Skocz do zawartości

lodówka źle chłodzi na gazie a na 220 idealnie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nic nie odłączy. Na 220V masz zapewne termostat i to on odpowiada za pracę lodówki, jak gaz będzie chodził to w zależności od temperatury i ustawienia termostatu 220V może się nie aktywować.

 

:ok:

czyli właściwie można nie wyłączać 220v :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja lodówki zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia tylko na jednym z trzech zasilań: gaz, 230V albo 12V. Praca na więcej niż jednym czynniku prowadzi do awarii. Termostat z układu 230V nie ma nic do powiedzenia jeżeli lodówka pracuje aktualnie na gazie. Wydajność lodówki na gazie reguluje się wyłącznie wielkością płomienia gazowego ustawianego ręcznie pokrętłem z napisami max i min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja lodówki zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia tylko na jednym z trzech zasilań: gaz, 230V albo 12V. Praca na więcej niż jednym czynniku prowadzi do awarii. Termostat z układu 230V nie ma nic do powiedzenia jeżeli lodówka pracuje aktualnie na gazie. Wydajność lodówki na gazie reguluje się wyłącznie wielkością płomienia gazowego ustawianego ręcznie pokrętłem z napisami max i min.

 

Z logiki termostat nie włączy 220V jeżeli lodówka będzie zchłodzona na gazie lub też miejsce gdzie jest czujnik temperatury będzie gorące od płomienia ( w zależności gdzie jest ten czujnik). Zasilanie więcej niż jednym czynnikiem jednocześnie jest bez sensu - skoro mamy 220V to po co nam gaz. Teoretycznie moim zdaniem można używać i wszystkich czynników jednocześnie (12/220/gaz) tylko że po co podgrzewać amoniak 2 grzałkami i płomieniem - może tak jak piszesz wtedy coś się uszkodzi z przegrzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie więcej niż jednym czynnikiem jednocześnie jest bez sensu - skoro mamy 220V to po co nam gaz. Teoretycznie moim zdaniem można używać i wszystkich czynników jednocześnie (12/220/gaz) tylko że po co podgrzewać amoniak 2 grzałkami i płomieniem - może tak jak piszesz wtedy coś się uszkodzi z przegrzania...

 

oczywiście że bez sensu i wcale nie mam zamiaru tak używać :ok:

pytanie tylko co np się stanie jak przez przypadek włączy - np dziecko

220V podczas gdy lodówka pracuje na gazie ?

mnie raz włączył 12V, ale chyba i tak mam nie podpięte do zasilacza

 

u mnie lodówka działała na dwóch zasilaniach przez ok godzinę,

chyba nic się nie stało, więc może działa to tak jak piszesz :hmm:

tzn podczas pracy na gazie, temp jest na tyle niska, że termostat uniemożliwi włączenie grzałki el. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na gazie w czasie jazdy.

Mam lodówkę z czerwonym klawiszem do odpalania po lewej stronie, jakby "zwiało" płomyk palnika, następuje automatyczne samoodpalenie.

Z czarnym przyciskiem natomiast samoodpalanie nie jest możliwe.

Nie wiem i nie mam pojęcia czy przepisy na to zezwalają, ale jeśli nie to się dostosuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podwójne zasilanie to w instrukcji mojego elektroluxa (270 bodaj) piszą że w ekstremalnych temperaturach można włączyć jednocześnie gaz i 12V, niestety nic nie wspominają o innej konfiguracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety z czarnym. Szkoda knausika jakbym jechał na gazie.....

Eee, noooo... ale nie dokładnie mnie zrozumiałeś. Knausikowi nic się nie stanie jak płomyk zgaśnie, po prostu nie odpali ponownie ale na pewno gaz Ci się nie ulotni, są zabezpieczenia p/ulatnianiu.

 

[ Dodano: Czw 05 Sie, 2010 15:58 ]

(...) pytanie tylko co np się stanie jak przez przypadek włączy - np dziecko

220V podczas gdy lodówka pracuje na gazie ?

(...)

W takim przypadku albo mimo tego przypadku, wewnątrz nie włączy się grzałka 230V albo wyłączy się dopływ gazu i zacznie grzać 230V.

Nie jestem pewien, ale gdzieś wyczytałem że moc grzałki 230V to 100W a 12V to 60W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.