Skocz do zawartości

Wielka prośba o ocenę


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

Ewa - budka chyba fajna. Zdjęcia są niestety jakości "takiej sobie"

Wypatrzyłem niewielkie wgniecenia na lewej ścianie:

post-2768-0-19553900-1315425170_thumb.jpg

 

Nie ma dramatu :ok:

Te wgniecenia - ''raczej bez wpływu'' to jest po prostu wypływający uszczelniacz z łączenia płatów blachy. Łączenia te są zamaskowane aluminiową listwą.

Do roku 1989/90 uszczelniacz był koloru czarnego a od roku 90/91koloru białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model z roku 1989 i wcale nie model ''Prestige'' a tylko najuboższy model Hobby typu ''Classic'' :(

Przyczepa pozbawiona drzwi przesuwnych oddzielających przód przyczepy od tylnej części.

Od razu widać brak klapki na przyłączu elektrycznym - ale to drobiazg.

 

Z tego co widzę na zdjęciach jest tam Truma z nadmuchem (widać wyloty powietrza), chociaż nie ma tego w opisie aukcji, Classic nie był wyposażony w nawiewy, tak więc moim zdaniem jest to wersja prestige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zdjęciach jest tam Truma z nadmuchem (widać wyloty powietrza), chociaż nie ma tego w opisie aukcji, Classic nie był wyposażony w nawiewy, tak więc moim zdaniem jest to wersja prestige.

Ewentualny mały dodatek nie nie zmieni klasy i modelu tej przyczepy hehe%281%29.gif

To jest ''Classic'' z frontami szafek z płyty oklejonej białą drewnopodobną okleiną.

De luxe mają z prawdziwego dębowego drzewa a ''Prestige'' z rzeżbionego dębowego drzewa ( tak jak moja ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę 3 grosze bo śledzę kącik dla kupujących od pewnego czasu (jako totalny nowicjusz)spineyes.gif. To jest chyba deluxe ma faktycznie lepszy układ moim zdaniem o stanie się nie wypowiadam jeszcze za małe mam porównanie– uczę się od fachowcówbow.gif. Na moje oko nie wygląda źle ale mało zdjęć jest z zewnątrz więc trudno ocenić.

 

http://allegro.pl/ho...1810992018.html

Edytowane przez Bogol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualny mały dodatek nie nie zmieni klasy i modelu tej przyczepy hehe%281%29.gif

To jest ''Classic'' z frontami szafek z płyty oklejonej białą drewnopodobną okleiną.

De luxe mają z prawdziwego dębowego drzewa a ''Prestige'' z rzeżbionego dębowego drzewa ( tak jak moja ).

 

w tych po 90 było jak piszesz, ale czy wcześniejsze też tak miały ?

skąd w takim razie napis prestige na zewnątrz budki ?

i kaseta, wydaje mi się że w tych latach nie był to standard ?

 

mnie to sie w oczy rzuciła czerń na tej przyczepie, wygląda jakby wyjechała z fabryki wczoraj ;)

porówując nawet do tej 430 to widać jaka jest różnica :niewiem:

 

pytanie na ile to podrasowanie fotek ? a może faktycznie stała gdzieś w garażu i zachowała się w takim stanie :niewiem:

 

cena tej 420 ... hmm jeśli wygląda tak jak na fotkacj to może warta tych 10tyś

ale jeśli wygląda na żywo tak jak ta 430, to dokładasz 1000zł i masz

http://allegro.pl/hobby-420-de-luxe-4-5-osob-lazienka-wc-namiot-i1802639812.html

dwa lata młodszą

tylko że Ty chciałaś z jasnym wnętrzem :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, wg mnie najładniejsza ze wszystkich przyczep, które "rzuciłaś" do obejrzenia. Sprzedawca jest uczciwy i chyba specjalnie nie naklejałby napisu PRESTIGE, chyba, że zrobił to poprzedni właściciel. Ale obojętnie jaka to seria, cepka wygląda fajnie, bardzo ciepłe jasne wnętrze (na zdjęciach wydaje się zadbane), z zewnątrz OK.

Co do układu to ja mam podobny w Knausie z tym, że sypialnia z przodu na stałe, ale tył - rozwiązanie identyczne. W Rumunii byliśmy w 4 dorosłe DUŻE osoby i życie przez 16 dni nie sprawiało problemów - oba łóżka rozłożone na stałe, a stolik i krzesła na zewnątrz. Jeśli przewidywaliśmy posiłek w drodze, wtedy od razu rano ścieliło się łóżko i tylko na czas posiłku "w drodze" trzeba było podnieść stolik... Minuta i po robocie ;)

Warto ją obejrzeć wg mnie :)

 

PS. Teraz zauważyłem link Konrada do cepki od Pana Darka (też sprzedawca polecany na forum). Częstochowę masz po drodze do Ostrowa (chyba) ;) to możesz wziąć kasę do kieszeni i jechać obejrzeć obie. Najpierw Czwa, potem Ostrów, decyzja i... Albo z Ostrowa albo z Czwy wracasz z cepką ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, z moich skromnych doświadczeń wiem, że wersja potocznie zwana "półtora łóżka" jest różna w różnych modelach przyczep. My mamy Knausa i po rozłożeniu dwóch łóżek mam swobodne przejście i dostęp do lodówki i łazienki. Wiem o problemach kolegów (Beyerland), że przy rozłożonym łóżku był z tym spory problem. Układ nasz wyśmienicie sprawdza się dla rodziny 2+1, przy mniejszych dzieciach 2+2 tez jest OK. W te wakacje spaliśmy nawet po 5 osób i też da się przeżyć, ale to wszystko kwestia gustu i wygody. Opuszczana umywalka też nam jakoś strasznie we znaki się nie daje, choć wiem, że kilku forumowiczów na to rozwiązanie narzeka.

