Skocz do zawartości

Spłuczka Thetford


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Porobilem jeszcze pare zdjec...

 

Sprawdzić trzeba bezpiecznik i czy dochodzi do pompki napięcie, gdy przesuwasz dźwignię sterowania. Często uszkodzenia są w samym panelu sterującym. Bez miernika lub choćby jakiegoś próbnika się nie obejdzie :hmm:

 

Jeśli zechcesz się dostać do pompki, to w tym typie toalety musisz wyjąć jeszcze element "45"  (jest tylko na wcisk, na uszczelce) i wyjdzie cała pompka, czyli robisz to tak:

 

post-8228-0-15542300-1402014073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..! Wczytuję się w temat spłukiwania i.... mądre macie te wasze WC..! Mam w przyczepce prościutkie,turystyczne WC /kupiłem razem ze starym Wilkiem 460/ do niczego nie podłączone, takie sobie przenośne i pomyślałem, pora to ustrojstwo przystosować do użytku i ...... lizol w ruch,szczota w ruch,inne ważne czynności też , by poniemieckich gó...n nie obwąchiwać i... spłukiwanie ''kaput'' ! Jaki to typ przenośnego WC /to na fotkach/ ,a was BARDZO PROSZĘ o podpowiedź ..!    CO MAM ZROBIĆ BY SPŁUKIWANIE DZIAŁAŁO....! Czy w nazwie urządzenia na dole jest sugestia jakaś ,że baterie muszą być jeśli tak to jak i gdzie one mają być..!?? Może głupoty wypisuję, ale surowy do bólu jestem w temacie i liczę mocno na podpowiedź..Pozdrawiam a teraz fotki..!

post-15811-0-25289400-1402165884_thumb.jpg

post-15811-0-28983300-1402165891_thumb.jpg

post-15811-0-06456600-1402165899_thumb.jpg

post-15811-0-74786800-1402165903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zrobiłem rysunek, który powinien Ci wszystko wyjaśnić. Pod rysunkiem masz oryg. instrukcję i link do filmu instruktażowego dla toalet przenośnych.

 

post-8228-0-48922200-1402168879_thumb.jpg

 

post-8228-0-15554600-1402168880_thumb.jpg

 

porta potti 465 electric.pdf

 

 

P.S.

Twoja toaleta jest z klasy "Lux" - elektryczna pompka  ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zrobiłem rysunek, który powinien Ci wszystko wyjaśnić. Pod rysunkiem masz oryg. instrukcję i link do filmu instruktażowego dla toalet przenośnych.

 

attachicon.gifPP 465 poj baterii.JPG

 

attachicon.gifPP 465 wym batt.JPG

 

attachicon.gifporta potti 465 electric.pdf

 

 

P.S.

Twoja toaleta jest z klasy "Lux" - elektryczna pompka  ;)

Witaj...! Jak dobrze ,że jest to forum...! Piękne dzięki za podpowiedź, filmiki ogl. i powiem, że szorując w sposób zdecydowany WC detalicznie poznałem szczegóły tej toalety,problemem było tylko spłukiwanie..Kombinowałem jak koń po górę ,ale nie chciałem niczego uszkodzić siłowo /plastik stary i kruchy/,więc było zewn. spłukiwanko z małego pojemnika . Pomocna jest fotka mówiąca ,że potrzebne baterie i jak się do nich dostać..Jutro zaraz posprawdzam co i jak /"buda" ma swoje lata to i spłuczka w WC też /,choć diabli wiedzą gdzie i jak długo Hermanowi służyła.. Piszesz,że WC jest klasy "lux" :D ,im więcej "bajerów" tym szybciej się psuje..Wyboru nie miałem,kupiłem przyczepę i miał być w niej "kibel" taki był warunek,a że chłopina się nie naprężał sprzedając, to się teraz czuje...Jeszcze raz pięknie dziękuję i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..! Raz jeszcze ,dzięki Kristofer za pomoc i zaangażowanie w temat. Pojechałem na to moje maleńkie "RANCZO" i wedle Twoich instrukcji bez problemu wyjąłem  "agregat prądotwórczy'' ale okazało się ,że o niczym nie wiedząc /poza Twoją instrukcją co i jak / kupiłem kpl. zafoliowanych pięknie baterii AA szt. 4/ i dotarłem na miejsce.... po wyjęciu "ustrojstwa'' z WC ,okazało się,że baterii trzeba ,aż szt. 6 ..!              A.... Herman ,wedle uznania ,stosował baterie od 2006-2012r i stan "agregatu prądowego" OPŁAKANY /baterie rozlane ,wszędzie mokro /wyczyściłem ,osuszyłem, boję się trochę o samą pompkę jej wirnik ,czy to nie zardzewiało na Amen..! Hmm ..... następne podejście do tematu, po niedzieli myślę ,że zwycięskie, póki co ,mały pojemniczek i ręczne spłukiwanie,bo to tylko nocne siusianko...! Pozdrawiam

post-15811-0-21436000-1402603409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przypuszczam, że tym samym otworem, którym wlewasz mieszankę wody z płynem służącą do spłukiwania, tyle tylko, że musisz przechylić zbiornik spłuczki "do góry nogami" :hmm:

PP465.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Toaleta Thetford 402C L . Odchyla się rurę i wlewa wodę do spłuczki. Można końcówkę przekręcić o 180 stopni w dół ale woda nie wylatuje. Ostatnio użyłem spłuczki aby wylać resztę ze zbiornika . Jednak sądzę że powinien być prostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz tzw. WC stałe (zabudowane) i WC kasetę.

Pokażę Ci to na przykładzie własnej toalety (C2) - minimalnie inny wygląd, ale zasada ta sama.

Mam nadzieję, że zdjęcia powiedzą wszystko. W razie wątpliwości, pytaj.

 

post-8228-0-75612400-1402663199_thumb.jpg

 

post-8228-0-29885400-1402663200_thumb.jpg

 

post-8228-0-80143700-1402663200_thumb.jpg

 

post-8228-0-70313700-1402663201_thumb.jpg

 

post-8228-0-66148900-1402663202_thumb.jpg

 

post-8228-0-12684900-1402663199_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, że ten typ WC występuje w dwóch wykonaniach: z własnym zbiornikiem wody i bez (woda pobierana jest ze zbiornika wody użytkowej). To drugie wykonanie powinno być oznaczane, jako 403 C. U Ciebie jednak jest podany typ 402 C, ale nie ma rurki służącej do kontroli poziomu wody w zbiorniku spłuczki, podczas jej napełniania. To mogłoby sugerować, że wlew służy wyłącznie do wlewania koncentratu zapachowego. Jeśli jednak okaże się, że wlewem można wlać do zbiornika ok. 15 l wody, to szczerze powiem, że brak mi pomysłu, ponieważ nie spotkałem się w praktyce z takim rozwiązaniem. Jedyny logiczny sposób, choć mało efektywny, to spuszczanie resztek wody pompką spłukującą, jednak pompka z pewnością nie będzie w stanie całkowicie opróżnić zbiornika.

Przez odwrócenie rury wlewu o 180 st. można spuścić tylko nadmiar wody, podczas uzupełniania nią zbiornika spłuczki :hmm:

 

To już fotka konkretnie toalety 402-C i jest w niej rurka kontrolna :hmm:

 

post-8228-0-32295700-1402672751_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, spostrzegawczy jesteś :bravo:
Tak, jest tam oświetlenie. Ostatnia fotka, na której pokazuję poziom płynu spłuczki, była robiona nocą i dlatego widać włączone oświetlenie, jak to sympatycznie określiłeś: "komnaty z kasetą" :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.