Skocz do zawartości

Kupno przyczepki... Wielki problem!!!


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

Od kilku lat śledzę forum karawaningowe gdyż zawsze byłem pasjonatem tej formy spędzania wypoczynku w zeszłym roku postanowiliśmy w końcu wypożyczyć przyczepke z wypożyczalni i udać się na pierwsze podboje Europy (Włochy i Austria były naszym celem w roku ubiegłym). No stało się to co się stało czyli zakochaliśmy się w karawaningu i tegoroczne lato znowu chcieliśmy się wybrać po Europie (raczej Grecja) już mieliśmy rezerwować przyczepke w wypożyczalni jednak po analizie doszliśmy że jednak kupimy sobie własną........i tu się pojawił problem ponieważ jak się okazuję jest to chyba trudniejsze niż kupno samochodu tym bardziej jeżeli nie ma się za bardzo doświadczenia z przyczepkami!!!!!!!!!! :niewiem::czerwona:

Dlatego gorąca prośba do was abyście zerknęli na kilka ogłoszeń i wyrazili swoje opinie a może ktoś zna tych sprzedających i ten sprzęt ???????????????????? Dodam jeszcze że chciałbym wydać około 10 tyś jak będzie mniej to ok ale jak przekroczy niewiele to też nic się nie stanie byle by to było coś warte ,bo po przeczytaniu tematu od Mati01 to się trochę podłamałem a jego mi po prostu szkoda choć mam nadzieję że wyjdzie z tego obronną ręką. Powiem jeszcze że mam tyko PJ kat. "B" i szukam czegoś do max DMC1100 kg i żeby były 4 spanka.

A to moje propzycje na obecną chwilę

Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZELKIE SUGESTIE I RADY

 

 

http://allegro.pl/kn...1607782413.html

 

http://allegro.pl/pr...1610198190.html

 

http://allegro.pl/ho...1619931491.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj tak daleko, takie wyprawy zwykle kończą się kiepsko a presja przejechanych kilometrów powoduje, że będziesz przymykał oko na stan.

Ja jeździłem bliżej typu Bielsko Biała i widziałem te okazje z ogłoszeń :(.

 

Mamy przecież na śląsku przyczep jak mrówek. W Bieruniu możesz się naoglądać ile chcesz i bez końca je obmacywać. Albo kupić w Częstochowie u pana który jest polecany na forum i sam je obwąchuje za zachodzie. Weź też kogoś do pomocy na chłodno oceni Twój wybór, a jeździ z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiluś chcesz z WC czy niekoniecznie?

zobacz tu: http://www.stamserwis.pl/oferta.htm jeśli coś Ci się spodoba to mogę podjechać i wstępnie obejrzeć.

Mieli teraz też jechać po kilka tańszych przyczep. Osobiście mogę polecić tego sprzedawcę - u nich kupowałem moją pierwszą Adrię oraz dla kolegi kupowaliśmy dwie przyczepy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak ażeby to WC było choć w zeszłym roku w ogóle z niego nie korzystaliśmy jednak w planach nie zawsze mam zamiar nocować na kempingach i dlatego właśnie by się przydało zaraz zajrze na podaną podaną przez Ciebie stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wc i miejsce do umycia zębów musi być koniecznie jeśli planujesz aktywnie podróżować ... podróż daleko trwa długo więc często odpoczywa się i śpi na parkingach, a wtedy lepiej być niezależnym ! Pytanie jaki rodzaj karwaningu wybierzesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj tak daleko, takie wyprawy zwykle kończą się kiepsko a presja przejechanych kilometrów powoduje, że będziesz przymykał oko na stan.

Ja jeździłem bliżej typu Bielsko Biała i widziałem te okazje z ogłoszeń :(.

 

Mamy przecież na śląsku przyczep jak mrówek. W Bieruniu możesz się naoglądać ile chcesz i bez końca je obmacywać. Albo kupić w Częstochowie u pana który jest polecany na forum i sam je obwąchuje za zachodzie. Weź też kogoś do pomocy na chłodno oceni Twój wybór, a jeździ z przyczepą.

 

Za Bielskiem przy wjeździe do Żywca jest komis i zawsze tam kilkanaście przyczepek stoi. Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia czy sprzedawca jest uczciwy czy nie bo nigdy tam nic nie kupowałem, a po swoją jechałem 10 lat temu do Mielca. W każdym razie możesz też tam podjechać. Tu masz adres www http://matcamp.pl/przyczepy.php. Mam nadzieje że będzie przydatny :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się powtórzę.

 

Ad1 Ładna, ale żadna p-pa z 1995 roku z tyłu nie wygląda tak prymitywnie. Walona była w tył, zwalili zderzak, założyli lampy od Stara, zamaskowali ślady i szukają jelenia . Ok, jeśli naprawiona naprawdę profesjonalnie a dla mnie profesjonalnie oznacza przywrócenie wyglądu fabrycznego. No i skutki ew. uderzenia pojawiają się na drugim końcu trąconego elementu.