Dla Ciebie (Was) przy dwójce dzieci na pewno układ z dwoma pełnymi sypialniami jest bardziej przyszłościowy, choć pewnie póki dzieci nie podrosną to układ jak w Hobby 420 jest w zupełności wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli można to odpowiem to co wiem.

 

Odnośnie wkrętów nieoryginalnych - jak najbardziej nie są fabryczne, zgadza się - ale szczerze mówiąc nie wiem do czego one są, jak pojadę dziś lub jutro na działkę gdzie jest przyczepa to przyjrzę się i mogę zrobić jakąś fotkę, opis - bo nie wiem szczerze mówiąc.

 

Wgniecenia na bocznej ścianie - bez przebicia poszycia, no i zgadza się, brak klapki od przyłącza prądu.

 

Dokładna data produkcji 15 luty 1989 :-)

 

Odnośnie modelu: no więc tak. Ja mogę się sugerować tylko i wyłącznie naklejką na budzie, po ani w dowodzie holenderskim, ani tym bardziej polskim, nie ma oznaczenia wyposażenia - jest tylko Marka Hobby model 420. A z tego roku Hobby nie ma długiego VINu do zdekodowania tylko krótki nr identyfikacyjny.

 

->szary11 -> "Dla 2 osób rewelacja, dla 3 dobrze, ale dla 4 jest trochę zabawy. Mniejsze łóżko rozkłąda się z elementów a po rozłożeniu ciężko się chodzi. Śpi się OK."

 

dokładnie tak. po rozłożeniu łóżka ciasno się przechodzi do łazienki / na zewnątrz.

 

odnośnie uszczelnień - nie zauważyłem nigdzie nadmiernych ilości i w moim oku wszystkie listwy są oryginalne (nie ma śladów prostowań, "dosztukowywania", czy silikonu). Warto nadmienić, że to co często boli Hobbi'tki z tych lat - narożniki od spodu i okolice nadkoli - są zdrowe i twarde.

 

Odnośnie wyposażenia: zgodnie z opisem aukcji przyczepa nie posiada ogrzewania (TRUMA) ani nadmuchów - pod szafą jest oryginalna atrapa pieca ale nie ma nic poza tym - za atrapą jest pusta szafka.

 

Ostatni właściciel miał ją 4 lata (w dowodzie holenderskim jest data przerejestrowania na aktualnego właściciela) i była w garażu, wcześniej nie wiem. Pani Ewie przesłałem paczkę fotek w lepszej rozdzielczości, na życzenie również mogę podesłać innym osobom.

 

A jeżeli chodzi o ilość spań - wspomnę że w komplecie do tej hobby jest przedsionek z dokładaną obok sypialnią (komplet DOREMA).

 

Pozdrawiam,

Adam Bilan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie analizy i pomoc w ocenie.

 

Martwi mnie trochę to spanie (moje dzieci są duże, 16 i 8 lat), dlatego chciałam piętrowe łóżko, żeby przyczepa nie była długa, a miała miejsce dla 4 osób, żeby nocą do WC iść nie po czyjejś śpiącej głowie, bo na kasetę się uparłam właśnie z powodu nocnego siusiania hehe%281%29.gif i łazienka głównie nocą nam potrzebna.

 

Może Pan Adam ma coś co pasuje jeszcze bardziej do mojego opisu w podpisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - zakładka Aktualna Oferta na naszej stronie internetowej www.karawaning.net

 

Pozwolę sobie jeszcze wyrazić opinię, że wspomniany Knaus Sudwind - gdyby go postawić obok owej Hobby, jest co najmniej o klasę lepszą przyczepą. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz - bliżej mu do nowego modelu Hobby (m.in. niebieski pasek zamiast czarnego i inny kształt kufra przedniego). Ale nie chciałbym tutaj wszczynać dyskusji która marka jest lepsza - wyrażam swoje zdanie na temat tych dwóch egzemplarzy.

 

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znają moją słabość do Knausów. ;-)

Co do tego konkretnego egzemplarza zastanawiają mnie dwie rzeczy:

- domyślam się, że listwy nad oknami na lewej ścianie są do tych małych markiz nad-okiennych. Ale po co jest listwa z prawej strony od drzwi do tylnego narożnika?

- druga zastanawiająca sprawa to tylna ściana. Otóż wydaje mi się, że tylne ściany w Knausach (z tego rocznika) były dwuczęściowe i inaczej malowane. Nie jestem pewien, czy ta ściana jest oryginalna, a listwa wspomniana przeze mnie w pkt. 1 - jeszcze bardziej rzuca cień wątpliwości, czy budka nie została puknięta w tył oraz bok.

Oczywiście - mogę się mylić. :niewiem: Dzielę się tylko wątpliwościami.

 

Prawdę mówiąc do budek od Adama - rzadko się można przyczepić :ok:.

post-2768-0-32171600-1315511780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.