Skocz do zawartości

Ostrzezenie przed wzmozonymi kontrolami


Magocik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe kiedy zostaną potwierdzone informacje - kto pierwszy jedzie jako mięso armatnie..??

Jade za tydzień w piątek lub w sobotę... "raz kozie smierć" :tuptup: Zobaczymy co z tego wyjdzie... może do tego czasu będzie więcej wiadomo.

 

P.S.

Z tego co wiem, obowiązkowe wyposażenie samochodu jest takie jak w kraju jego rejestracji... ale kto się będzie kłócił z policmajstrem???

Edytowane przez pianim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, obowiązkowe wyposażenie samochodu jest takie jak w kraju jego rejestracji... ale kto się będzie kłócił z policmajstrem???

 

Witam!

 

Właśnie na takie rozumowanie liczą policjanci :nono: - przykład! Jedziesz w nocy w czechach do domu lub na wymarzony urlop, zatrzymuje Ciebie czeski policjant i mówi Ci, że 20 kilometrów wcześniej, w "jakiejś pipidówie" był radar i zrobili Ci zdjęcie na 50 km/h jechałeś np 75 km/h - należy się "pokuta" - strzelam 100 koron. Wiesz i czujesz, że nie zrobiłeś takiego wykroczenia ale płacisz dla "świętego spokoju" bo nie będziesz psuł sobie humoru przed urlopem ;(.

 

ps. sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład! Jedziesz w nocy w czechach do domu lub na wymarzony urlop, zatrzymuje Ciebie czeski policjant i mówi Ci, że 20 kilometrów wcześniej, w "jakiejś pipidówie" był radar i zrobili Ci zdjęcie na 50 km/h jechałeś np 75 km/h - należy się "pokuta" - strzelam 100 koron. Wiesz i czujesz, że nie zrobiłeś takiego wykroczenia ale płacisz dla "świętego spokoju" bo nie będziesz psuł sobie humoru przed urlopem ;(.

 

Bzdura.... w życiu bym nie zapłacił. nie ma takiej możliwości. Słowa nie są dowodem w sprawie.

Tylko jasne dowody.

Raz się pokłuciłem z policjantem czeskim aż myślałem że mu lutne tak mnie wk...ił. powiedziałem że możemy się spotkać ale w sądzie mam czas bo jestem na urlopie. wiec coś pogadali po swojemu oddał mi dokumenty odsalutował i drum bum.(szerokiej drogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na takie rozumowanie liczą policjanci :nono:

 

nie, nie, nie... nie do końca o to mi chodziło. Bardziej o to ze on bedzie pokazywał przepis, w którym jest napisane ze np. apteczka ma być, to wtedy jest czarno na białym i jak ktoś nie wie to zwątpi w swoją słuszność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, nie... nie do końca o to mi chodziło. Bardziej o to ze on bedzie pokazywał przepis, w którym jest napisane ze np. apteczka ma być, to wtedy jest czarno na białym i jak ktoś nie wie to zwątpi w swoją słuszność...

 

wiem, ale mnie chodziło o sposób myślenia i działania policjantów :policja: w stosunku do obcych w trakcie kontroli :tuk:

 

 

Bzdura.... w życiu bym nie zapłacił. nie ma takiej możliwości.

 

co ty byś zrobił to twoja sprawa :> bardziej mnie ciekawi jak pepik czy kasztan ciebie "skręci" :ee: w ten sposób to co wtedy zrobisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty byś zrobił to twoja sprawa :> bardziej mnie ciekawi jak pepik czy kasztan ciebie "skręci" :ee:

 

Nie wiem o co chodzi w tym poście być może jesteś bardziej zakręcony/skręcony niż Ja dlatego nie napisałeś o co chodzi.. :bevil:

I nie pisz w czasie przyszłym bo to już było.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja tez nie bede tlumaczyl, niewazne napisalem co wiedzialem ,a wy sie sprzeczajcie.

Dodam tylko ze jak jade do Hiszpani i tam sa obowiazkowe 2 trojkaty to lepiej je miec ,bo kosztuje 150 euro ich brak paca wszycy co nie maja ,a maja przygode na drodze .U nas obowiazuje jeden , ale to nic nawet w opisie óAMTC pisze ze obowiazek jest posiadania dwoch.

HOGH

 

Na miesko armatnie ide ja pierwszy bo wyjezdzam jutro wieczorem , jako ze jade przeladowany omijam skrzetnie owe pearkingi z wagami , a do wloch wjade droga boczna ,a nie autostrada.

pozdrawiam

DAKOTA

ps.

to jest z 2009 ale mozna powiedziec tez aktualne

 

 

 

 

 

 

