Skocz do zawartości

HOBBY modernizacje


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

witam w temacie

 

Zacznę może tak troszkę cepek marki hobby się przewineło przez moje ręce i te nowsze i te starsze poza jednym jakby standartowym problemem z przednia ścianą który występuje niezależnie czy cepka ma okno z przodu czy nie hobby ma tez inne problemy ale nie o tym

 

skupiam się nad przednia ścianą i bakistą a po ostatnich pracach doszedłem do wniosku :

 

uszczelnianie na siłę parapetu i bakisty tak naprawdę nie załatwia problemu wręcz przeciwnie będzie go tylko pogłebiać

 

już wyjaśniam patrząc na stan po otwarciu

 

 

 

 

 

oczywiście mogę podać więcej fotek

 

zamiast uszczelniać czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie kilku otworów tak aby ewentualna woda miała gdzie

 

spłynąć

 

mowa o otworach w tej częsci

 

 

 

 

 

zarówno po prawej i po lewej stronie dlaczego tu ?

 

już odpowiadam to miejsce to pusta przestrzeń zamknięta gołą blachą co przy różnicach temperatur może powodować mimowolne skraplanie się wody co dalej to widać na fotkach

 

w nowszych modelach zastosowano nieco inne rozwiązanie a mianowicie górna część bakisty-schowka została całkowicie usunięta

 

 

 

takie moje przemyślenia na ten temat pod dyskusje użytkowników

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

GDZIE TE OTWORY PROSZE O PODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A dziś jest środa ;)

 

 

A apropo modyfikacji to jeszcze chwilka i zostanie mi tylko dowód rejestracyjny i tabliczka znamionowa bez zmian, chociaż DR co roku się zmienia, więc nie wiem czy można uznać go jako niezmienny ;)

Najważniejsze że zaczynam robić już "fajne" rzeczy a nie tylko konieczne :)

 

Wczoraj prototypowo zamontowałem dwie podpory tylne z przyczepy o dmc 2000kg. Sztywność budki na łapkach mocno wzrosła (waga też - o jakieś 1,7kg na łapkę :( ) wydaje mi się że przy mojej miękkiej ramie więcej nie usztywni się... ale efekt jak na razie bardzo obiecujący :)

 

A w sobotę przykręciłem prototyp sanek :) może i nie ładny, ale chyba będzie działać to :D

 

Mam nadzieję że na Suchedniów przynajmniej to zdążę dokończyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe o problemie z wyważeniem i kiwaniem (koło i podpory) pisałem w dziale wady i przypadłości dokładnie rok temu 1.09.2012 :D

To się nazywa szybkość działania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne :D

 

Z racji dalszych przygotowań do zlotu i kompletowania przyczepki.

Dziś zakończyłem prace z moowerem (pewnie jeszcze czekać mnie będzie rozkręcenie mechanizmu ale już wszytko leży na swoim miejscu i jest OK i tak jak bym chciał :D

Dokończyłem robić prototyp sanek i czekają już tylko na test jazdy - oczywiście tym testem będzie piątkowy wyjazd.

Przyczepka też dostała dwie przednie łapki i w ten sposób chyba wyeliminowałem (na tyle ile się da) to denerwujące mnie huśtanie... Jeszcze trzeba przeprowadzić testy "mieszkalne" ale wydaje mi się że jest bardzo dobrze w tej kwestii.

Zamontowałem diodę na przewodzie z wtyczki samochodowej zasilanym "po stacyjce" i mam nadzieję ze już Scenic nie będzie głupiał mając dwa akumulatory :D

Przy okazji moowera i tej diodki (czyli zabawy w elektryka) dorzuciłem sobie bezpiecznik różnicowo prądowy do rozdzielni prądu oraz zrobiłem przymiarki pod montaż nowej lampy nad drzwiami wejściowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardziej prozaiczny problem.

Po powrocie z wakacji drogą krajowa nr 25 - NIGDY WIĘCEJ!!!! - poodchodziły mi meble od ścian.

Niby nie przeszkadza..... ale optycznie denerwuje.

 

Ma ktoś patent na naprawę tego feleru?

Jak podopychać meble do ścian i skręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardziej prozaiczny problem.

Po powrocie z wakacji drogą krajowa nr 25 - NIGDY WIĘCEJ!!!! - poodchodziły mi meble od ścian.

Niby nie przeszkadza..... ale optycznie denerwuje.

 

Ma ktoś patent na naprawę tego feleru?

Jak podopychać meble do ścian i skręcić?

Domyślam się, że chodzi Ci o meble stojące na podłodze i podpierające sufit. Jeżeli tak to problem jest głębszy, gdyż może to być powodem zwichrowania się całej klatki przyczepy. Zamiast prostokąta w rzucie bocznym wzdłuż osi jazdy przyczepy może być romb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardziej prozaiczny problem.

Po powrocie z wakacji drogą krajowa nr 25 - NIGDY WIĘCEJ!!!! - poodchodziły mi meble od ścian.

Niby nie przeszkadza..... ale optycznie denerwuje.

 

Ma ktoś patent na naprawę tego feleru?

Jak podopychać meble do ścian i skręcić?

 

Grzesiek u mnie jest to samo niestety, najpierw po Grecji wyjechała mi kuchnia (szafka pod zlewozmywakiem)

teraz po Cro i super drogach na Węgrzech wyjeżdża szafa i z łazienką

 

niestety to nie są wkręy, tylko coś jak kołki rozporowe, zostaje uciąć i wkręcić wkręty

plus wzmocnienie jakimiś kątownikami w narożnikach

np http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/katowniki-komandorki-33x33mm-nr-5.html

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwaga! Odgrzeję kotleta, ale nie wiem, czy Kolega jeszcze uczestniczy w forum. Czy kupowałeś zderzak nowy, razem z lampami i czy jest tutaj jakaś tolerancja szerokości?

Robota wykonana 45minut i zderzak założony a wygląda to tak:

 

attachicon.gifIMG_1645.JPGattachicon.gifIMG_1646.JPG

 

 

 

 

 

GregorY możesz przyjeżdżać po zderzak :bevil:

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Odgrzeję kotleta, ale nie wiem, czy Kolega jeszcze uczestniczy w forum. Czy kupowałeś zderzak nowy, razem z lampami i czy jest tutaj jakaś tolerancja szerokości?

 

Uwaga! Odgrzeję kotleta, ale nie wiem, czy Kolega jeszcze uczestniczy w forum. Czy kupowałeś zderzak nowy, razem z lampami i czy jest tutaj jakaś tolerancja szerokości?

Uczestniczę, chociaż mam teraz inną przyczepę  :hmm:

Zderzak kupowałem używany wraz z lampami. Montaż jest banalnie prosty, ale musisz przed kupnem zmierzyć szerokość przyczepy.

Te zderzaki są chyba w trzech lub czterech rozmiarach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.