Skocz do zawartości

Wielka prośba o ocenę


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

przypomniałam sobie, że jeden z właścicieli komisu proponował nam przerobienie dowodu. przyczepa miała 1500 DMC, a my możemy ciągnąć tylko 1300. Koniecznie chciał nam wcisnąć tą przyczepę. Stwierdził poza tym, że ślubu z samochodem nie braliśmy, więc możemy sobie później kupić auto, które bez problemu pociągnie taką przyczepę. :sciana: Właściciel powiedział, że można zgłosić, że się zgubiło dowód rejestracyjny i jak mamy znajomego diagnostę to żeby wbił nam jako DMC masę przyczepy. Też się zastanawiam jakie konsekwencje może ponieść osoba, która nieświadomie oczywiście kupi przyczepę z zaniżonym DMC i to wyjdzie. Nie mówiąc o bezpieczeństwie, bo może się okazać, że przyczepa jest cięższa od auta, a ograniczenia mają czemuś służyć. No cóż niektórzy by sprzedać posuną się chyba do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeśli papiery są ok, (tabliczka itp) ... to przy ważeniu zabiorą DR

teoretycznie ciężko wpaść na wagę, w praktyce wiadomo jak to jest ...

 

w sumie ciekawe ... ktoś faktycznie może nie zdawać sobie sprawy że jeździ taką przyczepą

 

na przeglądzie na ważą chyba przyczepy, u mnie MW się nie zgadza i nigdy się nie pytali

(jadę przyczepą załadowaną, stąd min 100kg więcej jak w DR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przyczepę na przeglądzie ważyli ( sprowadzona z Anglii). Na stacji okręgowej mają już taki sprzęt, że diagnosta nawet nie musiał nią specjalnie manewrować ( waga była zamontowana w linii diagnostycznej zaraz za rolkami do sprawdzania hamulców). Zastanawia mnie jak wygląda i jakie dane zawiera tabliczka znamionowa w tej przyczepie z ogłoszenia? W papierach można namieszać, ale na tabliczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też znalazłam ogłoszenie z podejrzanym DMC

"Witam mam do sprzedania Śliczna przyczepę kempingowa. LMC luksus Lord . długość użytkowa: 5 m , szerokość: 2,15 m , Wysokość 2,50 rok produkcji 1999. model do 2002r Masa własna 840 kg masa F 1. to 980 KG ." http://allegro.pl/pr...1815298696.html

 

Ciężko mi uwierzyć, że 5 m przyczepa może byc taka lekka.

 

Witam

Mój Wilk ma 5.20m dł i masę własna 890 kilo. Ważyłem ją w lipcu na przeglądzie i z bambetlami wazyła 973 kg. DMC 1200. W oryginalnych papierach i na tabliczkach( a mam nawet od niej gwarancje, kupiona od 1 właść) są te same parametry, wiec przyczepa tej długości moze tyle ważyć.

Edytowane przez vojtas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przyczepę na przeglądzie ważyli ( sprowadzona z Anglii). Na stacji okręgowej mają już taki sprzęt, że diagnosta nawet nie musiał nią specjalnie manewrować ( waga była zamontowana w linii diagnostycznej zaraz za rolkami do sprawdzania hamulców). Zastanawia mnie jak wygląda i jakie dane zawiera tabliczka znamionowa w tej przyczepie z ogłoszenia? W papierach można namieszać, ale na tabliczkach?

 

tabliczka, jaki problem http://allegro.pl/tabliczka-znamionowa-tabliczki-plytka-plytki-i1819722559.html

 

a wagę to wiem że mają, bo sam prosiłem o zważenie, wyszło że przyczepa waży ponad 900kg, a papierach MW 830kg

DMC nie przekroczyło, ale diagnosta nic się nie pytał n/t czy pusta pełna

 

normalnie jakbym nie zapytał o wagę, to chyba by nie patrzył, zwłaszcza że musiałem trochę po manewrować, bo stała krzywo :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - ten Knaus z Ostrowca jest bliźniaczy do mojego. Listew "nieoryginalnych" jest więcej - nad każdym nieotwieranym oknem z lewej strony - tu chyba ktoś montował markizy nad każdym z tych okien, więc ta listwa też pewnie jest do czegoś podobnego. My mamy w środku wykończenie drewniane a tu jest białe, ale to kwestia gustu. ogólnie sprawia wrażenie bardzo, bardzo zadbanej. Nie wiem czy nie była zmieniana lub naprawiana lodówka - coś dziwnego jest z klawiszami od przełączania 12V - 230V (zdjęcie nr19) tak jakby były zapadnięte.

Ale czy taki układ wnętrza będzie odpowiadał Ewie ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam, żeby przyczepa wpadła mi w oko, oczarowała od pierwszego wejrzenia, ale głos rozsądku, podpowiada, żeby się nad tą jednak zastanowić...

http://www.karawanin.../sudwind440.htm

 

 

Ewa0208 jak chcesz to umówię się z kolesiem i podjadę ją obejrzec dokładnie, zrobię ci zdjęcia itp... Nie ma problemu.

Edytowane przez voice (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.