Skocz do zawartości

HOBBY modernizacje


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej z tym zaproponowanym przez Ciebie rozwiązaniem to chyba strzał w dziesiątkę - wielokrotnie zastanawiałem się patrząc na wykończenia wokół okien: "co tam może się dziać", a gdy pojawiają się pierwsze sygnały, że stoi woda to juz w zasadzie jest za późno....

 

Czy samemu mozna - jak sugeruje Konrad_b zrobić sobie otworki na skraplanie?

Czy to załatwi temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej z tym zaproponowanym przez Ciebie rozwiązaniem to chyba strzał w dziesiątkę - wielokrotnie zastanawiałem się patrząc na wykończenia wokół okien: "co tam może się dziać", a gdy pojawiają się pierwsze sygnały, że stoi woda to juz w zasadzie jest za późno....

 

Czy samemu mozna - jak sugeruje Konrad_b zrobić sobie otworki na skraplanie?

Czy to załatwi temat?

oczywiście ze można samemu to wykonać dla ułatwienia zrobię szablon aby nie wiercić w parapecie :skromny:

czy to załatwi problem tego nie wiem ale na pewno poprawi sytuacje z odpływem parowaniem wody

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie udało mi się zrobić takiej fotki jakby dla potwierdzenia problemu skraplania zawsze efekt końcowy czyli degradacja

 

jednak dzisiaj przy porannym otwarciu blachy tak to wygląda no to teraz mam potwierdzenie

 

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z myślą o tytułowych modernizacjach i problemach poruszanych w ostatnich postach (wilgoć ) , chciałbym zaproponować coś co sam sprawdziłem w moich dwóch ostatnich remontowanych przyczepach.

Propozycja dotyczy prac remontowych. Chodzi dokładnie o otwory rewizyjne umieszczane w newralgicznych miejscach by mieć w przyszłości kontrolę nad stanem naszych uszczelnień.

 

Jak już pisałem . Jeśli robię przyczepę to najczęściej od podstaw więc i tym razem miałem możliwość stworzenia sobie właśnie takich otworów rewizyjnych .

Otwory umieściłem zarówno w narożnikach ścian jak i w podłodze, wewnątrz komór łóżkowych.

Jeśli kiedykolwiek pojawi mi się woda wewnątrz ściany ja będę o tym wiedział i w porę zareaguję. zanim ona zacznie trawić mi drewno.

 

 

Posłużę się przykładem co prawda w moim Knausie, a nie tytułowym Hobby ale w zasadzie to bez znaczenia.Kwestia tylko odpowiedniej lokalizacji.

Na poniższych zdjęciach są dwie komory łóżkowe . W ich dnach widoczne są prostokątne klapki rewizyjne z otworkiem na palec do otwierania klapki.

Po otworzeniu widzę w nich zagłębienie w dolnej warstwie podłogi. Tam dotrze woda z ewentualnych przecieków poszycia. Dlaczego jestem tego pewien?

Przed montażem wierzchniego poszycia a także przed ułożeniem styropianów całe ściany zakonserwowałem od zewnątrz Sadolinem. Także przemazałem blachy. Jest to środek konserwująco grzybobójczy doskonale penetrująy drewno z dodatkiem wosku. Woda spływa po nim jak po kaczce. Styropiany także przesmarowane mam tym dla właśnie tej woskowej powłoki.Ponadto tu i ówdzie listwy kratownicy podłogi i ścian przed konserwacją posiadają nafrezowane 3mm/2mm kanały , które ewentualną wodę ukierunkowują do zagłębień rewizji.

 

Mając 4 rewizje w każdej z czterech komór łóżkowych plus po jednej przy nadkolach, w okolicach wejścia oraz vis a vi drzwi, w aneksie kuchennym i narożnikach ścian zapewnia mi wykrycie jakiegokolwiek zacieku na obszarze całej przyczepy.

 

Stworzenie takich rewizji to na prawdę mały kłopot w całym spektrum remontowych prac a olbrzymi komfort psychiczny .

