Skocz do zawartości

Spłuczka Thetford


Rekomendowane odpowiedzi

Bartek podłącz kable od pompki do wyjścia napięcia do pomki wody do kranów. Ja podłączyłem pod napięcie 12V do oświetlenia i pompka brzęczała, ale woda nie leciała, a gdy podłączyłem "pod bezpiecznik" z pompki wody do kranów, to woda w spłuczce leciała jak to opisałeś "jak szalona". Czyli wywnioskowałem że te pompki potrzebją chyba napięcia 12v stałego, a oświetlenie jest na napięciu 12v zmiennym. Myśle że to jano opisałem. Gdybym się mylił to proszę o poprawkę :ok:

Edytowane przez seba1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie do konca...

mikrostyki w bateriach gdyz sa zasniedziale przepuszczaja tylko pewna wartosc napiecia niewystarczajaca do ruszenia lub prawidlowej pracy pompki...

wszystkie baterie w cepie sa polaczone rownolegle i wystarczy ze ktoras otworzysz to zamyka obwod zasilania pomki /chyba masowy/

czasami wcale pompka sie nie odzywa... wystarczy wypiac pompke a w jej miejsce podpiac przekaznik - obwod wzbudzenia... a przez "twardy" styk przekaznika podac napiecie na pompke bezposrednio z transformatora w cepie :)

 

to tyle - w 50% przypadkow pomaga bo wspolczesne przekazniki potrzebuja mniejsze V i A aby zadzialac w przeciwienstwie do pompek wody

 

warto zrobic proste doswiadczenie... w miejsce pompki wpiac zarowke 12V - zaloze sie w wiekszosci przypadkow po odkreceniu "zepsutych" kranow zarowka zaswieci a pompka nawet nie drgnie....

 

czasami lepej wydac 10zł na przekaznik niz ponad 100zl na baterie

 

Bartek podłącz kable od pompki do wyjścia napięcia do pomki wody do kranów. Ja podłączyłem pod napięcie 12V do oświetlenia i pompka brzęczała, ale woda nie leciała, a gdy podłączyłem "pod bezpiecznik" z pompki wody do kranów, to woda w spłuczce leciała jak to opisałeś "jak szalona". Czyli wywnioskowałem że te pompki potrzebją chyba napięcia 12v stałego, a oświetlenie jest na napięciu 12v zmiennym. Myśle że to jano opisałem. Gdybym się mylił to proszę o poprawkę :ok:

 

w cepie 12 V masz zawsze stale!!!!

a 230 V zmienne ... zapamietaj to jak imie matki

 

ciekawe ilu uzytkownikow wymienilo baterie "niepotrzebnie"...tez kiedys tego nie wiedzialem ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach...

 

gdyby moderacja podpiela tego posta na glownej stronie pewnie sprzedaz kranow na allegro by drastycznie spadla a wzrosla sprzedaz przekaznikow... :D

 

jak bede mial chwilke czasu to zmajstruje prosty schemacik z jakims tam przekaznikiem /podam symbol/ jak to wszystko podlaczyc... no chyba ze ktos bedzie szybszy i predzej zmajstruje schemacik...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio z tym 12v zawsze stałym -to raczej bądź ostrożny. Jak pisałem wcześniej byłbym skłonny twierdzić że do oświetlenia jest 12 zmienne, a pod bezpiecznikiem do kranów jest 12 stałe. przynajmniej w mojej cepce :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kazda uratowana baterie czekam na plusika :D i :piwko:

 

Bodzio z tym 12v zawsze stałym -to raczej bądź ostrożny. Jak pisałem wcześniej byłbym skłonny twierdzić że do oświetlenia jest 12 zmienne, a pod bezpiecznikiem do kranów jest 12 stałe. przynajmniej w mojej cepce :ok:

 

 

.... no to masz fajna cepe

 

albo niefajny transformator

 

albo inaczej rozumijemy pojecie - nie mam na mysli to czy w obwodzie prad jest na stale tylko jak wyglada sinusoida

 

szanowna prosba do moda o przeniesienie watkow pradowo-bateriowych do odpowiedniego dzialu - i zatytuowanie go "jak uratowac baterie umywalkowa" wszyscy beda wdzieczni

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat na szybkiego

 

Wpiecie w instalacje wykonac na kablu do pompki mozliwie jak najdalej od zbiornika wody a najlepiej przekaznik umiecic w puszcze chermetycznej

 

kabel od transformatora zabezpieczyc dodatkowo bezpiecznikiem i pamietac o wpinaniu sie na wyjsciu z transformatora !!!!! na 12V

post-728-0-98064400-1306444689_thumb.jpg

 

ale zanim cokolwiek zrobicie sprawdzcie baterie umywalkowa za pomoca baterii i zaroweczki - jak baedzie zapalala sie zarowka gra warta swieczki... jesli zarowka nie zaswieci ... to lipa

 

post-728-0-92803000-1306444974_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Pytanko do Was...odkrylem ze albo w ogole nie mam pompki albo ja mam ale nie wiem gdzie bo nie chodzi i nawet nie wiem jaka dokupic lub wymienic.Ponizej pare zdjec.Dziekuje za porade

post-12835-0-38524900-1401795551_thumb.jpg

post-12835-0-70591100-1401795746_thumb.jpg

post-12835-0-39410100-1401795845_thumb.jpg

post-12835-0-28400300-1401795962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.