Skocz do zawartości

Kupno przyczepki... Wielki problem!!!


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Ja jestem Ciągle na etapie poszukiwań i jak widzę znowu pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży KNAUSA

 

http://moto.allegro....1631910786.html

 

bardzo byłem zainteresowany tą przyczeką jednak cena 13 tyś też wydawała mi się przesadzona na licytacji doszła do 12200 i nie została sprzedana :niewiem: , atu jak widzę nagle pojawiła się cena w opcji KUP TERAZ za 11500zł

 

Możecie mi to wytłumaczyć bo.....COŚ MI TU NIE PASUJE?????????:hmm:

 

Stosuje się na Allegro odpowiednie triki by wzbudzić zainteresowanie.

Sztucznie winduje się cenę w kosmos za pomocą 2 kolesi (stąd ukryte nazwy - nie wierzcie w inne bzdury) byleby minimalnej nie osiągnąć.

Dla laików wniosek jest taki, że jak co najmniej dwie osoby licytują aż tak dużo, to znaczy się musi jest tyle dla nich tyle warta.

Potem wystawia się na all ponownie i w gruncie rzeczy można osiągnąć cenę wyższą niż się naprawdę zamierzało otrzymać.

Trochę skomplikowałem, ale to psychologia.

Nie wykluczam, że lider poprzedniej aukcji jednak ją obejrzał i znalazł coś , co nie pozwoliło na jej zakup w tej cenie, zaproponował 9-10kzł ale się nie dogadali...

Hipotezy.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem hipotezę można sprawdzić po "komentarzu" ;-)

 

 

A teraz do roboty ;-)

Budka nawet fajna. Bardzo pogięty dach... Ktoś łaził po nim?, albo jakieś gałęzie, grad?

post-2768-0-09413000-1306273030_thumb.jpg

Lewa strona - nie wierzę, że tak doszczelnili w fabryce. Trzeba się przyjrzeć, bo uszczelnienie nie jest równomierne.

post-2768-0-68363800-1306273158_thumb.jpg

Z kolei prawa strona, oprócz uszkodzenia widocznego gołym okiem:

post-2768-0-87603700-1306273193_thumb.jpg

może mieć rysy w okolicach drzwi (zaznaczone).

post-2768-0-77791900-1306273231_thumb.jpg

W tych budkach, to nierównomiernie rozłożone uszczelki to norma. Ale trzeba pomacać, czy szkielet okna jest ok.

post-2768-0-40275800-1306273275_thumb.jpg

Dziwne załamanie uszczelki widać tutaj:

post-2768-0-07507300-1306273351_thumb.jpg

A brodzik - taki dziwny. Ciekawe jaki poziom wody można nalać, zanim się zacznie przelewać:

post-2768-0-33874800-1306273401_thumb.jpg

 

Reasumując - jedna z ładniejszych budek na tej stronie wątku prezentowana. Oczywiście - w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gfizyk zwraca uwagę na jakieś pierdy typu kiepski fabryczny brodzik , tudzież kiepsko widoczna uszczelka okna - przecież przednie okno w tej przyczepie jest nieoryginalne - do tego faktu naprawdę można się przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W piątek ponownie zawitamy do Bierunia, a w sobotę do Odrężynka

Pozdrawiamy po sąsiedzku i życzymy owocnych poszukiwań

Lupilu jak jesteś z Zabrza, to spróbuj jeszcze w weekend podjechać sobie na kemping "Relaks" nad Zalewem Pławniowice w Niewieszu. Co prawda miejsce to niewiele ma wspólnego z prawdziwym kempingiem, 99% przyczep jest stacjonarne a i miejsca wolnego nie uświadczysz, tym niemniej zawsze stoi tam parę budek na sprzedaż. Daleko nie masz - podjechać nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Witold - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś się zaangażował w pomoc innym.

 

Co co brodzika - to uwagę można traktować jako moją subiektywną ocenę przydatności tego brodzika. Jest problem nawet z umyciem nóg.

 

Co do uszczelki - gdzie napisałem, że jest kiepsko widoczna? Wskazałem miejsce gdzie ewidentnie coś jest nie ok.

Z czego wnosisz, że okno jest nieryginalne? Czy z tego, że z przodu jest stałe (nie otwierane), a z tyłu się otwiera? Błędny wniosek.

 

PS

Kolego Witold - kolejny raz "pijesz do mnie". Jeżeli masz jakiś problem - zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno z przodu jest otwierane , chodzi o to że wszystkie okna w tej przyczepie z z serii z tzw. szarą obwódką natomiast przednie jest przezroczyste i nie jest to błędny wniosek to pkt 1.Pkt 2 to nie ja piję do kolegi , a kolega reaguje alergicznie na inny punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojniej można pisać uwagi. Początek wypowiedzi witold49: "Kolega Gfizyk zwraca uwagę na jakieś pierdy typu..." czemu miał służyć? Wystarczyło dodać swoją uwagę bez takiego komentarza. Co do okna to po Twojej uwadze przeglądałem ogłoszenia w NL i D i to jest różnie rozwiązane, niekoniecznie wszędzie są okna z szarą obwódką (chyba, że we wszystkich ogłoszeniach są nieoryginalne), ale rzeczywiście można na to zwrócić uwagę przy kupnie.