 

 

Ad2 Ten Knaus warty uwagi i walki o niego. Cena będzie wysoka. Gość ma go kilka lat, to wielki argument. Fantastyczny przedsionek.

Ad3 Ten egz . już chyba był poddawany ocenie ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Zapewne Grzesiekfizyk ją skojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się powtórzę.

 

Ad1 Ładna, ale żadna p-pa z 1995 roku z tyłu nie wygląda tak prymitywnie. Walona była w tył, zwalili zderzak, założyli lampy od Stara, zamaskowali ślady i szukają jelenia . Ok, jeśli naprawiona naprawdę profesjonalnie a dla mnie profesjonalnie oznacza przywrócenie wyglądu fabrycznego. No i skutki ew. uderzenia pojawiają się na drugim końcu trąconego elementu.

 

 

 

Czyli te Knausy:

http://otomoto.pl/knaus-knaus-country-T1185523.html

http://www.voyagecaravanverhuur.nl/knaus-country.php

http://caravans.marktplaza.nl/caravan-knaus/Knaus-Country-395TK-1994-Stapelbed-15565097.htm

 

też były walone niewiem.gif i mają światła od Stara smirk(1).gif ? Pudło! Eifelland oraz wersja Country były ubogie (tak jak np. Deseo). Fabrycznie nie miały zderzaków, co nie zmienia faktu że ta konkretna wskazana przez wiluśia mogła być walona w tył - tym bardziej że większość przyczep u tego sprzedawcy jest po palmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eifelland oraz wersja Country były ubogie (tak jak np. Deseo). Fabrycznie nie miały zderzaków,

 

Zgadze się ,nie każda budka ma pełny zderzak, tym się nie sugeruj.

 

dodajmy do tego przyczepki " z domu" Sterckeman , Cavalier Bamba - też nie miały pełnych zderzaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak - pierwsza seria:

Ad1.

Może nie będę się powtarzał, ale rzeczywiście ubogie wersje Knausa (Country oraz Eiffeland) miały taki tył. Ta oczywiście - uderzona.

Byłem 2 lata temu u tego sprzedawcy (może dwa lata). Miał sporo budek, ale rzeczywiście znaczna część z nich była naprawiana. Naprawia sam - ma wiatę.

Trudno mi oceniać jak to robi, ale większość "handlarzy" robi aby zarobić, a więc "tak sobie".

więc przód (lewa strona i środek naprawiane)

Ad2

Knaus jest być może bardzo fajny. Polecam 450-tke (sam mam, tylko ciut nowszą). Ale z tamtym zdjęć nie można wywróżyć nic. Brak wyraźnych fotek. Tyłu i lewego boku nie widać wcale.

 

Ad3.

Jeżeli chodzi o Hobby 420 - to nie pamiętam. Chyba jakąś inną poddawaliśmy pod lupkę. Na pewno uszkodzone lewe tylne okienko.

I pytanie, czy listwa nad kołem prawym to mocowanie stolika, czy jakieś wzmocnienie ? Budka wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad3.

I pytanie, czy listwa nad kołem prawym to mocowanie stolika, czy jakieś wzmocnienie ? Budka wygląda ładnie.

To jest fabrycznie montowana listwa do zamocowania małego fartucha ( z kedrą ) zakrywającego koło.

Pod nią 2 uchwyty na zatrzaski małego fartucha bez kedry.

Na suficie w okolicach wywietrznika z przodu prawdopodobnie brzydki zaciek.

Nie jestem pewny ale wydaje mi się że górne szafki kuchenne w ich górnych częściach z powodu wilgoci mają sine przebarwienia - a może to tylko złudzenie :niewiem:

Edytowane przez rover (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pudło! Eifelland oraz wersja Country były ubogie (tak jak np. Deseo). Fabrycznie nie miały zderzaków (...)

 

Tomii , gafa, fakt, przyznaję że niepoprawnie się wyraziłem, a bardziej latam po angielkach niż EU , ale Tomii i Koledzy, porównajcie design przodu i tyłu tej budki. http://allegro.pl/knaus-eiflland-440-rok-1995-i1607782413.html Jest nieadekwatny. Dla zamaskowania założyli nawet 3 stop na LED-ach od modelu 2000.

 

 

 

 

Rover - faktycznie zaciek pod "grzybkiem".

Kurcze , gdzie ty to widzisz Grzesiek? Ja już wzrokiem wypalam luminofory na ekranie ale nic nie widzę niewiem.gif

Może nie ta p-pę oglądam... Hobby tak? Która fota i w jakim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.