Skocz do zawartości

HOBBY modernizacje


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że stałem się posiadaczem hobby to pytam u źródła

Mam koło zapasowe w bakiście, ale zastanawiam się nad przeniesieniem go pod spód.

 

Zmniejszyło by to naciska na hak oraz dało więcej miejsca w luku na lżejsze rzeczy.

 

Problem polega na tym że w mojej przyczepie rama peitz'z jest pełna bez otworów. Może ktoś to robił?

 

Dzięki z góry za sugestie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ALKO są nawet adaptery do starszych modeli, ale do ramy bez otworów to nie mam pojęcia. Proponuję zaciągnąć info pod adresem www.klaja.pl. Ja mam zapas pod podwoziem cepki, za osią i to zmniejsza mi nacisk na hak o kilka kilogramów. Pozdrawiam. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że stałem się posiadaczem hobby to pytam u źródła

Mam koło zapasowe w bakiście, ale zastanawiam się nad przeniesieniem go pod spód.

 

Zmniejszyło by to naciska na hak oraz dało więcej miejsca w luku na lżejsze rzeczy.

 

Problem polega na tym że w mojej przyczepie rama peitz'z jest pełna bez otworów. Może ktoś to robił?

 

Dzięki z góry za sugestie i porady

 

też nad tym myślałem ... i dałem sobie spokój ;)

masz problem z naciskiem na hak ? u mnie w kufrze jeździ 10L wody, butla 11kg, koło i różne pierdoły (chemia do WC, podnośnik itd zabawki dzieciaków)

i nie ma problemów z za dużym naciskiem :hmm:

 

 

możesz to zrobić na zasadzie położenia pręta w kształtce ramy (ceownik)

ale z drugiej strony chyba się nie obejdzie bez wiercenia otworów :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie

 

Problem z naciskiem to takie moje przemyślenia ( max przyczepy to 100 kg a na hak max 52)

Można oczywiście tak zapakować aby wagę dobrać odpowiednią.

 

Myślałem o tym aby zaoszczędzić miejsce w bakiście.

Po zasięgnięciu info w klaja chyba zrezygnuję z tych p[lanów ( przynajmniej do przyszłej jesieni) zobaczę po sezonie jak sie będzie jeździło i jak będzie z wyważeniem przyczepy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku tylko w toyocie nie znalazłem więcej niż 60 kg :niewiem: , no cóż mam jaki mam, samochodu na razie nie zmienię :sciana:

 

zasięgałem języka u dilera hobby i bez otworów nic się nie zrobi - no trudno.

Zarzuciłem temat bo chciałem rady o wózku do koła zapasowego a nie odnośnie haka - ale dziękuję na przyszłośc się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie

 

Problem z naciskiem to takie moje przemyślenia ( max przyczepy to 100 kg a na hak max 52)

Można oczywiście tak zapakować aby wagę dobrać odpowiednią.

 

Myślałem o tym aby zaoszczędzić miejsce w bakiście.

Po zasięgnięciu info w klaja chyba zrezygnuję z tych p[lanów ( przynajmniej do przyszłej jesieni) zobaczę po sezonie jak sie będzie jeździło i jak będzie z wyważeniem przyczepy

 

Pozdrawiam

 

zobaczysz po sezonie, mnie się też wydawało mało miejsca ... i bałem się nacisk na hak

praktyka pokazała że miejsca nie brakuje, a z naciskiem nie ma tragedii

może jak wrzucę rowery na dyszel to wtedy będę chciał koło dać daleko za oś do tyłu, dla zrównoważenia wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak wrzucę rowery na dyszel to wtedy będę chciał koło dać daleko za oś do tyłu, dla zrównoważenia wagi

 

Właśnie dlatego wolę bagażnik zamontowany na tylnej ścianie :-), jak miałem bagażnik montowany na dyszlu to w tylnym schowku pod podkową woziłem przedsionek dla odciążenia dyszla - nieźle się do tego nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wolę bagażnik zamontowany na tylnej ścianie :-), jak miałem bagażnik montowany na dyszlu to w tylnym schowku pod podkową woziłem przedsionek dla odciążenia dyszla - nieźle się do tego nadaje

 

:ok:

 

bagażnik taki jest OK, ale samemu montować ... trochę roboty i kosztów

ja myślę o zrobieni bagażnika na bazie uchwytu montowanego na kulę haka

będę miał do auta i co cepki, zostaje tylko zamontować kulę haka do ramy :hmm:

 

a co z tego wyjdzie ... zobaczymy, na razie nie mam z kim pedałować :(

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie że temat wałkowaliśmy kiedyś na forum z tym bagażnikiem. Skończyło się na braku homologacji.

 

Jak to nie masz z kim jeździć?

 

Myślałem że będziesz któreś dziecko woził. :hmm:

 

Jak miałem problem z wagą to butlę ładowałem do środka na tył. Oczywiście pełną.

 

Miłego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ja swojego czasu też zastanawiałem się nad wożeniem rowerów na bagażniku dachowym. U mnie odpadł ten pomysł bo żeby na Carnivala włożyć rower to bym musiał jeszcze drabinę ze sobą taszczyć :D, ale może u Ciebie będzie to lepsze rozwiązanie niż kombinowanie z bagażnikiem na dyszlu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinuje bagażnik na kule haka, który będę woził też na dyszlu

post-139968-imported-2b00cdd8-32fd-42fa-bc4b-e0692ebb65fc_thumb.jpg

 

a jeździć nie mam z kim, starszy jakoś się nie pali do fotelika, a sam jeszcze nie umie :niewiem:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.