 

sorry, ale nie będę tłumaczył ci wszystkiego " łopatologicznie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie lubię bicie piany, ale wielokrotnie na forum pisano właśnie o wyposażeniu pojazdu w zależności od kraju jego rejestracji. Oczywiście, możemy się z pewnymi wymogami zgadzać, bądź nie. Możemy z policjantem dyskutować, bądź poddać się karze, żeby mieć święty spokój. Gwarantuję - jak nie masz pewności, że jesteś winny - po zapłaceniu "pokuty" też nie będziesz mieć świętego spokoju. Nawet do 2 lat po mandacie chodziło mi po głowie, czy jednak nie powinienem był "się postawić". Ale to sprawa indywidualna. Ja np. nie mam zamiaru mierzyć wszystkich wymiarów samochodu, przyczepy, lusterek, uczyć się metod przeliczania cm przyczepy na cm lusterek itp. Mam wyposażenie wymagane u nas, dodatkowo dorzuciłem sobie parę żarówek bo i tak będą potrzebne, kamizelki bo chcę mieć święty spokój i być w miarę bezpieczny. Jednak po całej dyskusji tu na forum, kiedy to użytkownicy się przekrzykują "Wyłącznie ja mam rację!! Słuchajcie mnie, bom wyrocznia" wolałem skorzystać z innej "wyroczni". Zajrzałem do wikipedii, w której pod hasłem "konwencja wiedeńska" znalazłem kilka ciekawych punktów. Jeden pozwolę sobie przekleić:

 

Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce – kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.

 

Należy zauważyć, że w Polsce, biorąc pod uwagę stan prawny na dzień 10 kwietnia 2008 r. (patrz 3), w przypadku kolizji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i Konwencji wiedeńskiej, pierwszeństwo mają przepisy zawarte w Konwencji. Zdarzają się jednak przypadki karania przez policję kierujących za zachowania sprzeczne z ustawą Prawo o ruchu drogowym choć prawidłowe w świetle Konwencji. W Polsce po przyjęciu mandatu karnego nie ma co do zasady możliwości odwołania się od niego. Odmowa przyjęcia mandatu z reguły będzie prowadzić do skierowania sprawy do sądu powszechnego.

 

Nie będę teraz przekopywał się przez samą treść konwencji, wystarczy mi czyjeś opracowanie. Wierzęna słowo. W razie, gdyby czepiał się mnie gliniarz - najpierw spróbuję "po Bożemu" - ma być? Zobaczmy co mam. Jeśli będzie się czepiał czegoś, co powinno być wg nich, a u mnie nie ma, spróbuję grzecznie. Jeśli nie - powiem tylko 2 słowa "Konwencja wiedeńska" Jak nie pomoże - po prostu odmówię mandatu i trudno. Cóż, kiedy ktoś się chce czepiać - będzie. Jeśli będzie miał ochotę spieprzyć mi wakacje, to zrobi to w ten czy inny sposób. Jeśli zaś my będziemy uczyć się wszystkich wymagań wszystkich krajów, to wiele nie pozwiedzamy. Kodeks drogowy jest ogólnie jednakowy wszędzie. Pewne rozwiązania szczegółowe są ogólnie publikowane. Jednak z całości kodeksów drogowych, karnych, wykroczeń, postępowań administracyjnych i jeszcze jakie się gdzie pojawiają nie mam zamiaru się doktoryzować. Panie i panowie - nie dajmy się zwariować! Będą kontrole? Ależ to bardzo dobrze! One są dla bezpieczeństwa! Wielokrotnie jeździłem przez Niemcy i Austrię. Zdarzało mi się być parę razy kontrolowanym. Nigdy nie odczułem u nich kontroli dla wymuszenia czegokolwiek. Zawsze odbierałem te kontrole, jako formę działania dla dobra wszystkich. Owszem, nie spotkałem każdego gliniarza, ale ludzie wszędzie są różni. Dzięki za informację o kontroli. Warto wiedzieć, żebym potem nie był wystraszony, że szukają w mojej przyczepie terrorysty. Będę wiedział o kontrolach - będę bardziej uważnie sprawdzał spełnienie pewnych zasad. Bardziej uważnie, bo przecież do tej pory też im się podporządkowywałem. Tylko zdarzało się zapomnieć. Jestem przekonany, że cała informacja jest właśnie w tym celu puszczona w obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Michalc3" :brawo: naprawdę bardzo mądrze napisane. W końcu ktoś powołał się na konkretny dokument, z którego cos wynika!

 

p.s.

masz może gdzies konkretny paragraf, który przytoczyłeś? Myśle, że przyda sie wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak masz zdjęty reduktor to nikt ci nie udowodni że używasz kuchenki lub ogrzewania.

Ja na wszelki wypadek worzę jeden palink nakręcany na butle jak by się upierali. butle 3x2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Michalc3" :brawo: naprawdę bardzo mądrze napisane. W końcu ktoś powołał się na konkretny dokument, z którego cos wynika!

 

 

i ja się do tych gratulacji przyłączam, bo jak napisałem bez podania podstawy prawnej, że obowiązuje tylko wyposażenie wg kraju rejestracji pojazdu to co niektórzy :klnie::krzykacz: strasznie :niewiem: czemu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie znam paragrafu, przeszukiwanie dokumentu nie specjalnie mnie świerzbi. To, co skopiowałe, pobrałem z wikipedii. Widziałem na końcu również odnośnik do pełnej treści dokumentu. Jeśli ktoś zna doskonale język angielski (w tym języku ponoć ten dokument jest) i ma czas i ochotę przeszukać dokument - to będzie najkrótsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.