PS. Co do gfizyka, to wszyscy na forum wiedzą, że ma oko nie od parady i jego zwracanie uwagi na "pierdy" jest cenne.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witold49 , odnośnie tego okna to ok jest inne -brak jasnej obwódki-w porównaniu z pozostałymi ale najważniejsze że jest całe.Teraz zapytam Ciebie czy wolałbyś kupić przyczepę z pęknietym lub uszkodzonym oknem czy takim jakie jest ?.Nowi forumowicze proszą o ocenę i Gfizyk potrafi a co najważniejsze chce pomóc .Pytających raczej interesują wady a nie zalety zalinkowanej przyczepy i byłoby bez sensu opisywać ,że to i to i tamto to jest ok.Stary wyga z kilunastoletnim stażem poradzi sobie bez problemu z ocenieniem cepki .A pytajacemu należy pokazać na co powinien zwrócic uwagę i co ewentualnie jest nie teges.Gfizyk ocenił nie jedną przyczepę nawet pofatygował się i zaznaczył dokładnie na fotkach które miejsca wymagają dokładnych ogledzin i nie jednego uratowało to przed wywaleniem kasy w błoto.

Jeżeli masz jakieś inne uwagi p.t. pierdu to nic nie szkodzi abyś też opisał zalinkowaną przyczepę i dołączył do osób które bezinteresownie chcą pomóc ,każdy ma taką możliwość a kupującemu na pewno każda uwaga będzie przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wiluś nie potrzebował pomocy to wysłałbym mu zdjęcia mailem, ale prosił mnie o zamieszczenie ich tutaj, aby Koledzy mogli pomóc ocenić przyczepę, a nie zajmowali się oceną Kolegów.

 

 

Ale niektórzy - jak widać - inaczej pojmują pojmują pojecie "pomocy" :> ( vide - post witolda )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy.

Jakoś kolego Witold - inni zrozumieli o co mi chodziło. Ja tylko zauważyłem, że nie jest to pierwszy raz. Ale nie chce mi się wracać do historii.

A co do zasadności okien - kiedyś ten temat mnie zastanowił, bo szukając mojego Knausa oglądałem innego. I też zwróciłem uwagę, że z przodu miał okna z "czarną gumą" a z tyłu z "szarą ramką". Wszystko zależy jak sobie kupujący zażyczy. Standardowo wszystkie boczne okna mogą być stałe (raczej oprócz kuchennego). U mnie boczne okna są stałę (4 sztuki), a przy kuchni - otwierane (czyli zgodnie z logiką Witolda - nieoryginalne).

 

Tak jak Koledzy zauważyli - na zdjeciach zaznaczam pierdoły. Ale przecież nikt nie zamieści fotek z ewidentnymi wadami! Przecież nikt nie karze Ci moich ocen czytać. Skoro z nich nie korzystasz.

 

Żeby nie było - każde uzsadnione zdanie (nawet inne niż moje) - traktuję jako naukę. Ja nie pozjadałem wszystkich rozumów i nie jestem Alfą i Omegą. Co więcej - jestem nawet krótkowidzem. Ale jeżeli mogę choć trochę pomóc - to chętnie to robię.

 

 

PS

Na budki z działu "Nasze pojazdy" patrzę pod kątem zalet ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wszystkie boczne okna mogą być stałe (raczej oprócz kuchennego). U mnie boczne okna są stałę (4 sztuki), a przy kuchni - otwierane (czyli zgodnie z logiką Witolda - nieoryginalne).

Przecież ja pisałem o przednim oknie - wyraźnie widać że różni się od pozostałych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się różni, ponieważ jest nieotwierane. A to nie znaczy, że nie jest oryginalne.

Zwróć uwagę, że te ten typ tak ma. Okno z prawej strony (oczywiśc ie przód) jest w kształcie trapezu, a okno z lewej to prostokąt. Na poprzedniej stronie wątku były fotki innego Caravelaira i jest identycznie rozwiązanie.

Poszukaj sobie na Allegro inne tego typu budki i zobaczysz, że jest tak jak piszę.

I nie upieram się dlatego, że koniecznie chcę mieć rację, tylko dlatego, że nie potrzebnie wprowadzasz innych w błąd.

 

Pooglądaj sobie i wtedy możemy wrócić do dyskusji. Jednak pozostaję z nadzieją, że Twoje wątpliwości zostały rozwiane.

 

PS

nie to żebym był nadwrażliwy, ale wydaje mi się, że jesteś mi coś Witold winien...:niewiem: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witold, jeśli jesteś coś winien Gfizykowi, to mu to oddaj, a co do okna to Witold kilka razy mówi o oknie przednim, a Gfizyk uparcie o oknach bocznych, stąd wasze rozbieżności w ocenie tych okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.