz piszesz w pierwszym poście

 

2.Kotrole polegaja na zakazie ruchu dla pojazdow powyzej 2,5 tony ,na autostradzie bedzie wlaczony znak swietlny -- powyzej 2,5 tony zjezdzamy na parking-

 

potem co innego że będą kontrolowane.. zdecyduj się.

Edytowane przez mymlon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie albo nie zrozumiałem i niedoczytałem - przez Austrie nie będzie można jechać w weekendy zestawem powyżej 2,5 tony - przecież to porażka. :krzykacz: mój samochoód prawie spełnia ten warunek a jeszcze cepka.. czy autor nie pomylił 2 z 3?? czy może 3,5tony. proszę to ważne bo planowaliśmy wyjazd w sobotę do chorwacji a tak to będzie zmiana planów.. Przydał by się jakiś przepis. na PZM nic nie ma o zmiance.. :(

 

można jechać, są tak zwane łapanki wyświetla się odpowiedni znak na ałtostradzie jakie ałta mają zjechać na parking, na kontrolę, o tym pisze Magocik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że Magocik pisał o sposobie prowadzenia kontroli. Wstawiają taki znak i wszystkich kierują na parking celem jej przeprowadzenia. A weekend dlatego, że wtedy nie jeżdżą inne auta o DMC ponad 2,5t i łatwiej wyłapać kampery i zestawy.

 

PS. '':skromny: chodzi o to by język giętki przekazał wszyskto co wymyśli ciało''

 

 

chyba się spóźniłem z wyjaśnieniem

Edytowane przez Jawor_ki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak. - ale Magocik zaprzeczał sam sobie i już miałem ciepło.

Ciekawe kiedy zostaną potwierdzone informacje - kto pierwszy jedzie jako mięso armatnie..??

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz nie ma co panikować. Kontrole były zawsze ,a znając twój styl życia to masz wszystko OK z zestawem . Po prostu teraz przeszkolili policjanyów austriackich jak mają robić dokładne kontrole. Myślę ,że więcej strachu, niż realnego zagrożenia. To tak jak z opłatami za jazdę drogami w Polsce po 1 lipca zestawem powyżej 3,5t DMC. Wszyscy piszą, że będzie tragedia a tak naprawdę po wprowadzeniu obowiązku posiadania VIATOOL w obrębie łózkim będą tylko działały 2 (słowniedwie) bramki, które będą zbierały opłaty. :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz nie ma co panikować. Kontrole były zawsze ,a znając twój styl życia to masz wszystko OK z zestawem .

 

No no i tu masz racje. bezstresowa jazda na wakacje musi być.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.