Kiedy jest deszcz wystarczy zajrzeć i już wiem że woda skrycie nie degraduje mi przyczepy.Wszak wszyscy wiemy że kiedy już dostrzeżemy na ścianie symptomy podciekania to jest już za późno a potem okazuje się że wystarczyło w odpowiednim czasie szybko zareagować z uszczelnieniem.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że producenci przyczep oszczędzają na materiałach, bo jak by w fazie produkcji cepki zakonserwowali dobrze drewno, przynajmniej w tych miejscach gdzie może pojawić się skraplanie wody to andrewa1 miał by mniej pracy i pewnie moja cepka stała by już u niego na placu, a tak muszę czekać do maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze sie przylacze.Konserwacja drzewa ........Mieszkam w Norwegii gdzie buduje sie domy drewniane i o dziwo wiekszosc drewna jest niekonserwowana.A to z prostego powodu, mozna je bezposrednio malowac.Jesli zas decyduja sie na konserwowane to i tak czekaja okragly rok i dopiero je maluja.Zapytalem dlaczego tak robia a oni mi na to ze sol z konserwacji musi sie wyplukac bo inaczej farba sie odparzy.A jaki mialo by to wplyw na polaczenie klejone?Nie sprawdzalem i raczej nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie przylacze.Konserwacja drzewa ........Mieszkam w Norwegii gdzie buduje sie domy drewniane i o dziwo wiekszosc drewna jest niekonserwowana.A to z prostego powodu, mozna je bezposrednio malowac.Jesli zas decyduja sie na konserwowane to i tak czekaja okragly rok i dopiero je maluja.Zapytalem dlaczego tak robia a oni mi na to ze sol z konserwacji musi sie wyplukac bo inaczej farba sie odparzy.A jaki mialo by to wplyw na polaczenie klejone?Nie sprawdzalem i raczej nie zamierzam.

 

Albo klej albo impregnat. Jeśli chcesz dobrze coś skleić to tego miejsca nie impregnujesz. Dopiero po sklejeniu i wyschnięciu kleju malujesz połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno się nie odzywałem bo i prawie nic nie zmieniałem w przyczepce. Dziś doszły w końcu do mnie dwie lampki z oświetleniem ambiente od Espaca i jutro montaż. Sam jestem ciekawy jak to będzie się sprawdzać. Ambiente dlatego iż chciałem uzyskać delikatną poświatę którą można nazwać oświetleniem nocnym.

Dodatkowo możliwość regulacji intensywności Czyli taki ściemniacz to dodatkowa korzyść :-) Poniżej fotki jak lampki świecą.

101001.jpg

101003.jpg

101004.jpg

101002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Czy trzeba na coś specjalnie uważać wycinając dziurę w dachu w Hobby 560? Chciałem w niej założyć klimę i nie bardzo wiem czy nie zniszczę jakiegoś wzmocnienia dachu, szkieletu czy czegoś tam innego.

 

Czy przy montażu klimy trzeba zabezpieczać wycięty dach w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, nie bardzo wiem czy zakładać nowy temat czy właśnie tak jak teraz nowy wątek w istniejącym już temacie?

 

mam pytanie o zasadność i potrzebę instalowania w budce czujnika do wykrywania czadu i gazu /bardziej chodzi o to pierwsze bo jest dziadostwo bezwonne/.

Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam pytanie o zasadność i potrzebę instalowania w budce czujnika do wykrywania czadu i gazu /bardziej chodzi o to pierwsze bo jest dziadostwo bezwonne/.

Będę wdzięczny za informację.

 

Ja myślę, że nawet trzeba. Zastanów się 100, 200 czy 300 zł, a tragedia w rodzinie.

Ja uważam, że warto. Nawet jeżeli ani razu się nie przyda. Spokój też jest cenny.

JA jadę na wczasy wypoczywać a nie zastanawiać się czy coś się wydarzy. Myślę, że każdy tak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak zatykasz/zamykasz otwory wentylacyjne w podłodze, lub w dachu, jak masz stracha - zakładaj.

 

Spokój jest bezcenny.

 

Jeżeli nie ograniczasz wentylacji i kontrolujesz instalację gazową, bezcelowe.

 

Ale nie wiadomo czy sąsiad na kempingu kontroluje?

 

Może faktycznie warto?

 

Miłych rozważań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie wiadomo czy sąsiad na kempingu kontroluje?

 

Może faktycznie warto?

 

 

 

 

 

Sławcio, tak to tylko w Erze

Te czujniki nie uchronią nas przed sąsiadem nie dbającym o swoją instalację.

Tak jak sam napisałeś. Grunt mieć dobrą wentylację i jest ok.

Ale noc zbiera swoje żniwa najczęściej w okresie chłodniejszym. Wtedy się dogrzewamy i tak dalej.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja korzystając z okazji przeglądu mojej budki w Center - Campie zafundowałem sobie klapę serwisową :)

Wreszcie znikł problem latania z przedsionkiem po calej przyczepie podczas pakowania.....

post-5296-0-33472100-1348047133_thumb.jpg

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No Panowie i panie, nowy sezon za pasem!

 

Jakie rewolucje planujecie w swoich budkach?

 

W tym roku działam:

1. dodatkowe zewnętrzne gniazdko na końcu przyczepy na piekarnik do przedsionka,

2. powrót trafo na pokład budki, sprzężenie z aku,

3. oledowanie przyczepy wewnątrz,

4. budowa pełnego łóóżka z przodu, wymiana tapicerki - stylizacja pod młodsze roczniki :)

5. lokalne uszczelnienia i poprawa fabryki.

 

Dodatkowo pewnie wizyta u Przyczepy-Wiola celem poprawy samopoczucia i bezpieczeństwa.

 

Zatem niech już ten cholerny śniego odpłynie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.