Skocz do zawartości

Stuki na haku .


cupek6

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przywiozłem pod dom przyczepę , wszak sezon czas zacząć . W czasie jazdy , zwłaszcza przy hamowaniu , słychać jakieś stuki , dochodzące z okolic haka (zaczepu) Wcześniej tego nie słyszałem tj. w tamtym roku jak z nią jechałem po kupnie do domu . Wygląda to tak jakby był luz na zaczepie , ale jak się przyglądałem , to nie ma tam możliwości regulacji . Czy czeka mnie wymiana zaczepu w przyczepie ? Czy puścić głośniej radio :)

Pozdrawiam .

 

PS . Jest hamulec najazdowy , i zaczep był smarowany przed zimą ( oczywiście przez kalamitkę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z mojej strony dodam jeszcze jedno własne doświadczenie ;)

 

Strasznie stukał mi zaczep w ubiegłym roku ...

 

sprawdziłem amortyzator był ok

 

poruszałem zaczepem miał ewidentne luzy więc oddałem do wymiany tuleje tutaj ukłony do Przyczepy_wiola, rengeneracja w pełni profesjonalna :)

 

Zapinam przyczepkę mniej ale jednak dalej stuka jakoś pogodziłem się z tym faktem ...

 

aż do zmiany holownika ;)

W obecnym hak nie był nigdy używany zaczepiam przyczepę i żadnych odgłosów - reasumując pomiar kuli + sprawdzenie zaczepu też nie zaszkodzi :)

 

Co bardziej ciekawe w poprzednim holowniku z innymi przyczepami ten problem nie występował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia zaczepu, jeśli ma wskaźnik zużycia to operacja będzie prosta, jeśli nie podepnij go pod jakąś sprawną kulę w samochodzie (najlepiej jakby była nowa).

Napisz przy jakich okolicznościach Ci stuka ? Podczas hamowania czy np. na dziurach (luz pionowy) ?

Tuleje powinny mieć luz roboczy około 1mm w pionie, jeśli mają więcej to kwalifikują się do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywiozłem pod dom przyczepę , wszak sezon czas zacząć . W czasie jazdy , zwłaszcza przy hamowaniu , słychać jakieś stuki , dochodzące z okolic haka (zaczepu) Wcześniej tego nie słyszałem tj. w tamtym roku jak z nią jechałem po kupnie do domu . Wygląda to tak jakby był luz na zaczepie , ale jak się przyglądałem , to nie ma tam możliwości regulacji . Czy czeka mnie wymiana zaczepu w przyczepie ? Czy puścić głośniej radio :)

Pozdrawiam .

 

PS . Jest hamulec najazdowy , i zaczep był smarowany przed zimą ( oczywiście przez kalamitkę ).

 

 

puka przy hamowaniu lub ruszaniu czy podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić kule od haka, zaczep czy jest na "plusie" dalej tuleje ślizgowe jeśli zaczep rusza się góra/dół to to, tylko że to już nie do zrobienia samemu, bo tuleje trzeba rozwiercić rozwiertakiem, następną przyczyną może być amortyzator w urządzeniu najazdowym.

proponuje wizyte w serwisie przyczep, jeśli sprzęt jest firmy knott to najlepiej w ich serwisie

z tego co wiem to mają napewno w warszawie na Jutrzenki 50

Wczoraj przywiozłem pod dom przyczepę , wszak sezon czas zacząć . W czasie jazdy , zwłaszcza przy hamowaniu , słychać jakieś stuki , dochodzące z okolic haka (zaczepu) Wcześniej tego nie słyszałem tj. w tamtym roku jak z nią jechałem po kupnie do domu . Wygląda to tak jakby był luz na zaczepie , ale jak się przyglądałem , to nie ma tam możliwości regulacji . Czy czeka mnie wymiana zaczepu w przyczepie ? Czy puścić głośniej radio :)

Pozdrawiam .

 

PS . Jest hamulec najazdowy , i zaczep był smarowany przed zimą ( oczywiście przez kalamitkę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Warto sprawdzić kule od haka, zaczep czy jest na "plusie" dalej tuleje ślizgowe jeśli zaczep rusza się góra/dół to to, tylko że to już nie do zrobienia samemu, bo tuleje trzeba rozwiercić rozwiertakiem, następną przyczyną może być amortyzator w urządzeniu najazdowym.

proponuje wizyte w serwisie przyczep, jeśli sprzęt jest firmy knott to najlepiej w ich serwisie

z tego co wiem to mają napewno w warszawie na Jutrzenki 50

Witam.mam ten sam problem.tylko wymieniłem okładziny , hamulec i dalej stuka.okazało sie że kula na haku chyba jest za słabego materiału i się strała.jest o wiele mniejsza.dzisiaj jadę po nowy hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje małe doświadczenie....

Tuż po zahamowaniu następowało silne odbicie najazdu i uderzenie o skrajne ograniczenie.

Zdemontowałem amortyzator i to właśnie on okazał się odpowiedzialny za te bezcenne efekty specjalne :sciana: .

Nie amortyzował tylko sprężał zawartość i odbijał przyczepę po zatrzymaniu zestawu.

Zakupiłem nowy i działa jak należy.

 

:excl:  :excl:  :excl: No i taka mała porada aukcyjna:

-jeśli szukasz części do przyczepy która tak samo występuje w towarówkach to nie zawężaj wyszukiwania do "kempingowych"  bo w ogólnym dziale można znaleźć te części czasem o prawie 30% taniej.

Mój amorek AL-ko 161s w sklepie karawaningowym potrafił kosztować nawet 291 zł  a ja wyrwałem również oryginał za 195 zł.

Różnica widoczna gołym okiem , pozdrawiam. :brawo: A za resztę wole :piwo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.