Skocz do zawartości

Spłuczka Thetford


Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem ciekawy, jaki będzie efekt, choć już teraz jestem przekonany, ze pozytywny.

Rób i wstawiaj fotki, tego sklejonego wirnika również. Kiedyś może przyda się komuś innemu.

Trzymam kciuki i czekam niecierpliwie na fotki działającego już podzespołu.

Daj mi proszę kilka dni czasu...."inne ważne przyczyny państwowe''...... nie pozwalają teraz kontynuować tego tematu /wirnik sobie schnie/  , 3-4 dni i napisze co i jak ,podeprę fotkami ,teraz ANTRAKT... ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Daj mi proszę kilka dni czasu...."inne ważne przyczyny państwowe''...... nie pozwalają teraz kontynuować tego tematu /wirnik sobie schnie/  , 3-4 dni i napisze co i jak ,podeprę fotkami ,teraz ANTRAKT... ! Pozdrawiam

 

Jakieś wieści :hmm:

Nie ponaglam, tylko z ciekawości pytam :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wieści :hmm:

Nie ponaglam, tylko z ciekawości pytam :skromny:

Witaj...! Jest chwilka na info w temacie..! Po działaniu w drugą stronę/składanie do kupy wszystkiego/,rozważnie i powoli...Efekt końcowy ..! SUPER FAJNIE wszystko działa..! Pełna satysfakcja...! Co do fotek,to jakby te same ,tylko składane w drugą stronę..! Więc ich brak na tą chwilę..! Sorry... sezon wędkarski w pełni,za tydzień na lotnisko po wnuczkę,która tylko tu wakacje chce mieć.. Time is money..! Pozdrawiam

......teraz pora na wymont. lodówki z przyczepy. Zawitała stara z mieszkania w przedsionku ...... a przecież ,obecna  po wymontowaniu przyda się komuś,lub nawet na części..!? Taki to plan, w miejsce lodówki, półki,półeczki,drzwiczki, itp,itd /to się zawsze przyda się w przyczepie/..! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,mam takie pytanko,jeśli mam toaletę tethforda ze spłuczka gdzie woda jest pobierana ze zbiornika wody użytkowej,to czy jest tam mozliwośc dolania płynu zapachowego tak jak w toaletach z własną spłuczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytam dlatego, że ten typ WC występuje w dwóch wykonaniach: z własnym zbiornikiem wody i bez (woda pobierana jest ze zbiornika wody użytkowej). To drugie wykonanie powinno być oznaczane, jako 403 C. U Ciebie jednak jest podany typ 402 C, ale nie ma rurki służącej do kontroli poziomu wody w zbiorniku spłuczki, podczas jej napełniania. To mogłoby sugerować, że wlew służy wyłącznie do wlewania koncentratu zapachowego. Jeśli jednak okaże się, że wlewem można wlać do zbiornika ok. 15 l wody, to szczerze powiem, że brak mi pomysłu, ponieważ nie spotkałem się w praktyce z takim rozwiązaniem. Jedyny logiczny sposób, choć mało efektywny, to spuszczanie resztek wody pompką spłukującą, jednak pompka z pewnością nie będzie w stanie całkowicie opróżnić zbiornika.

Przez odwrócenie rury wlewu o 180 st. można spuścić tylko nadmiar wody, podczas uzupełniania nią zbiornika spłuczki :hmm:

 

To już fotka konkretnie toalety 402-C i jest w niej rurka kontrolna :hmm:

 

attachicon.gifTak wygląda 402_C.jpg

czy ktoś rozwiązał problem jak opróżnić wodę  z  ze zbiornika WC typ 402 bez rurki spustowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś rozwiązał problem jak opróżnić wodę  z  ze zbiornika WC typ 402 bez rurki spustowej ?

Witam,

 

Ja mam w swojej Hobbyce taki sam kilbelek i niestety nie znalazłem żadnej rurki . Po prostu pozbywałem się wody w sposób .....tak długo spłukiwałem kibelek aż zabrakło wody w przewodach. Ale zgodzę się z Tobą że to trochę uciążliwe i bez sensu.

Jeszcze jedno pytanie do kolegów nie świeca mi kontroli na panelu toalety ( chodzi o napełnienie kasety ) . Rozebrałem panel i z tego co widziałem przewody są w komplecie ale chyba brakuje diód wlutowanych w płytkę . :hmm:

 

Teraz kolejne pytanie..... jak system wie że toaleta jest w połowie pełna lub w całości ?????

Na ściance bocznej tam gdzie się wsuwa kasetę jest

1. bezpiecznik 15 A  zapewne do zabezpieczenia pompki

2, obok jest jakaś płytka z 2 przewodami .

 

jak coś postaram się wrzucić kilka fotek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku kasety jest prawdopodobnie pływak, który w momencie osiągnięcia poziomu płytki z przewodami załącza kontrolkę na spłuczce.

OK sprawdzę .....hmmmm ale co z tym brakiem diód na płytce . dam sobie ręce obciąć że nie ma ich wlutowanych ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryczak >...Po prostu pozbywałem się wody w sposób ... tak długo spłukiwałem kibelek aż zabrakło wody w przewodach.

 

Nasz patent na pozbywanie się wody w instalacji...
Na ostatnim noclegu  →   Zgorzelec  opróżniamy wszystkie zbiorniki wylewejąc zawartość, wszystkie zawory odkręcone !

Po przejechaniu ~500 km resztki w instalacji/przewodach wyplywają w czasie jazdy...

Przyczepa gotowa do zimowania.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ODgrzewam temat. Czy ktoś może przerabiałe swoją spłuczkę z manualnej na elektryczną pompkę.W poprzedniej cepce miałem spłuczkę elektryczną bardzo fajnie się sprawowała a teraz mam pompkę ręczną i trochę trzeba się nakręcić żeby spłukać dlatego myślę o przerubce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie wydaje sie być banalne, zamiast ręcznej spłuczki wstawiasz pojemnik na papier, dokładasz pompkę (jest na nią fabryczne miejsce) i dorabiasz elektrykę z wyłącznikiem gdzieś obok. Przerobienie na 100% oryginał chyba nie ma ekonomicznego uzasadnienia (cały zespół przełącznika z mikrostykiem),

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dokładnie tak, jak napisał chris. Przypuszczam też, że pokrętło z mechanizmem jest typowe we wszystkich toaletach (tak przynajmniej wynika z serwisówki - ten sam nr katalogowy podzespołu dla toalet C2 i C4), więc można się pokusić o założenie tam microswitcha, który na pewno można będzie dobrać w sklepie z art. elektronicznymi. Nie zdziwiłbym się też, gdyby po rozebraniu pokrętła okazało się, że mikroswitch jest zamontowany, a jedynie nie podłączony :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.